ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League 1.
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Ηράκλειο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των play out. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Με Βάτερμαν, Λυμπεράκης, Βούρος, Διαμαντής, Μαρινάκης, Σακόρ, Μεγιάδο, Σολίς, Στάρτζεον, Γρίβας και Σαρδινέρο, ξεκινάνε οι γηπεδούχοι των πολλών τραυματισμών. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Λοντίγκιν, Σάλιακας, Παντελάκης, Πέερσμαν, Κάργας, Κάστρο, Ντομίνγκεζ, Καρτάλης, Μπρένερ, Ελευθεριάδης και Παμλίδης οι επιλογές του Γιαννίκη, που δεν θα έχει στην διάθεσή του τον Σάντι Κριζμάν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ο ΟΦΗ απέφυγε την ήττα με το 0-0 στο Βόλο, μετά από 10 ήττες στη σειρά. Είχε να πάρει βαθμό από τις 10 Ιανουαρίου, όταν είχε φέρει ισοπαλία με τον Ατρόμητο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Φυσικά οι γηπεδούχοι θα τα δώσουν όλα για την παραμονή, έχοντας αυτή την στιγμή 20 βαθμούς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Από την άλλη ο ΠΑΣ, Το εντυπωσιακό του φινάλε στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος συνεχίστηκε στα Playouts, όπου νίκησε τον Ατρόμητο στους «Ζωσιμάδες». Πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ παράλληλα βρίσκεται στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Είναι βαθμολογικά ασφαλής με 34 βαθμούς και ουσιαστικά παίζει χωρίς άγχος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Διαιτητές: Ευάγγελος Μανούχος, Βοηθοί: Κωνσταντίνος Ψάρρης, Αθανάσιος Κόλλιας, 4ος Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος by Χρήστος Κατριμουστάκης
Όλα έτοιμα για την σέντρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
2’ Πιέζει ψηλά ο ΠΑΣ Γιάννινα στα πρώτα λεπτά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
3' Ο Σαρδινέρο κατέβασε την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή, με τους φιλοξενούμενους να παραχωρούν κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
4' Πρώτη τελική στο ματς με το σου του Γρίβα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
6' Ο Ελευθεριάδης πήγε να κλέψει την μπάλα από τον Βάτερμαν, αλλά ο διαιτητής έδωσε επιθετικό φάουλ. Από το τηλεοπτικό replay φαίνεται πως ο παίκτης του ΠΑΣ έχει βρει την μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
7' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Σαρδινέρο, το σουτ του οποίου απομάκρυνε ως από μηχανής θεός ο Πέερσμαν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
8' Στο έδαφος ο Βάτερμαν, έχει διακοπεί το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
11' Ο ΠΑΣ δείχνει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά ο ΟΦΗ μοιάζει πιο επικίνδυνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Λυμπεράκης και Σάλιακας είναι αυτοί που ξεχωρίζουν μέχρι στιγμής. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14' Παραλίγο αυτογκόλ για τον ΠΑΣ! Ο Πέερσμαν πήγε να διώξει μια σέντρα με το κεφάλι και στο τσακ δεν κρέμασε τον Λοντίγκιν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
by Χρήστος Κατριμουστάκης
19' Ο ρυθμός δεν έχει πέσει, με τις δύο ομάδες να τρέχουν ασταμάτητα στο Ηράκλειο, χωρίς όμως να έχει δημιουργηθεί κάποια νέα φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23' Μεγάλη ευκαιρία ξανά για τον ΟΦΗ, με τον Κάργα να διώχνει τελευταία στιγμή! by Χρήστος Κατριμουστάκης
24' Κίτρινη κάρτα στον Παμλίδη για μαρκάρισμα με τα δύο πόδια στον Μαρινάκη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
28' Ο ΠΑΣ πλησιάζει συνεχώς την περιοχή του ΟΦΗ, όμως δεν μπορεί να απειλήσει. by Χρήστος Κατριμουστάκης
34' Οι γηπεδούχοι "πήραν" και πάλι τα ηνία του αγώνα και ψάχνουν το γκολ που τόσο χρειάζονται. by Χρήστος Κατριμουστάκης
37' Ο ρυθμός του ματς έχει πέσει, αλλά το γκολ παραμονεύει ανά πάσα στιγμή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
39' Σημαντική φάση για τον ΠΑΣ, με το γυριστό του Ελευθεριάδη να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βάτερμαν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
40' Κίτρινη κάρτα στον Λυμπεράκη για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μπρένερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
44' Κόρνερ για τον ΟΦΗ που έχει ανεβάσει τις γραμμές του. by Χρήστος Κατριμουστάκης
45+1' Το δυνατό σουτ του Κάστρο περνάει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Βάτερμαν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
45+2' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ με τον Παμλίδη!
Ο Ελευθεριάδης τσίμπησε την μπάλα, ο Βάτερμαν απομάκρυνε, όμως ο Παμλίδης πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 1-0! Εικόνα live 21967347/7767.jpg by Χρήστος Κατριμουστάκης
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ο ΠΑΣ κάνει την ζημιά στον ΟΦΗ στην εκπνοή του πρώτου μέρους, την στιγμή που ο ΟΦΗ είχε περισσότερες ευκαιρίες στο ματς, αλλά πληγώθηκε από την αμυντική του ολιγωρία στην τελευταία φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Με δύο αλλαγές ξεκίνησαν οι δύο ομάδες, για τον ΟΦΗ, μέσα ο Σόουζα, έξω ο Γρίβας, ενώ για τον ΠΑΣ μέσα ο Νάουμετς και έξω ο Ελευθεριάδης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
49' Απειλεί ο ΟΦΗ με το σουτ του Σακόρ, στην πρώτη τελική του δευτέρου ημιχρόνου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
52' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ. Ισοφαρίζει σε 1-1 ο Σαρδινέρο!
"Εγκληματικό" λάθος του Κάργα που χαρίζει την μπάλα στον Σαρδινέρο και εκείνος με την σειρά του κρεμάει εντυπωσιακά τον Λοντίγκιν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
54' Ξανά λάθος του Κάργα, κόρνερ η μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
56' Πιέζει ο ΟΦΗ που πλέον επιβάλλει τον γρήγορο ρυθμό του. by Χρήστος Κατριμουστάκης
57' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, μέσα ο Μιλιντσεάνου, έξω ο Μπρένερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
58' Φωνάζουν για χέρι οι γηπεδούχοι, θα το δουν στο VAR. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Κίτρινη κάρτα στον Βούρο για διαμαρτυρία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Πάει να το δει ο Γκορτσίλας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Πέναλτι για τον ΟΦΗ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
62' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ που "τουμπάρει" το ματς σε 2-1 με το πέναλτι του Σολίς!
Δάκρυσε στους πανηγυρισμούς ο Σολίς για το γκολ, "σκασμένος" ο Λοντίγκιν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
64' Ο ρυθμός έχει ανέβει και βλέπουμε ματσάρα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
65' Κίτρινη κάρτα στον Νάουμετς για πάτημα στον Βούρο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
68' Μπλοκάρει το σουτ του Στάρτζεον ο Λοντίγκιν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
69' Το σουτ του Πέερσμαν περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Βάτερμαν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
73' Ο ΠΑΣ έχει "σκυλιάσει" να να ισοφαρίσει, ενώ ο ΟΦΗ οπισθοχωρεί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
76' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, μέσα ο Μπαλογιάννης, έξω ο Σολίς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
77' Τρομερός Μιλιντσεάνου περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του αλλά ο Βάτερμαν τον νικά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
82' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, έξω ο Στάρτζεον μέσα ο Νοικοκυράκης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
84' Στην αγκαλιά του Λοντίγκιν το σουτ του Νοικοκυράκη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
88' Απειλεί ο ΟΦΗ. Ο Σόουζα έφυγε στην κόντρα, η μπάλα κόντραρε στο σουτ του και ο Λοντίγκιν μπλόκαρε by Χρήστος Κατριμουστάκης
Έχει τραυματιστεί ο παίκτης του ΟΦΗ και αποχωρεί από την αναμέτρηση. Με τη βοήθεια του Πίρσμαν by Χρήστος Κατριμουστάκης
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Χρήστος Κατριμουστάκης
90 +' 2: Κίτρινη για τον ΠΑΣ, την αντρίκρισε ο Κάστρο by Χρήστος Κατριμουστάκης
Τέλος στο ματς: ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1. Ο Παμλίδης άνοιξε το σκορ στο 45+2', αλλά οι Κρητικοί έφεραν τούμπα το ματς στο δεύτερο μέρος, παίρνοντας οξυγόνο. Ο Σαρδινέρο στο 52' και ο Σολίς στο 61' πέτυχαν τα γκολ για την ομάδα του Νίκου Νιόπλια. by Χρήστος Κατριμουστάκης