Λαμία-Βόλος

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League 1.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον Βόλο by www.sport-fm.gr
Πλέον, οι γηπεδούχοι έχουν έντονο κίνητρο μετά τη νίκη του ΟΦΗ επί του ΠΑΣ Γιάννινα by www.sport-fm.gr
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Βασιλακάκης, Ντέλετιτς, Ρόμανιτς, Καραμάνος. by www.sport-fm.gr
Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Τέκιο, Φεράρι, Μήτογλου, Γκρίλο, Τσοκάνης, Σάντος, Νίνης, Δουβίκας, Μπουένο, Μπαρτόλο by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο της Λαμίας: Θεοδωρόπουλος, Βλάχος, Προβυδάκης, Μάντζρεκαρ, Χατζηστραβός, Παλαβαντισβίλι, Τσούκαλος, Σαραμαντάς, Βύντρα. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο του Βόλου: Παπαδόπουλος, Κολόμπο, Ντεντάκης, Σάντσες, Κιάκος, Ριένστρα, Μαρτίνες, Περέα, Κρητικός. by www.sport-fm.gr
Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς, α’ βοηθός: Τρύφων Πετρόπουλος, β’ βοηθός: Μιχαήλ Παπαδάκης, 4ος διαιτητής: Τάσος Παπαπέτρου by www.sport-fm.gr
27' Καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Ντέλετιτς να μην προλαβαίνει την μπάλα με την προβολή που επιχείρησε by www.sport-fm.gr
41' Μονομαχίες, λανθασμένες πάσες και τίποτα που να κρατά το ενδιαφέρον στο ματς. by www.sport-fm.gr
45' Είναι γεγονός! Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο 0-0, με τις δύο ομάδες να έχουν ήδη ξεχάσει το πρώτο μισό. Μοναδική αξιόλογη φάση, αυτή του 14' με την μπάλα από το φάουλ του Κολόμπο να σταματά στο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
53' Στο ίδιο -πολύ κουραστικό- μοτίβο το ματς, αφού δεν συμβαίνει το παραμικρό εκτός από πάρα πολλά λάθη by www.sport-fm.gr
57' Ο Τζανετόπουλος διορθώνει ένα δικό του λάθος, πριν ο Βόλος γίνει απειλητικός by www.sport-fm.gr
62' Εκτελείται το φάουλ από τον Μπουένο, απομακρύνθηκε η μπάλα από την άμυνα της Λαμίας by www.sport-fm.gr
69' Σουτάρει ο Αντέτζο μέσα από την περιοχή του Βόλου, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται by www.sport-fm.gr
78' Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους, για πάτημα στον Χατζηστραβό. Κανονικά συνεχίζεται το ματς, καθώς και ο Παπαπέτρου από τον VAR, συμφωνεί με την αρχική εκτίμηση του Φωτιά by www.sport-fm.gr
79' Αλλαγές για τη Λαμία. Ο Προβυδάκης θα περάσει στη θέση του Σκόνδρα και ο Βλάχος αντί του Μπεχαράνο by www.sport-fm.gr
85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ ΚΑΙ 0-1! Εκπληκτικό τελείωμα του Κρητικού, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το προβάδισμα.
88' 1-1 Η ΛΑΜΙΑ! Σκόραρε ο Ντέλετιτς από το σημείο του πέναλτι
Το σκορ άνοιξε στο 85' ο Κρητικός με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ ο Ντέλετιτς με πέναλτι στο 88' έκανε το 1-1. by www.sport-fm.gr