Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Ούφα που θα διεξαχθεί στον Γένμπαχ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ανδρούτσος, Παπασταθόπουλος, Μάρκοβιτς, Αποστολόπουλος, Πέπε, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Μασούρας, Τσούμιτς, Ελ Αραμπί Ούφα (Αλεξέι Στουκάλοφ): Μπελένοφ, Αλίεφ, Ζουράβλεφ, Γιόκιτς, Μίλετιτς, Πίλεφ, Σαπλίνοφ, Ιβάνοφ, Μρίζλιακ, Καμίλοφ, Μπάουερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι Πειραιώτες δίνουν το πέμπτο τους φιλικό επί αυστριακού εδάφους για το φετινό καλοκαίρι, αντιμετωπίζοντας την ομάδα της Ρωσίας. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει προηγηθεί η νίκη με 1-0 επί της Βόλφσμπεργκερ
Η ήττα με 3-0 από τη Ζάλτσμπουργκ
Η νίκη με 2-1 επί της ΤΣΣΚΑ Σόφιας
Στο γήπεδο και ο Τικίνιο, ο οποίος στάθηκε άτυχος στο φιλικό με την ΤΣΣΚΑ Σόφιας Εικόνα live 21968153/77645.jpg by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
2' Πρώτη τελική, είναι για την Ούφα. Τζούφια προβολή από κοντά του Μρίζλιακ μετά τη σέντρα του Μπάουερ, η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
Κόρνερ για την Ούφα έπειτα από διώξιμο του Μάρκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
Γύρισμα όπως όπως του Μπάουερ, μετά το κόρνερ η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
Δεν βγάζει ένταση στον αγωνιστικό χώρο έως τώρα ο Ολυμπιακός στο φιλικό με την Ούφα by Αποστόλης Λιβάνιος
14' Εκτέλεση φάουλ του Πέπε από τα αριστερά, κεφαλιά προς τα πίσω και κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
15' Σουτ του Καμαρά, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και πέρασε εκτός σε πλάγιο by Αποστόλης Λιβάνιος
18' Εκτός περιοχής σουτ του Σαπλίνοφ, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19' Ένα γύρισμα του Σαπλίνοβ δυσκόλεψε Τζολάκη και Μάρκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21' ΓΚΟΛ η Ούφα, 1-0 με τον Σαπλίνοφ να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά, έπειτα από το γύρισμα του Αλίεφ by Αποστόλης Λιβάνιος
Κόρνερ με τον Πέπε για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
28' Κακή η εκτέλεση, έδιωξαν οι Ρώσοι by Αποστόλης Λιβάνιος
Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Ολυμπιακό. Μπουχαλάκης, Καμαρά και Ανδρούτσος πάνω από την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
29' Εκτέλεσε ο Μπουχαλάκης και η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Μπελένοφ by Αποστόλης Λιβάνιος
33' Σουτ του Καμίλοφ, μπλόκαρε ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
35' Ωραία σέντρα του Ανδρούτσου από τα δεξιά, άστοχη προβολή του Ελ Αραμπί από πολύ καλή θέση, αλλά στη συνέχεια δίνεται οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
38' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Τσούμιτς και Ελ Αραμπί συνεργάστηκαν έκτος περιοχής και λίγο αριστερά, με τον Μαροκινό να βγάζει μπαλιά-τρύπα για τον Μασούρα που με δυνατό σουτ εκτέλεσε τον Μπελένοφ by Αποστόλης Λιβάνιος
43' Προσπάθησε να απειλήσει ο Μασούρας, αλλά ήταν οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει αναλάβει τον ρόλο του Πέπε ο Μπουχαλάκης πλέον και είναι ουσιαστικά εξάρι, ενώ ο Ελ Αραμπί γυρίζει αρκετά πίσω και φτιάχνει παιχνίδι όπως συνέβαινε στην τελική ευθεία της περυσινής σεζόν by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο ματς: Ολυμπιακός-Ούφα 1-1! Ο Σαπλίνοφ άνοιξε το σκορ στο 21' έπειτα από ωραία συνεργασία των Ρώσων, ενώ ο Μασούρας ισοφάρισε στο 38' με δυνατό σουτ. Κακή-άνευρη εκκίνηση στο ματς για τους Πειραιώτες, που ανέβασαν στροφές μετά το τέρμα των αντιπάλων τους και ήταν ανώτεροι μετά το μισάωρο. Δοκιμάζει αρκετά πράγματα ο Μαρτίνς, καθώς μοίρασε τον χρόνο ανάμεσα σε Πέπε και Μπουχαλάκη στον ρόλο του εξαριού, ενώ ο Ελ Αραμπί γυρίζει αρκετά πίσω για να φτιάξει παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Σίλβα αντί Πέπε για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
50' Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο για φάουλ στον Σαπλίνοφ που έφευγε στην αντεπίθεση by Αποστόλης Λιβάνιος
54' Σουτ του Καμίλοφ για την Ούφα, η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
60' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Αποστολόπουλος έκανε το γύρισμα, ο Ελ Αραμπί δεν μπόρεσε να απειλήσει και τροφοδότησε τον Τσούμιτς που σούταρε από κοντά και έδιωξε η άμυνα της Ούφα. by Αποστόλης Λιβάνιος
61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Βρουσάι αντί Τσούμιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
64' Κίτρινη στον Μασούρα για σκληρό φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
67' Επικίνδυνη αντεπίθεση της Ούφα, με τον Μρίζλιακ να κάνει πολύ άστοχο σουτ πατώντας τη μεγάλη περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
70' Φιτσένσκο αντί Καμίλοφ by Αποστόλης Λιβάνιος
72' Καλογερόπουλος στο ματς αντί Αποστολόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
75' Κροτόφ αντί Μρίζλιακ για την Ούφα by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει γυρίσει πολύ πίσω ο Καμαρά. Παίζει σαν εξάρι. Σε αυτή τη θέση έχει κάνει αρκετές δοκιμές σήμερα ο Μαρτίνς. by Αποστόλης Λιβάνιος
80' Μπολούμπεφ αντί Μπάουερ για την Ούφα by Αποστόλης Λιβάνιος
88' Άστοχη κεφαλιά του Παπασταθόπουλου από κόρνερ του Σίλβα by Αποστόλης Λιβάνιος
88' Αλλαγή για την Ούφα: Μπιζόζα αντί Ιβάνοφ by Αποστόλης Λιβάνιος
90+1' Κίτρινη στον Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο ματς: Ολυμπιακός-Ούφα 1-1! Ο Σαπλίνοφ άνοιξε το σκορ στο 21' και ο μασούρας ισοφάρισε στο 38' by Αποστόλης Λιβάνιος