Κύπρος-Ελλάδα

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Κύπρος-Ελλάδα για το Nations League.

Καλησπέρα σας. Κύπρος εναντίον Ελλάδας στη Λάρνακα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της League C στο Nations League. Σέντρα στις 21:45, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime & Alpha και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Βρουλλίδη. by Γιάννης Πολιάς
Αδιάφορη βαθμολογικά η Εθνική μας, που έχει εξασφαλίσει την πρωτιά και την άνοδο στη League B, την ώρα που η Κύπρος έχει βρεθεί σε πολύ δύσκολη θέση μετά τη νίκη-ανατροπή της Βορείου Ιρλανδίας επί του Κοσόβου. by Γιάννης Πολιάς
Θυμηθείτε πώς είχε επιβληθεί η Ελλάδα της Κύπρου στον Α' γύρο by Γιάννης Πολιάς
Για τους γηπεδούχους ντεμπουτάρει στον πάγκο ο Τιμούρ Κετσπάγια, που θα παρατάξει την εξής ενδεκάδα: Παναγή, Ανδρέου, Ρομπέρζ, Κατελάρης, Λοΐζου, Αρτυματάς, Κυριάκου, Ιωάννου, Κάστανος, Τζιωνής, Σωτηρίου. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο: Δημητρίου, Τούμπας, Καρώ, Αντωνιάδης, Γκόγκιτς, Εφραίμ, Χριστοφή, Χαραλάμπους, Παναγιώτιου, Παπουλής, Κορέα, Κακουλλή. by Γιάννης Πολιάς
Από την άλλη, ο Γκουστάβο Πογέτ κατέληξε στους εξής έντεκα: Βλαχοδήμος, Μπάλντοκ, Χατζηδιάκος, Μαυροπάνος, Τσιμίκας, Σιώπης, Κουρμπέλης, Μασούρας, Μπακασέτας, Πέλκας, Δουβίκας. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο οι Πασχαλάκης, Μπάρκας, Κυριακόπουλος, Μπουχαλάκης, Αλεξανδρόπουλος, Ρότα, Παπανικολάου, Φούντας, Γούτας, Κουλιεράκης, Ιωαννίδης, Χατζηγιοβάνης. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής: Κουλμπάκοφ Βοηθοί: Ζιουκ, Μασλιάνκο 4ος: Ντμιτριέου VAR: Φρανκόφσκι, Πσκιτ by Γιάννης Πολιάς
Μπορεί η Εθνική μας να είναι βαθμολογικά αδιάφορη, ωστόσο θέλει να κάνει το 5/5 τόσο για το πρεστίζ, όσο και για να ανέβει στο FIFA Ranking. by Γιάννης Πολιάς
Λαΐφης και Πίττας οι απόντες των Κύπριων, Γιακουμάκης, Παυλίδης, Μάνταλος, Τζαβέλας, Γιαννούλης και Λημνιός εκτός για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
Η ώρα για την ανάκρουση του εθνικού ύμνου. by Γιάννης Πολιάς
Σέντρα στη Λάρνακα. by Γιάννης Πολιάς
Με ολόλευκη φανέλα η Κύπρος, με τα μπλε η Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
3' Πιέζουν ψηλά οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
4' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Ελλάδα! Από το μισό μέτρο, ο Δουβίκας δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι... by Γιάννης Πολιάς
Φοβερή φάση... by Γιάννης Πολιάς
by Γιάννης Πολιάς
6' Φάουλ για την Ελλάδα μερικά μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
Άστοχη η εκτέλεση του Μπακασέτα. by Γιάννης Πολιάς
8' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη, χάνει το επόμενο ματς. by Γιάννης Πολιάς
12' Κόρνερ για την Ελλάδα μετά από «στοπ» του Παναγή σε μπαλιά από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
14' Φάουλ για την Ελλάδα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
16' Άστοχο το δυνατό σουτ του Μπακασέτα. by Γιάννης Πολιάς
17' Τεράστια ευκαιρία για την Κύπρο! Υπέροχη συνεργασία των γηπεδούχων από τα δεξιά, ο Λοΐζου όμως έστειλε την μπάλα λίγο άουτ! by Γιάννης Πολιάς
18' ΓΚΟΛ, ΚΥΠΡΟΣ-ΕΛΛΑΔΑ 1-0! Ο Τζιωνής βγήκε τετ α τετ με τον Βλαχοδήμο μετά από πάσα του Κάστανου και νίκησε τον Έλληνα τερματοφύλακα! by Γιάννης Πολιάς
Η Κύπρος δημιούργησε κόντρα στη ροή του αγώνα δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες και κατάφερε με τη δεύτερη να ανοίξει το σκορ. by Γιάννης Πολιάς
20' Τεράστια ευκαιρία για την Ελλάδα! Μπαλιά Μπάλντοκ από δεξιά, η μπάλα πέρασε από τον Δουβίκα και ο Πέλκας απέτυχε να νικήσει εξ επαφής τον Παναγή, που έβγαλε σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
Μπόλικες καλές στιγμές στο πρώτο 20λεπτο, εκτός φυσικά και του γκολ. by Γιάννης Πολιάς
Η εστία της Ελλάδας παραβιάστηκε για πρώτη φορά στο εφετινό Nations League. by Γιάννης Πολιάς
23' Τεράστια ευκαιρία για την Κύπρο! Κοιμήθηκε η ελληνική άμυνα, ο Σωτηρίου βρέθηκε τετ α τετ με τον Βλαχοδήμο αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
Έχει κάποιο θέμα ο Μπακασέτας, περνά για λίγο εκτός. by Γιάννης Πολιάς
Όλα καλά με τον αρχηγό. by Γιάννης Πολιάς
30' Μισή ώρα αγώνα, πάντα στο 1-0 η Κύπρος. by Γιάννης Πολιάς
Έχει πέσει, ελαφρώς, ο ρυθμός. by Γιάννης Πολιάς
Η Ελλάδα έχει σχεδόν τετραπλάσιες ολοκληρωμένες πάσες έναντι της Κύπρου (195-57) αλλά της έλειψε η ουσία στις δύο μεγάλες ευκαιρίες που είχε με Δουβίκα και Πέλκα. by Γιάννης Πολιάς
41' Σέντρα-σουτ Κουρμπέλη, πολύ εύκολα μάζεψε ο Παναγή. by Γιάννης Πολιάς
42' Φάουλ για την Κύπρο σε καλό σημείο. by Γιάννης Πολιάς
Πέρασε... αναίμακτα. by Γιάννης Πολιάς
43' Δύσκολη κεφαλιά Πέλκα, δεν προβλημάτισε τον Παναγή που μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
45+2' Φάουλ για την Ελλάδα λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
Άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Κύπρος-Ελλάδα 1-0 με το γκολ του Τζιωνή στο 18ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
Αλλαγές από τον Πογέτ. by Γιάννης Πολιάς
46' Φούντας και Μπουχαλάκης αντί των Δουβίκα και Σιώπη αντίστοιχα. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
46' Δεν μετράει γκολ της Κύπρου για χέρι του Κάστανου. by Γιάννης Πολιάς
Δυναμικό ξεκίνημα, σε κάθε περίπτωση, για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
47' Κόρνερ για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
Και νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
Το πήγε απευθείας ο Μπακασέτας, μπλόκαρε ο Παναγή. by Γιάννης Πολιάς
48' Μπαλιά για τον Λοΐζου που ήταν μόνος του, σωτήρια επέμβαση από Τσιμίκα. by Γιάννης Πολιάς
49' Σουτ Κάστανου, έβαλε την κόντρα ο Μαυροπάνος. by Γιάννης Πολιάς
52' Μικρή διακοπή, είναι στο έδαφος ο Μαυροπάνος. by Γιάννης Πολιάς
Όλα καλά, όπως φαίνεται, με τον Έλληνα στόπερ. by Γιάννης Πολιάς
57' Νέα διακοπή, ξανά ο Μπακασέτας στο έδαφος, πιθανό να αντικατασταθεί. by Γιάννης Πολιάς
58' Στη θέση του ο Ιωαννίδης, που κάνει ντεμπούτο. by Γιάννης Πολιάς
59' Χαραλάμπους αντί Λοΐζου. by Γιάννης Πολιάς
Μία ώρα αγώνα στη Λάρνακα, η Κύπρος κρατά το υπέρ της 1-0 χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα. by Γιάννης Πολιάς
63' Μεγάλη φάση για την Ελλάδα! Ο Μασούρας μπήκε στην περιοχή, επιχείρησε να πασάρει αντί να σουτάρει αλλά ο Ρομπέρζ έκοψε σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
63' Δοκάρι για την Ελλάδα! Φοβερό βολέ Φούντα έξω από την περιοχή, ο Παναγή απέκρουσε και η μπάλα στη συνέχεια βρήκε στο δοκάρι. by Γιάννης Πολιάς
Δύο μεγάλες ευκαιρίες μαζεμένες για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
64' Καρώ αντί Τζιωνή. by Γιάννης Πολιάς
Με τριάδα στην άμυνα πλέον η Κύπρος. by Γιάννης Πολιάς
71' Στο 64% η κατοχή της μπάλας για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
72' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα! Τεράστιο λάθος Κάστανου, ο Ιωαννίδης μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά αλλά ο Παναγή τον σταμάτησε, διώχνοντας σε κόρνερ, by Γιάννης Πολιάς
75' Γκόγκιτς αντί Κάστανου, Κακουλλής αντί Σωτηρίου και Αντωνιάδης αντί Ιωάννου. by Γιάννης Πολιάς
77' Χατζηγιοβάνης αντί Πέλκα, Αλεξανδρόπουλος αντί Κουρμπέλη. by Γιάννης Πολιάς
Έκλεισαν τις αλλαγές τους οι δύο προπονητές. by Γιάννης Πολιάς
80' Φάουλ για την Ελλάδα αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
86' Καλή στιγμή για την Ελλάδα, ο Ρομπέρζ έκοψε προ του Μασούρα μετά από μπαλιά Τσιμίκα. by Γιάννης Πολιάς
87' Ακυρώνεται γκολ της Ελλάδας για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
Κίτρινη κάρτα στον Φούντα για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
Αναμονή για VAR. by Γιάννης Πολιάς
Δεν μετρά το γκολ του Φούντα! by Γιάννης Πολιάς
Το σκαστό σουτ του επιθετικού της DC Γιουνάιτεντ κατέληξε στα δίχτυα, όμως φαίνεται ότι η κίνηση συμπαίκτη του προς την μπάλα έφερε την ακύρωση του γκολ. by Γιάννης Πολιάς
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
90+2' Κίτρινη έχει πάρει και ο Χαραλάμπους. by Γιάννης Πολιάς