Ιωνικός-Άρης

Παρακολουθήστε live από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ιωνικό και τον Άρη για τη 2η αγωνιστική της Super League 1.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ιωνικό και Άρη, για τη 2η αγωνιστική της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 19:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Μανώλη Μουσουράκη. by Γιάννης Πολιάς
Θυμηθείτε ΕΔΩ γιατί το ματς γίνεται Παρασκευή. by Γιάννης Πολιάς
Οι Νικαιώτες προέρχονται από την ήττα με 3-0 από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, ενώ οι «κίτρινοι» από το 0-0 με τον ΟΦΗ, εντός έδρας. by Γιάννης Πολιάς
Ας δούμε τις δύο ενδεκάδες. by Γιάννης Πολιάς
Ιωνικός (Δ. Σπανός): Χουτεσιώτης, Βαλεριάνος, Σάντσες, Τσιγκρίνσκι, Μύγας, Γκοτσούλιας, Ντάλσιο, Καμπράλ, Aοσμάν, Λένις, Τουράμ. by Γιάννης Πολιάς
Άρης (Ά. Μάντζιος): Ντένις, Σάκιτς, Φαμπιάνο. Μπράμπετς, Σούντγκρεν, Σάσα, Εντιαγέ, Ιτούρμπε, Μπερτόγλιο, Μαντσίνι, Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αναγνωστόπουλος, Τσιριγώτης, Βαφέας, Μάναλης, Μπουένο, Ματσούκας, Κιάκος, Κωνσταντινίδης, Κάνιας. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κουέστα, Γκάμα, Χαΐροβιτς, Άλι, Ματίγια, Τζέγκο, Μπεναλουάν, Γκάνεα, Μάνος. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής: Κουτσιαύτης Βοηθοί: Ψαρρής, Κόλλιας 4ος: Τσέτσιλας VAR: Φωτιάς, Παπαδάκης by Γιάννης Πολιάς
Αυτή θα είναι η πρώτη αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες μετά το 2007. Τότε, οι Θεσσαλονικείς είχαν νικήσει με 1-0 τον Ιωνικό εκτός έδρας. by Γιάννης Πολιάς
Με 4-2-3-1 και οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
4' Σουτ του Σάσα, μάζεψε άνετα ο Χουτεσιώτης. by Γιάννης Πολιάς
Δέκα λεπτά αγώνα, με υψηλό ρυθμό στη Νεάπολη και μία καλή στιγμή ως τώρα. by Γιάννης Πολιάς
12' Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο. by Γιάννης Πολιάς
15' Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα τελευταία λεπτά ο Άρης. by Γιάννης Πολιάς
Το σουτ του Σάσα
by Γιάννης Πολιάς
19' Νεύρα από τον Σπανό μετά από φάουλ για τον Άρη. Χτύπησε την μπάλα στο έδαφος και του έγιναν συστάσεις από τον διαιτητή. by Γιάννης Πολιάς
22' ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΙΩΝΙΚΟΣ! Καταπληκτικό τελείωμα του Λένις μετά από μπαλιά του Τουράμ. by Γιάννης Πολιάς
Θα περιμένουμε το VAR. by Γιάννης Πολιάς
Δεν μετράει το γκολ, λόγω οφσάιντ! by Γιάννης Πολιάς
Όπως και να ΄χει, καμπανάκι για τον Άρη η φάση αυτή. by Γιάννης Πολιάς
Την περίμεναν πολύ καιρό αυτήν την στιγμή οι φίλοι του Ιωνικού.
24' Κίτρινη κάρτα στον Λένις. by Γιάννης Πολιάς
Ο Κολομβιανός εξτρέμ φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Γιάννης Πολιάς
28' Ματσούκας αντί Λένις. by Γιάννης Πολιάς
34' Γύρισμα του Τουράμ μετά από φάουλ, εκτός η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
Το ακυρωθέν γκολ του Λένις
39' Στο έδαφος με πρόβλημα ο Φαμπιάνο. by Γιάννης Πολιάς
42' Μακρινό σουτ Μπερτόγλιο, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
43' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη! Ωραίο σουτ Ιτούρμπε μέσα από την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
45' Επικίνδυνο γύρισμα Σάσα, πέρασε ανεκμετάλλευτο. Είχε προηγηθεί υπέροχη προσπάθεια Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο πρώτο μέρος, Ιωνικός-Άρης 0-0. by Γιάννης Πολιάς
Το σουτ του Ιτούρμπε
Τσάμπα έβγαλε τη φανέλα και δέχτηκε κίτρινη ο Λένις, που εν συνεχεία βγήκε λόγω τραυματισμού... Εικόνα live 21968489/119126.jpg by Γιάννης Πολιάς
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
46' Γκάμα αντί Ιτούρμπε. by Γιάννης Πολιάς
Και Άλι αντί Μπερτόγλιο. by Γιάννης Πολιάς
48' Επικίνδυνη μπαλιά από Μύγα, δεν βρέθηκε κάποιος να μπει στην πορεία της μπάλας. by Γιάννης Πολιάς
Θλάση Β' βαθμού έχει υποστεί ο Λένις. by Γιάννης Πολιάς
49' Δεν μπόρεσε από κοντά ο Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
54' Κάνιας αντί Γκοτσούλια. by Γιάννης Πολιάς
Και η δεύτερη αλλαγή των γηπεδούχων ήρθε ελέω τραυματισμού... by Γιάννης Πολιάς
57' Γκάνεα αντί Σάκιτς. by Γιάννης Πολιάς
67' Πεσμένος ο ρυθμός του αγώνα, με τον Άρη να έχει μία ανούσια κατοχή της μπάλας. by Γιάννης Πολιάς
67' Κίτρινη κάρτα στον Σάσα. by Γιάννης Πολιάς
68' Χαΐροβιτς αντί Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
80' Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, με τον Ιωνικό να κρατά με ευκολία το μηδέν. by Γιάννης Πολιάς
81' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη, άουτ η κεφαλιά του Χαΐροβιτς από κοντά. by Γιάννης Πολιάς
Πάνω που έλεγα για το μηδέν που κρατά ο Ιωνικός... by Γιάννης Πολιάς
Η ευκαιρία του Καμαρά
83' Μάνος αντί Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
84' Άουτ η κεφαλιά του Άλι. by Γιάννης Πολιάς
86' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΙΩΝΙΚΟΣ! Καταπληκτικό μακρινό σουτ του Αοσμάν έξω από την περιοχή στα δίχτυα του Ντένις. by Γιάννης Πολιάς
Πρώτο γκολ του Ιωνικού στη μεγάλη κατηγορία μετά από 14 χρόνια. by Γιάννης Πολιάς
88' Βαφέας αντί Αοσμάν και Κιάκος αντί Καμπράλ. by Γιάννης Πολιάς
88' Κίτρινη κάρτα στον Καμπράλ επειδή αποχώρησε... υπερβολικά αργά. by Γιάννης Πολιάς
Η ευκαιρία του Χαΐροβιτς
Στο έδαφος ο Κάνιας, έχει ματώσει μετά από χτύπημα. by Γιάννης Πολιάς
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
Το γκολ του Ιωνικού
Τέλος! 1-0 ο Ιωνικός τον Άρη χάρη στην γκολάρα του Αοσμάν. Πρώτη νίκη για τους νεοφώτιστους, παραμένει στο -5 ο «άσφαιρος» Άρης. by Γιάννης Πολιάς