ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός για την 6η αγωνιστική της Super League 1.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικό για την 6η αγωνιστική της Super League 1. Σέντρα στις 18:00, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Γιάννη Γιαννάκη. by Γιάννης Πολιάς
Στη 12η θέση με τέσσερις βαθμούς οι γηπεδούχοι, στην 9η με επτά οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων ΠΑΣ Γιάννινα (Θ. Στάικος): Σούλης, Σόρια, Εραμούσπε, Μπαγκαλιάνης, Κιάκος, Καραχάλιος, Λιάσος, Ποζνάνσκι, Μέντες, Ροσέρο, Σταματελόπουλος. Παναιτωλικός (Γ. Αναστασίου): Ανέστης, Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χατζηθεοδωρίδης, Μλάντεν, Ντίας, Ντουάρτε, Σενγκέλια, Μόρσεϊ, Καρέλης. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Πριόρ, Πήλιος, Παντελάκης, Λώλης, Παμλίδης, Φοφανά, Τζίμας, Τσάνος, Μπάλαν. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Στεργιάκης, Αποστολάκης, Χουχούμης, Πέδρο, Νταγκό, Μάρτενσον, Φλόρες, Κολοβός, Λιάβας. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής: Μαλούτας Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Μηνούδης 4ος: Τακίδης VAR: Γκάμαρης, Τριανταφύλλου by Γιάννης Πολιάς
Στην ενδεκάδα του Παναιτωλικού ο Μιχάλης Μπακάκης, πρώτη του συμμετοχή στη Super League 1 μετά από 1,5 χρόνο. by Γιάννης Πολιάς
Με 4-3-3 οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
Χωρίς Μπιλμπάο, Ριένστρα και φυσικά Κόντε ο ΠΑΣ, εκτός αποστολής οι Μαλής, Βαρόνε και Τσιγγάρα οι Αγρινιώτες. by Γιάννης Πολιάς
Σέντρα στα Ιωάννινα. by Γιάννης Πολιάς
2' Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Κιάκου, πιο κινητικοί οι γηπεδούχοι σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
5' Κόρνερ για τον ΠΑΣ μετά από πλάγια μπαλιά και επέμβαση Κορνέλιους. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
7' Λουσμένοι στο φως του ήλιου οι Ζωσιμάδες, με τον Σούλη να έχει μερικά προβλήματα στην ορατότητα! by Γιάννης Πολιάς
7' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Στην πρώτη τους καλή στιγμή, οι φιλοξενούμενοι σκοράρουν με διαγώνιο σουτ του Μόρσεϊ! by Γιάννης Πολιάς
Παρότι οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα, ο Παναιτωλικός βρήκε δίχτυα με την... πρώτη. by Γιάννης Πολιάς
Ανεβάζουν τις γραμμές τους και ψάχνουν άμεση απάντηση οι Ηπειρώτες. by Γιάννης Πολιάς
Ο Σούλης περνά τον μεγαλύτερο χρόνο στο ματς με το χέρι του να καλύπτει τα μάτια του, λόγω του ήλιου... by Γιάννης Πολιάς
14' Κόρνερ μετά από σουτ του Λιάσου που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
Άργησε να τον τροφοδοτήσει ο Ροσέρο. by Γιάννης Πολιάς
14' Δυνατό σουτ Καρέλη, λίγο άουτ η μπάλα! by Γιάννης Πολιάς
Στο 59% η κατοχή της μπάλας για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
16' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
18' Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
Στημένη μπάλα από τα αριστερά για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20' Παντελώς άστοχη η κεφαλιά του Εραμούσπε από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
24' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά από αντεπίθεση με τον Καρέλη. Προηγήθηκε επικίνδυνη φάση για τον ΠΑΣ, με τον Σταματελόπουλο να μην προλαβαίνει από κοντά. by Γιάννης Πολιάς
25' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Πάσα... πάρε-βάλε από τον Λάρσον στον Καρέλη και εκείνος από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. by Γιάννης Πολιάς
Τέταρτο φετινό του γκολ, ανέβηκε στη δεύτερη θέση των σκόρερ πίσω μόνο από τον Αϊτόρ. by Γιάννης Πολιάς
Ούτε ο πιο αισιόδοξος φίλος του Παναιτωλικού δεν θα περίμενε τέτοιο εκρηκτικό ξεκίνημα. by Γιάννης Πολιάς
27' Κίτρινη κάρτα στον Σόρια για φάουλ. Ανέκοψε αντεπίθεση του Παναιτωλικού. by Γιάννης Πολιάς
30' Έχει κάποιο πρόβλημα ο Μόρσεϊ. by Γιάννης Πολιάς
Συνεχίζει κανονικά. by Γιάννης Πολιάς
33' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
Τρίτο για τους γηπεδούχους σήμερα. by Γιάννης Πολιάς
34' ΓΚΟΛ, 2-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΠΑΣ! Εξαιρετική κεφαλιά από τον Εραμούσπε, δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Ανέστης. by Γιάννης Πολιάς
Τρίτο φετινό γκολ για τον Αργεντινό, που είναι και ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του, παρότι αμυντικός. by Γιάννης Πολιάς
Φοβερό ματς στους Ζωσιμάδες. by Γιάννης Πολιάς
Για ένα ακόμα ματς φέτος, ο Παναιτωλικός δεν καταφέρνει να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα. by Γιάννης Πολιάς
Έχει να τα καταφέρει από τις 7 Μαΐου... by Γιάννης Πολιάς
41' Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
41' Ο Σταματελόπουλος χάνει τεράστια ευκαιρία, καθώς μετά από μπαλιά του Μορέιρα απέτυχε να βρει σωστά την μπάλα ενώ ήταν μόνος του απέναντι στον Ανέστη! by Γιάννης Πολιάς
42' Κίτρινη κάρτα στον Καρέλη για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός 1-2. by Γιάννης Πολιάς
Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε. by Γιάννης Πολιάς
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
Πιέζουν ψηλά οι γηπεδούχοι, ψάχνουν γρήγορο γκολ στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
Παραλίγο να επωφεληθούν από λάθος του Ανέστη οι Ηπειρώτες. by Γιάννης Πολιάς
50' Δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την κεφαλιά ο Σταματελόπουλος μετά από εξαιρετική προσπάθεια και σέντρα του Κιάκου. by Γιάννης Πολιάς
51' Κίτρινη κάρτα στον Σενγκέλια για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
53' Μπλόκαρε την κεφαλιά του Λιάσου ο Ανέστης, δευτερόλεπτα νωρίτερα ο Σταματελόπουλος δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα μετά από γύρισμα του Μορέιρα. by Γιάννης Πολιάς
Ετοιμάζει αλλαγές ο Γιάννης Αναστασίου. by Γιάννης Πολιάς
58' Κολοβός αντί Σενγκέλια. by Γιάννης Πολιάς
59' Μάρτενσον αντί Ντίας. by Γιάννης Πολιάς
Και Νταγκό αντί Μόρσεϊ. by Γιάννης Πολιάς
60' Τζίμας αντί Λιάσου. by Γιάννης Πολιάς
Τέσσερα νέα πρόσωπα στο ματς, ένα για τον ΠΑΣ και τρία για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
61' Εντυπωσιακή επέμβαση Σούλη σε επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Ντουάρτε. by Γιάννης Πολιάς
Κόρνερ για τον Παναιτωλικό στη συνέχεια, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
66' Oφσάιντ ο Τζίμας σε φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού. by Γιάννης Πολιάς
66' Σπουδαία επέμβαση του Ανέστη σε σουτ του Μορέιρα από τα αριστερά! by Γιάννης Πολιάς
Έχει κάποιο πρόβλημα στον μηρό ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού. by Γιάννης Πολιάς
Συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
Τελευταίο 20λεπτο στο ματς, πάντα στο 2-1 οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
71' ΓΚΟΛ, 3-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Μακρινή εκτέλεση φάουλ, ο Κορνέλιους πήρε την κεφαλιά και ο Καρέλης στη συνέχεια σκόραρε με περίτεχνο τρόπο, νικώντας τον Σούλη! by Γιάννης Πολιάς
Πέμπτο γκολ του Καρέλη φέτος και δεύτερο σήμερα. by Γιάννης Πολιάς
72' Παμλίδης αντί Σταματελόπουλου. by Γιάννης Πολιάς
73' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
74' Μπλόκαρε ο Σούλης μετά από προσπάθεια του Νταγκό. by Γιάννης Πολιάς
76' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
Και νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, που πιέζουν. by Γιάννης Πολιάς
Ετοιμάζει αλλαγές ο Στάικος. by Γιάννης Πολιάς
81' Μπάλαν αντί Μορέιρα, Λώλης αντί Ποζνάνσκι. by Γιάννης Πολιάς
81' Φλόρες αντί Μλάντεν για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
81' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ, το συρτό σουτ του Ροσέρο μέσα από την περιοχή άφησε άγαλμα τον Ανέστη αλλά πέρασε λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
84' Άστοχη η κεφαλιά του Τζίμα. by Γιάννης Πολιάς
85' Μπακάκης αντί Αποστολάκη. by Γιάννης Πολιάς
87' ΓΚΟΛ, 4-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! ΧΑΤ ΤΡΙΚ ΚΑΡΕΛΗ! Υποδειγματική αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους με τον Έλληνα φορ να σκοράρει με υπέροχο πλασέ! by Γιάννης Πολιάς
Έξι γκολ φέτος από τον Καρέλη! by Γιάννης Πολιάς
89' Κίτρινη κάρτα στον Μπαγκαλιάνη για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
90' Άουτ η εκτέλεση φάουλ του Κολοβού. by Γιάννης Πολιάς
90' Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο. by Γιάννης Πολιάς
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
Ο Παναιτωλικός ανεβαίνει έτσι στην 5η θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς
90+5' Παντελώς άστοχο το σουτ του Καραχάλιου. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός 1-4 με χατ τρικ του τρομερού Νίκου Καρέλη! by Γιάννης Πολιάς
Στην εξάδα οι νικητές, πρώτη φετινή εντός έδρας ήττα για τους Ηπειρώτες. by Γιάννης Πολιάς