Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Παναθηναϊκός-ΑΕΚ για την 4η αγωνιστική της Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το αθηναϊκό ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
Πρόκειται για το μεγάλο ματς της 4ης αγωνιστικής της Super League που διεξάγεται στην Λεωφόρο, η οποία αναμένεται κατάμεστη! by Γιώργος Τσανάκας
Φιγουράρει στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος ο Παναθηναϊκός, που έχει κάνει ως τώρα το 3/3. Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς έχει νικήσει κατά σειρά Ιωνικό (1-0), ΟΦΗ (0-2) και Λεβαδειακό (1-0). by Γιώργος Τσανάκας
Την ίδια ώρα, η ΑΕΚ έχει δύο νίκες και μία ήττα στο ξεκίνημά της. Ξεκίνησε με το 3-0 στην έδρα της Λαμίας, ηττήθηκε 1-0 στη Ριζούπολη από τον Βόλο και στη συνέχεια επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ, ξανά στη Ριζούπολη. by Γιώργος Τσανάκας
O Γκατσίνοβιτς συναντήθηκε με τους πρώην συμπαίκτες του στον αγωνιστικό χώρο... by Γιώργος Τσανάκας
Σε μια ώρα ξεκινάει το ματς, με τις αποστολές να βρίσκονται στο γήπεδο. by Γιώργος Τσανάκας
Τώρα έγιναν γνωστές και οι ενδεκάδες των δύο ομάδων! by Γιώργος Τσανάκας
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι - Κώτσιρας, Σάρλια, Πούγγουρας, Γκάνεα - Κουρμπέλης, Ρουμπέν, Τσέριν - Παλάσιος, Σπόραρ, Αϊτόρ. by Γιώργος Τσανάκας
Στον πάγκο οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ιωαννίδης, Μπερνάρ, Σάντσες, Μάγκνουσον, Βέρμπιτς, Φρόκου, Καμπετσής. by Γιώργος Τσανάκας
by Γιώργος Τσανάκας
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς – Ρότα, Βίντα, Τζαβέλλας, Χατζισαφί – Σιμάνσκι, Γιόνσον – Λιβάι, Πινέδα, Γκατσίνοβιτς – Αραούχο by Γιώργος Τσανάκας
Στον πάγκο οι Αθανασιάδης, Μουκουντί, Μοχαμαντί, Μήτογλου, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Αμραμπατ, Φαν Βέερτ, Ελίασον. by Γιώργος Τσανάκας
Διαιτητής είναι ο Γκιόργκι Καμπάκοφ από τη Βουλγαρία, με τον Μπένετ να διορθώνει το αρχικό της λάθος με τον ορισμό του Σιδηρόπουλου. by Γιώργος Τσανάκας
Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του Μάρτιν Μαργκαρίτοφ, Ντίγιαν Βαλκόφ, τέταρτος ο Παπαπέτρου και στο VAR οι Ιβάιλο Στογιάνοφ, Πετρόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν το ζέσταμά τους στον αγωνιστικό χώρο... Την ίδια ώρα οι κερκίδες στη Λεωφόρο αρχίζουν να γεμίζουν! by Γιώργος Τσανάκας
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός αναμένεται να βραβεύσει στο ημίχρονο τους Δομάζο, Αντωνιάδη, Φυλακούρη και Οικονομόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
Ο κόσμος έχει πάρει ήδη τη θέση του στην κερκίδα, έχοντας ξεκινήσει και το τραγούδι... by Γιώργος Τσανάκας
Αποσύρονται στα αποδύτηρια οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες. Λιγότερο από ένα τέταρτο για τη σέντρα στο ντέρμπι! by Γιώργος Τσανάκας
Τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα από το Cosmote Sports 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
Ένα τρομερό κορεό ανεβαίνει στη θύρα 13! by Γιώργος Τσανάκας
«Στα τρελά μας όνειρα δοσμένοι», αναφέρει το πανό κάτω από το κορεό στο οποίο έχει σχηματιστεί το «13». by Γιώργος Τσανάκας
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
Εξαιρετική η ατμόσφαιρα στη Λεωφόρο από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού! by Γιώργος Τσανάκας
Δίνει μπάλα και χώρο στον Παναθηναϊκό η ΑΕΚ στο ξεκίνημα του αγώνα... by Γιώργος Τσανάκας
Το εντυπωσιακό κορεό: by Γιώργος Τσανάκας
5' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό! Μετά από βαθιά μπαλιά, ο Σπόραρ άδειασε τον Τζαβέλλα και μπήκε στην περιοχή αλλά ο Στάνκοβιτς έβγαλε το πλασέ του Σλοβένου με τα πόδια. by Γιώργος Τσανάκας
Πήγε να πλασάρει στην κλειστή γωνία ο Σπόραρ... by Γιώργος Τσανάκας
Δεν αφήνει την ΑΕΚ να κρατήσει μπάλα ο Παναθηναϊκός, πιέζει συχνά-πυκνά και της εμποδίζει την κυκλοφορία... by Γιώργος Τσανάκας
Δέκα λεπτά συμπληρωμένα, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και ΑΕΚ! Μία πολύ μεγάλη φάση ως τώρα, ανήκει στους γηπεδούχους. by Γιώργος Τσανάκας
Εμφανέστατο το πρόβλημα της ΑΕΚ στο ξεκίνημα στο κράτημα της μπάλας και στην μεταφορά της από την άμυνα στην επίθεση. Τα χαφ είναι μπλοκαρισμένα και δεν μπορούν να βοηθήσουν στα πρώτα 13 λεπτά. by Γιώργος Τσανάκας
16' Φάουλ κάτω από τη σέντρα για την ΑΕΚ, ευκαιρία να γεμίσει στα αντίπαλα καρέ. by Γιώργος Τσανάκας
17' Παραλίγο να κάνει μεγάλο λάθος ο Μπρινιόλι που έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, αλλά το διόρθωσε... Η μπάλα είχε κατεύθυνση προς την εστία, αλλά ο Ιταλός το διόρθωσε άμεσα! by Γιώργος Τσανάκας
To θετικό για την ΑΕΚ, για την ώρα, είναι πως έχει καταφέρει να περιορίσει την δραστηριότητα του Ρουμπέν, στις αποφάσεις για την δημιουργία του παιχνιδιού του ΠΑΟ στα πρώτα 15' με τον Πινέδα να είναι σκιά του. Το κακό πήγε να γίνει για την Ένωση από μια μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, με τον Τζαβέλλα να χάνει τη μάχη από τον Σπόραρ, αλλά τον Στάνκοβιτς να κάνει μια καθοριστική επέμβαση. by Κώστας Μιαούλης
18' Σουτ του Παλάσιος, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Η φάση έχει ξεκινήσει από τρομερό τάκλιν του Τσέριν στον Σιμάνσκι! by Γιώργος Τσανάκας
19' Απειλεί ο Παναθηναϊκός! Βάζω το σώμα του ο Παλάσιος και δεν επιτρέπει στον Τζαβέλλα να πάει στην μπάλα, φεύγει ταχύτατα στην κόντρα και πάει να βγάλει φάτσα με το τέρμα τον Σπόραρ, αλλά ο Ρότα απομακρύνει σε πλάγιο τελευταία στιγμή! by Γιώργος Τσανάκας
Η ΑΕΚ έχει "στοχεύσει" τον Πέρεθ και όποτε έχει μπάλα στα πόδια του, πέφτει ένας ή δύο ποδοσφαιριστές πάνω του. Ο Παναθηναϊκός από τη μεριά του πρεσάρει συντονισμένα και προσπαθεί να κλέψει μπάλες για να τρυπήσει την αντίπαλη άμυνα. by Γιώργος Τσανάκας
Να δούμε σε τι κατάσταση είναι ο Χατζισαφί που έχει τραυματιστεί. Αν μπορεί να συνεχίσει δηλαδή... by Γιώργος Τσανάκας
25' Τραγικό λάθος του Στάνκοβιτς, τροφοδοτεί ουσιαστικά τον Κουρμπέλη που κάνει το γύρισμα προς τον Σπόραρ αλλά τελευταία στιγμή με σωτήριο τάκλιν θα διώξει ο Τζαβέλλας! by Γιώργος Τσανάκας
26' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κουρμπέλης πηδάει ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπάλα περνά ξυστά άουτ. Έχει κάνει κακή εκτίμηση αρχικά ο Στάνκοβιτς και μετά την αποτυχημένη έξοδο, είχε βγει ουσιαστικά εκτός φάσης! by Γιώργος Τσανάκας
29' Πρώτη απειλή της ΑΕΚ. Ο Αραούχο έσπασε στον Γκατσίνοβιτς, αυτός προσπάθησε να απειλήσει με πλασέ αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
31' Πέναλτι ζητάει η ΑΕΚ, ωστόσο υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ. Έπεσε ο Γκατσίνοβιτς στην περιοχή, αλλά έχει υποδειχτεί νωρίτερα σε θέση οφσάιντ ο Σιμάνσκι αφού ο Πινέδα είχε προσπαθήσει να μπει στην πορεία της μπάλας και είχε κάνει επαφή. by Γιώργος Τσανάκας
Η ΑΕΚ κινδύνευσε αρχικά από την απροσεξία στην προσπάθεια της να κάνει build up και στη συνέχεια από την κακή εκτίμηση του Στάνκοβιτς στην κεφαλιά του Κουρμπέλη από στημένη μπάλα. Μετά το 27' προσπαθεί να βάλει περισσότερο στο ματς τον Γκατσίνοβιτς που είχε ένα σουτ πάνω από την εστία του Μπρινιόλι, αλλά και κέρδισε τη μονομαχία που θα οδηγούσε σε πέναλτι, αν δεν ήταν ο Πινέδα εκείνος που έκανε την επαφή νωρίτερα, για να βγάλει εκτεθειμένο τον Σέρβο. Τουλάχιστον η ΑΕΚ συνήλθε άμεσα από το διάστημα που ένιωσε και είχε πίεση. by Κώστας Μιαούλης
36' Γκολ για την ΑΕΚ! Ο Πέρεθ κάνει κακό κοντρόλ και χάνει τον έλεγχο της μπάλας, κλέβει ο Γκατσίνοβιτς και δίνει στον Αραούχο, ο οποίος σπάει στον Πινέδα και αυτός με ωραία κίνηση και τσίμπημα από κοντά, ανοίγει το σκορ για τους κιτρινόμαυρους. by Γιώργος Τσανάκας
37' Κάρτα στον Μπρινιόλι και στον Πινέδα. by Γιώργος Τσανάκας
38' Γύρισμα μέσα στην περιοχή του Τσέριν, τελευταία στιγμή απομακρύνουν Τζαβέλλας και Βίντα. by Γιώργος Τσανάκας
41' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσέριν, ο Σπόραρ πήρε την κεφαλιά που σταμάτησε στα απλωμένα χέρια του Χατζισαφί. by Γιώργος Τσανάκας
Περιμένει το "ΟΚ" από το VAR ο Καμπάκοφ, φάουλ ζητάνε οι παίκτες της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
Πέναλτι είναι, το επικυρώνει και το VAR. Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίσει! by Γιώργος Τσανάκας
43' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Στην αριστερή γωνία η μπάλα, στη δεξιά ο Στάνκοβιτς και η ομάδα του Γιοβάνοβιτς ισοφαρίζει σε 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
Άξιζε το γκολ ο Παναθηναϊκός με βάση τη συνολική εικόνα του ως τώρα στο παιχνίδι! by Γιώργος Τσανάκας
44' Ταχύτατη κόντρα του Παναθηναϊκού, ο Αϊτόρ πάει να μπει στην περιοχή αλλά ο Ρότα τον παρεμποδίζει όσο πρέπει για να μην κάνει τελική! by Γιώργος Τσανάκας
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
Το κακό παιχνίδι του Πέρεθ, που κορυφώνεται με το σφάλμα που κάνει στη φάση από την οποία ξεκινάει το γκολ της ΑΕΚ, γέρνει την πλάστιγγα μέχρι στιγμής, τουλάχιστον ως προς το σκορ του ντέρμπι. Με τον Πινέδα να τον ακολουθεί παντού, ο ΠΑΟ δεν έχει πάρει πολλά στο δημιουργικό κομμάτι από τους υπόλοιπους παίκτες. Η ισορροπία έρχεται από ένα πέναλτι, στο οποίο, πριν ο Χατζισαφί κάνει χέρι, αλλά θα υπάρξει πολλή συζήτηση για το αν πάνω στον Πέρση αμυντικό υπάρχει ή όχι επιθετικό φάουλ. by Κώστας Μιαούλης
Ο Χατζισαφί έχει... κιτρινιστεί στη φάση του πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας
45'+3' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Τρομερή μπαλιά του Αϊτόρ στον Γκάνεα, προλαβαίνει να βάλει το κορμί του και ο Λιβάι Γκαρσία τον γκρεμίζει! by Γιώργος Τσανάκας
Πάλι θα υπάρξει έλεγχος από το VAR, όπως σε κάθε φάση! Αναμονή λοιπόν... by Γιώργος Τσανάκας
45'+5' Από μία κάρτα σε Σπόραρ και Τζαβέλλα για κοκορομαχία. by Γιώργος Τσανάκας
Πέναλτι υπάρχει, επιβεβαιώνεται η παράβαση και από το VAR! by Γιώργος Τσανάκας
45'+7' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Σπόραρ κάνει... καρμπόν εκτέλεση με αυτή του Αϊτόρ, ο Στάνκοβιτς διαλέγει ξανά λάθος γωνία και ο Παναθηναϊκός φέρνει τούμπα το σκορ (2-1). by Γιώργος Τσανάκας
45'+9' Παραλίγο μπέρδεμα στην άμυνα του Παναθηναϊκού, ο Πούγγουρας με υπερένταση διώχνει. by Γιώργος Τσανάκας
Ημίχρονο στη Λεωφόρο! Ο Παναθηναϊκός πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα (2-1) απέναντι στην ΑΕΚ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Πινέδα (36') αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν επτά λεπτά αργότερα με το πέναλτι του Αϊτόρ. Ο Σπόραρ, εκ νέου με πέναλτι, έδωσε το προβάδισμα στους πράσινους! by Γιώργος Τσανάκας
Ο ΠΑΟ με τον Αϊτόρ, να τραβιέται πίσω και να γίνεται δημιουργός, έβγαλε μια ακόμα πάσα, όπου ο Γκάνεα κέρδισε τον αμυντικά προσηλωμένο γενικά, αλλά απρόσεκτο σε αυτη τη φάση, Γκαρσία που υπέπεσε στην παράβαση ψηλά με το σώμα. Ο ΠΑΟ σε ένα ματς που φαινόταν πως θα πάει υπολειπόμενος στο σκορ, κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος. Κι αυτό μπορεί ν' αποδειχθεί καθοριστικό στην έκβαση του ματς. by Κώστας Μιαούλης
Να πούμε πως ο Αραούχο χειροκροτήθηκε πηγαίνοντας στα αποδυτήρια από τον κόσμο στη Θύρα 11, παρά την μεγάλη ένταση που υπήρχε συνολικά στο παιχνίδι, ενώ ανταπέδωσε και ο ίδιος... by Γιώργος Τσανάκας
Μεγάλη ένταση στο ματς, ντέρμπι βλέπουμε άλλωστε... by Γιώργος Τσανάκας
Ο ΠΑΟ παίρνει πράγματα από τις στημένες φάσεις, όπως την ευκαιρία του Κουρμπέλη και το κερδισμένο πέναλτι που οδηγεί στην ισοφάριση. Υπάρχει αισθητή διαφορά σε σύγκριση με την περσινή σεζόν σε αυτό το κομμάτι. by Κώστας Μιαούλης
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός βραβεύει στο ημίχρονο τους Δομάζο, Αντωνιάδη, Φυλακούρη και Οικονομόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
48' Ανεκμετάλλευτο περνάει το κόρνερ του Παναθηναϊκού, απομακρύνει η άμυνα της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
Προσπαθεί να βγάλει αντίδραση η ΑΕΚ, αλλά δυσκολεύεται αρκετά να δημιουργήσει... by Γιώργος Τσανάκας
53' Σέντρα του Σιμάνσκι, μαζεύει εύκολα ο Μπρινιόλι. by Γιώργος Τσανάκας
55' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Ο Αραούχο από δύσκολη γωνία μέσα από την περιοχή εκτελεί, δύσκολα σε κόρνερ και ο Μπρινιόλι. by Γιώργος Τσανάκας
56' Κίτρινη κάρτα στον Τσέριν για θέατρο. Σωστή η απόφαση του Καμπάκοφ. by Γιώργος Τσανάκας
58' Τετραπλή αλλαγή από τον Αλμέιδα! Μάνταλος, Ελίασον, Άμραμπατ και Μοχαμάντι μέσα, έξω οι Σιμάνσκι, Γκατσίνοβιτς, Γιόνσον και Χατζισαφί. by Γιώργος Τσανάκας
60' Κάκιστο σουτ του Άμραμπατ μέσα από την περιοχή... by Γιώργος Τσανάκας
61' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Ο Σπόραρ βγάζει τετ-α-τετ τον Αϊτόρ, αυτός μπουκάρει στην περιοχή και υπό την πίεση του Βίντα κάνει το πλασέ το οποίο σταματά στο αριστερό δοκάρι! Αγγίζουν το τρίτο γκολ οι πράσινοι! by Γιώργος Τσανάκας
64' Ακόμη μια φορά που ο Παναθηναϊκός πιάνει στον... ύπνο την άμυνα της ΑΕΚ, ο Γκάνεα αργεί να γυρίσει και ενώ περίμεναν δύο συμπαίκτες του! by Γιώργος Τσανάκας
Η ΑΕΚ με την τετραπλή αλλαγή στην οποία προχώρησε, παίρνει μεγάλο ρίσκο, οπότε το ματς μπορεί να πάρει διαστάσεις. Ο ΠΑΟ καλείται να αξιοποιήσει τους πολλούς χώρους που θα βρει, ώστε να τελειώσει το ματς και αυτό φάνηκε στη φάση του δοκαριού του Αϊτόρ. Σπουδαία επέμβαση μια ακόμα από τον Μπρινιόλι, στη φάση που ο Γκατσίνοβιτς τον βρήκε πολύ ωραία, αλλά το τελείωμα του Αργεντινού βρήκε σε ετοιμότητα τον Ιταλό πορτιέρε. by Κώστας Μιαούλης
Παρά τις αλλαγές, η εικόνα της ΑΕΚ δεν έχει αλλάξει προς το καλύτερο. Ίσα-ίσα που ο Παναθηναϊκός γίνεται ολοένα και πιο επικίνδυνος... by Γιώργος Τσανάκας
69' Στην κόντρα ο Παναθηναϊκός, κάνει γλυκιά σέντρα στο δεύτερο δοκάρι ο Παλάσιος και ο Αϊτόρ πιάνει το βοέ που βρίσκει στο σώμα του Ρότα και ενώ πήγαινε μέσα... Μεγάλη φάση! by Γιώργος Τσανάκας
20 λεπτά ακόμη, παραμένει το 2-1 υπέρ του Παναθηναϊκού κόντρα στην ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
72' Φάση για την ΑΕΚ! Ο Άμραμπατ γυρίζει στην καρδιά της περιοχής του Παναθηναϊκού, αλλάο Αραούχο έχει λάθος το σώμα του και δεν μπορεί να βρει εστία. by Γιώργος Τσανάκας
75' Μέσα ο Βέρμπιτς, έξω ο Κουρμπέλης για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
Ο Σπόραρ έχει πρόβλημα, δύσκολα θα συνεχίσει...Να δούμε! by Γιώργος Τσανάκας
77' Μέσα ο Φαν Βέερτ που κάνει ντεμπούτο με την ΑΕΚ, έξω ο Αραούχο. by Γιώργος Τσανάκας
78' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ιωαννίδης και Μπερνάρ μέσα, έξω οι Σπόραρ και Αϊτόρ. by Γιώργος Τσανάκας
79' Απίθανη επιστροφή του Τσέριν, προλαβαίνει και διώχνει τη σέντρα του Άμραμπατ προ του Φαν Βέερτ. by Γιώργος Τσανάκας
Γλυκαίνει το ματς του Παναθηναϊκού ο Μπερνάρ, που έχει εξαιρετικές επαφές με την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
85' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Τρομερό πλασέ του Παλάσιος από τα 23-25 μέτρα, ο Στάνκοβιτς βρίσκει όσο πρέπει την μπάλα για να σταματήσει στο οριζόντιο! by Γιώργος Τσανάκας
86' Φοβερό κόψιμο του Ρότα και ενώ ο Μπερνάρ πήγε να τον περάσει για να εκτελέσει! by Γιώργος Τσανάκας
Στην τελική ευθεία βρισκόμαστε στη Λεωφόρο... Στο 87' φτάσαμε, δεν έχει αλλάξει το παραμικρό! by Γιώργος Τσανάκας
Ο ΠΑΟ είχε μια δεύτερη πολύ σπουδαία στιγμή για να τελειώσει το ματς με τον Παλάσιος. Κλειδί για την άνοδο του ΠΑΟ συνολικά στο παιχνίδι, η άνοδος του Πέρεθ σε απόδοση και φυσικά το γεγονός πως η Ένωση, με τα ρίσκα που πήρε έχει αφήσει πάρα πολλούς χώρους. by Κώστας Μιαούλης
Συμπληρώσαμε τα 90' του αγώνα. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Γιώργος Τσανάκας
90'+1' Τεράστια φάση για τον Παναθηναϊκό! Ο Παλάσιος ξεφεύγει από τον Μοχαμάντι, βγαίνει απέναντι στον Στάνκοβιτς, επιλέγει να μην πασάρει αλλά να εκτελέσει και ο κίπερ της ΑΕΚ διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
90'+2' Βαγιαννίδης στη θέση του Παλάσιος για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
Άλλα δύο λεπτά για το φινάλε... Μπορεί η ΑΕΚ να βρει την ισοφάριση ή θα κρατήσει τη νίκη ο Παναθηναϊκός; by Γιώργος Τσανάκας
90'+3' Απειλεί η ΑΕΚ! Σέντρα του Άμραμπατ, ο Λιβάι πηδάει στον... Θεό, αλλά η κεφελιά του περνάει δύο μέτρα από το αριστερό δοκάρι! by Γιώργος Τσανάκας
Συμπληρώσαμε το έξτρα τετράλεπτο... by Γιώργος Τσανάκας
ΤΕΛΟΣ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ! Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-1 της ΑΕΚ με ανατροπή και έκανε το 4/4 στο πρωτάθλημα! by Γιώργος Τσανάκας
Μόνος πρώτος και με το απόλυτο ο Παναθηναϊκός, που πλέον χτίζει και διαφορά από νωρίς αφού βρίσκεται στο +4 από Ολυμπιακό και +6 από την ΑΕΚ! Στο +5 και από τον ΠΑΟΚ, που παίζει αύριο με τη Λαμία στην Τούμπα! by Γιώργος Τσανάκας
Η ΑΕΚ είχε προηγηθει με τον Πινέδα μετά την ασίστ του Αραούχο στο 36ο λεπτό, αλλά ο Παναθηναϊκός έφερε... τούμπα το σκορ με τα πέναλτι των Αϊτόρ (43') και Σπόραρ (45'+7'). by Γιώργος Τσανάκας
Συνολικά ανώτερη η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς στο ματς, η ΑΕΚ για ακόμη ένα παιχνίδι δεν είχε δημιουργία και έφτιαξε λίγες φάσεις παρότι το προσπάθησε πάρα πολύ! by Γιώργος Τσανάκας
Πανηγυρικό το κλίμα στη Λεωφόρο και "πρωταθλητή σε θέλουμε Παναθηναϊκέ" από τον κόσμο προς τους παίκτες και το επιτελείο! by Γιώργος Τσανάκας
Αυτά από εμάς, ακολουθεί το κείμενο του αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι στο sportfm.gr για το... τρίτο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
O ΠΑΟ εκμεταλλευόμενος τις στημένες φάσεις και το μομέντουμ που του έδωσε η γρήγορη ισοφάριση αλλά και η ανατροπή του ματς πριν το ημίχρονο έκανε το τέσσερα στα τέσσερα και πλέον προηγείται ξεκάθαρα στη βαθμολογία, έχοντας αποκτήσει διαφορά τεσσάρων πόντων από τους "ερυθρόλευκους", πέντε από την αποψινή του αντίπαλο. Η άνοδος του Πέρεθ βοήθησε το "τριφύλλι' στο β' μέρος. Από την άλλη η ΑΕΚ δεν μπορεί να κρατήσει κάτι πέρα από την εμφάνιση της, που είχε στιγμές για να φτάσει στην ισοφάριση και έχει παράπονα από τον καταλογισμό του πρώτου πέναλτι, στο οποίο φαίνεται να προηγείται απώθηση του Χατζησαφί από τον Σπόραρ, πριν σταματήσει την μπάλα με το χέρι. by Κώστας Μιαούλης