ΑΕΛ-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League 1.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ-Παναιτωλικός, για τη δεύτερη αγωνιστική των playouts. by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι δύο ομάδες έχουν μεγάλη ανάγκη για βαθμούς, αφού οι μεν έχουν 19 και παραμένουν στην τελευταία θέση, παρά τη νίκη με 2-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης στην πρεμιέρα, ενώ οι φιλοξενούμενοι ηττήθηκαν με 3-0 και είναι στους 20 βαθμούς. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δίχως Ζίζιτς και Μιλοσάβλιεβιτς ξανά η ομάδα της Λάρισας. by Αποστόλης Λιβάνιος
Αρκετές και σημαντικές απουσίες για την ομάδα του Δέλλα, αφού απουσιάζουν Ματσόλα, Βάντερσον, Μάζουρεκ, Λιάβας, Μπαρμπόσα, Τζανακάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Τσιγγάρας, Τσότσαλιτς, Περέιρα, Καρασαλίδης, Εντιγκά, Ταχάρ, Ντίας, Μεντόσα, Αριγίμπι, Βέργος by Αποστόλης Λιβάνιος
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Ναγκί, Μπέρτος, Στίφλερ, Μαξιμένκο, Πινακάς, Μπεν - Χάτιρα, Κολομπίνο, Χουσίνο, Ακούνια, Γιακιμόφσκι, Ντουρμισάι by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο για την ΑΕΛ: Σουλούκος, Καρανίκας, Ηλιάδης, Τσόσιτς, Μουκαντζό, Γλυνός, Γκοτζαμανίδης, Γκράουρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μελίσσας, Μεντίνα, Μαλής, Αζάντι, Μανθάτης, Αρσούρα, Ντάλσιο, Ντουάρτε, Καρέλης by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου Βοηθοί: Βασίλειος Νικολακάκης, Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου 4ος Διαιτητής: Άγγελος Αγγελάκης VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος, AVAR: Μιχάλης Δημόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλή θέση για γέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
Κακό χτύπημα του Μεντόσα, η μπάλα κατευθείαν έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
6' Στην κόντρα η ΑΕΛ, ο Κνετ διαβάζει τη φάση και απομακρύνει με τα πόδια προ του Ακούνια by Αποστόλης Λιβάνιος
8' Πέναλτι για την ΑΕΛ! Τακουνάκι του Πινακά και η μπάλα στο χέρι του Καρασαλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
9' Χαμένο πέναλτι για την ΑΕΛ! Ο Πινακάς έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Κνετ που έπεσε σωστά και έδιωξε σε κόρνερ.
by Αποστόλης Λιβάνιος
Μικροπρόβλημα με Βέργο στον Παναιτωλικό, σηκώθηκε και συνεχίζει by Αποστόλης Λιβάνιος
17' Απειλεί η ΑΕΛ. Κάθετη μπαλιά για τον Ακούνια, που έπιασε δυνατό σουτ μεν, άστοχο δε, από κάπως πλάγια θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
22' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ο Ντίας μπούκαρε από τα αριστερά, τα έβαλε με τη μισή άμυνα των γηπεδούχων, αλλά το σουτ του εκτός από συρτό ήταν και αδύναμο by Αποστόλης Λιβάνιος
30' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Βέργο, που έκανε εξαιρετική κίνηση και ωραίο τελείωμα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Παναιτωλικό, λόγω οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
32' Κόντρα επίθεση της ΑΕΛ, δυνατό σουτ του Μπεν Χατίρα που βγάζει ο Κνετ και μπλοκάρει με τη δεύτερη by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει καλό ρυθμό η αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
Μπορεί η ΑΕΛ να έχει σπαταλήσει την καλύτερη φάση του πρώτου μέρους έως τώρα, με το χαμένο πέναλτι (απέκρουσε ο Κνετ) του Πινακά στο 9', αλλά ο Παναιτωλικός λειτουργεί καλύτερα επιθετικά. by Αποστόλης Λιβάνιος
40' Κεφαλιά του Βέργου, η μπάλα έφυγε λίγο έξω, αλλά ούτως ή άλλως έχει δοθεί οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
44' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ, 1-0! Ο Γιακιμόφσκι εκτέλεσε πλάγιο από τα αριστερά, βρήκε τον Ντουρμισάι που έκανε το κοντρόλ, έφερε βόλτα την αντίπαλη άμυνα και τελείωσε ωραία τη φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στη Λάρισα: ΑΕΛ-Παναιτωλικός 1-0. Το γκολ του Ντουρμισάι στο 44ο λεπτό χωρίζει πλέον τις δύο ομάδες, ενώ η ομάδα του Φέστα έχει και χαμένο πέναλτι στο 9' με τον Πινακά, που νικήθηκε από τον Κνετ. Καλό παιχνίδι σε γενικές γραμμές. 4(3)-2(1) οι τελικές στο πρώτο μέρος, με την κατοχή να είναι στο 54%-46% υπέρ των γηπεδούχων. Πάντως, η ομάδα του Δέλλα έχει δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα απ' όσα δείχνει η στατιστική στην αντίπαλη άμυνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ηλιάδης αντί Χουσίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
48' Κίτρινη για την ΑΕΛ, την είδε ο Γιακιμόφσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
50' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-1! Ωραία κάθετη του Μεντόσα για τον Βέργο, που από κάπως πλάγια θέση, εκτέλεσε με το αριστερό, φέρνοντας το ματς στα ίσα.
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μεντόσα βρέθηκε σε θέση βολής έπειτα από μπαλιά-τρύπα του Αριγίμπι, σκέφτηκε πιο πολύ την ασίστ από το γκολ και ο Γιακιμόφσκι έδιωξε σχεδόν πάνω στη γραμμή. by Αποστόλης Λιβάνιος
61' Κεφαλιά του Ακούνια για την ΑΕΛ, μπλόκαρε ο Κνετ. by Αποστόλης Λιβάνιος
65' Κεφαλιά του Στίφλερ σε εκτέλεση φάουλ του Γιακιμόφσκι, μπλόκαρε ο Κνετ. by Αποστόλης Λιβάνιος
7(6)-3(2) οι τελικές έως τώρα στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
67' Αλλαγή για την ΑΕΛ: Μουκάντζο αντί Πινακά. by Αποστόλης Λιβάνιος
70' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Στίφλερ γύρισε για τον Ακούνια, που πήρε μόνο το κόρνερ με προβολή by Αποστόλης Λιβάνιος
71' Σουτ του Μπέρτου, κόντρα και η μπάλα λίγο έξω σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
71' Άστοχη κεφαλιά του Ακούνια by Αποστόλης Λιβάνιος
73' Ο Μαλής στη θέση του Αριγίμπι για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
74' Κίτρινη στον Μαλή δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Πολύ άστοχο σουτ του Ακούνια για την ΑΕΛ, που τα χάλασε στην τελική προσπάθεια. by Αποστόλης Λιβάνιος
80' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Μεντίνα αντί Τσιγγάρα by Αποστόλης Λιβάνιος
81' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ: Ο Μουκάντζο βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά δεν μπόρεσε να εκτελέσει καλά και αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
Έντονες διαμαρτυρίες για πέναλτι στο μαρκάρισμα του Τσότσαλίτς by Αποστόλης Λιβάνιος
Έγινε επικοινωνία με το VAR, συνεχίζεται το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόβλημα τραυματισμού με τον Γιακιμόφσκι για την ΑΕΛ, θα γίνει αλλαγή by Αποστόλης Λιβάνιος
84' Νούνιτς αντί Ντουρμισάι για την ΑΕΛ, αλλά και Τσόσιτς αντί Γιακιμόφσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Μανθάτης αντί Εντινγκά, αλλά και Ντάλσιο αντί Μεντόσα. by Αποστόλης Λιβάνιος
87' Γκράουρ αντί Μπεν Χατίρα για την ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
88' Επικίνδυνη σέντρα του Βέργου, έδιωξε η άμυνα της ΑΕΛ σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
89' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: Κεφαλιά-ψαράκι του Βέργου, μπλόκαρε ο Ναγκί by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90+3' Κίτρινη για την ΑΕΛ, την είδε ο Στίφλερ by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στη Λάρισα: ΑΕΛ-Παναιτωλικός 1-1! Ντουρμισάι (44') και Βέργος (50') πέτυχαν τα γκολ της αναμέτρησης, που είχε μεγάλο ενδιαφέρον, αρκετές χαμένες φάσεις και ένα χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους με τον Πινακά στο 9' by Αποστόλης Λιβάνιος