LIVE: Τα παιχνίδια του Champions League

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων για την 3η αγωνιστική του Champions League.
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
Βραδιά Champions League και θα την παρακολουθήσουμε παρέα! by Μανώλης Μουσουράκης
Έξι αναμετρήσεις για την 3η αγωνιστική, με κοινή ώρα έναρξης τις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
Νωρίτερα για τον 3ο όμιλο, η Μπάγερν Μονάχου συνέτριψε 5-0 εντός έδρας τη Βικτόρια Πλζεν. Με καθυστέρηση άρχισε το Μαρσέιγ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας για το 4ο γκρουπ. Στο 82' η γαλλική ομάδα προηγείται 3-1 με ανατροπή (οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονται από το 23' με παίκτη λιγότερο). by Μανώλης Μουσουράκης
Ξεχωρίζει το Ίντερ-Μπαρτσελόνα για το 3ο γκρουπ. Τα άλλα παιχνίδια είναι τα Άγιαξ-Νάπολι και Λίβερπουλ-Ρέιντζερς για τον 1ο όμιλο, τα Μπριζ-Ατλέτικο Μαδρίτης και Πόρτο-Μπάγερ Λεβερκούζεν για το 2ο γκρουπ, καθώς και το Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Τότεναμ για τον 4ο όμιλο. by Μανώλης Μουσουράκης
Και τέταρτο γκολ (4-1) για τη Μαρσέιγ κόντρα στη Σπόρτινγκ, με τον Μπεμπά στο 84'. by Μανώλης Μουσουράκης
Οι βαθμολογίες στους τέσσερις πρώτους ομίλους, όπου έχουμε απόψε δράση: Εικόνα live 21972400/87699.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
Οι αρχικές ενδεκάδες στα έξι παιχνίδια: Εικόνα live 21972400/72328.jpg Εικόνα live 21972400/107534.jpg Εικόνα live 21972400/122971.jpg Εικόνα live 21972400/27770.jpg Εικόνα live 21972400/36154.jpg Εικόνα live 21972400/38168.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
Βασικός ο Κώστας Τσιμίκας για τη Λίβερπουλ! Στον πάγκο για την Ίντερ ο 18χρονος Νίκος Μπότης by Μανώλης Μουσουράκης
1' Σέντρα σ' όλα τα παιχνίδια! by Μανώλης Μουσουράκης
Τα highlights από το Μπάγερν Μονάχου-Βικτόρια Πλζεν: by Μανώλης Μουσουράκης
7' Τρομερή απόκρουση του Τερ Στέγκεν σε μακρινό σουτ του Τσαλχάνογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
7' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ, 1-0 τη Ρέιντζερς! Τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Αλεξάντερ-Άρνολντ! Στο δεξί παραθυράκι! by Μανώλης Μουσουράκης
Έχει τρομερό πόδι ο Άγγλος μπακ... by Μανώλης Μουσουράκης
9' ΓΚΟΛ ο Άγιαξ, 1-0 τη Νάπολι! Κοντινή προβολή από τον Γκούντους, μετά από σέντρα-σουτ του Τέιλορ. by Μανώλης Μουσουράκης
Τα υπόλοιπα τέσσερα ματς παραμένουν χωρίς σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
Τα highlights από το Μαρσέιγ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας: by Μανώλης Μουσουράκης
15' Φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής από τον Σαλάχ για τη Λίβερπουλ, αποκρούει ο ΜακΓκρέγκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
15' ΓΚΟΛ η Λεβερκούζεν, 1-0 στην έδρα της Πόρτο. Σκόρερ ο Χάντσον-Οντόι. Εξετάζεται η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
18' ΓΚΟΛ η Νάπολι, 1-1 στην έδρα του Άγιαξ. Σκόρερ ο Ρασπαντόρι με γυριστή κεφαλιά, ύστερα από ασίστ του Ολιβέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
Ακυρώθηκε μέσω VAR το γκολ της Λεβερκούζεν, παραμένει το 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
by Μανώλης Μουσουράκης
Όπως καταδεικνύει και το σκορ (1-1), το πιο ωραίο παιχνίδι διεξάγεται στο Άμστερνταμ. by Μανώλης Μουσουράκης
Ελαφρώς καλύτερη η Μπαρτσελόνα κόντρα στην Ίντερ. Ισορροπημένο το Μπριζ-Ατλέτικο. by Μανώλης Μουσουράκης
23' Εξετάζεται φάση για πέναλτι υπέρ της Ίντερ! Για χέρι του Γκαρθία. by Μανώλης Μουσουράκης
Δεν δίνεται πέναλτι, μετά από εξέταση στο VAR, καθώς έχει προηγηθεί οφσάιντ. Παραμένει το 0-0 στο Μιλάνο. by Μανώλης Μουσουράκης
29' Ακυρώθηκε γκολ της Ίντερ με τον Κορέα ελέω οφσάιντ. Σωστή απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
34' ΓΚΟΛ η Νάπολι, 2-1 με ανατροπή στην έδρα του Άγιαξ. Σκόρερ ο Ντι Λορέντζο με κεφαλιά, ύστερα από εξαιρετική ασίστ του Κβαρατσχέλια. by Μανώλης Μουσουράκης
36' ΓΚΟΛ η Μπριζ! 1-0 την Ατλέτικο! Σκόρερ ο Σόουα στην πρώτη ευκαιρία των Βέλγων. by Μανώλης Μουσουράκης
40' Ευκαιρία για την Τότεναμ, με το σουτ του Σον από το ύψος της μεγάλης περιοχής να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι. Καλύτερη η αγγλική ομάδα στη Φρανκφούρτη, αλλά παραμένει το 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
42' ΓΚΟΛ η Πόρτο, 1-0 τη Λεβερκούζεν! Σκόρερ ο Ταρεμί που ολοκλήρωσε ιδανικά την αντεπίθεση της ομάδας του. Στην αμέσως προηγούμενη φάση οι Πορτογάλοι είχαν γλιτώσει την παραβίαση της εστίας τους. by Μανώλης Μουσουράκης
44' Ακυρώνεται το γκολ της Πόρτο, ο διαιτητής γυρνά πίσω τη φάση -μετά από εξέταση στο VAR- και δίνει πέναλτι στη Λεβερκούζεν! by Μανώλης Μουσουράκης
45' Εκτέλεση από τον Σικ, απέκρουσε ο Ντιόγκο Κόστα! Απίθανη εξέλιξη! by Μανώλης Μουσουράκης
45' ΓΚΟΛ η Νάπολι, 3-1 επί του Άγιαξ, σκόρερ ο Ζιελίνσκι! Βγαίνει ενώπιον του Πάσφεϊρ και πλασάρει εύστοχα. by Μανώλης Μουσουράκης
45'+2' ΓΚΟΛ η Ίντερ, 1-0 επί της Μπαρτσελόνα! Οι «νερατζούρι» ανοίγουν το σκορ με σουτάρα του Τσαλχάνογλου εκτός περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο σ' όλα τα παιχνίδια: Ίντερ-Μπαρτσελόνα 1-0, Άγιαξ-Νάπολι 1-3, Λίβερπουλ-Ρέιντζερς 1-0, Μπριζ-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0, Πόρτο-Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-0, Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Τότεναμ 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος στο Μπριζ-Ατλέτικο, με τον Όμπλακ να πραγματοποιεί τρομερή επέμβαση κρατώντας το σκορ στο 1-0! by Μανώλης Μουσουράκης
46' Σέντρα σ' όλα τα παιχνίδια πλην του Πόρτο-Μπάγερ Λεβερκούζεν. by Μανώλης Μουσουράκης
47' ΓΚΟΛ η Νάπολι, πάρτι (1-4) στην έδρα του Άγιαξ! Δεύτερο γκολ από τον Ρασπαντόρι, με πλασέ από το ύψος του πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
Τι ομαδάρα έχει φτιάξει φέτος ο Σπαλέτι! by Μανώλης Μουσουράκης
Επανεκκίνηση και στο Πόρτο-Μπάγερ Λεβερκούζεν. by Μανώλης Μουσουράκης
52' Πέναλτι για τη Λίβερπουλ, ύστερα από ανατροπή στον Λουίς Ντίας! by Μανώλης Μουσουράκης
Συνεχίζει να χάνει ευκαιρίες η Τότεναμ. by Μανώλης Μουσουράκης
53' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 2-0 τη Ρέιντζερς! Εύστοχη εκτέλεση από τον Σαλάχ! Οι «κόκκινοι» βρίσκουν γκολ πολύ νωρίς και στα δύο ημίχρονα. by Μανώλης Μουσουράκης
54' Κι άλλη χαμένη ευκαιρία για την Τότεναμ, με τον Σον! by Μανώλης Μουσουράκης
Κυριαρχεί η Πόρτο στο δεύτερο ημίχρονο με τη Λεβερκούζεν. Αλλαγή σκηνικού δηλαδή σε σχέση με το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
61' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Άιντραχτ με τον Λίντστρομ! by Μανώλης Μουσουράκης
62' ΓΚΟΛ η Μπριζ! 2-0 την Ατλέτικο! Σκόρερ ο Γιουτγκλά! Απίθανη Μπριζ, η οποία πάει για το 3/3! by Μανώλης Μουσουράκης
63' Κι άλλο ΓΚΟΛ η Νάπολι! 1-5! Σκόρερ ο Κβαρατσχέλια, ύστερα από υπέροχο 1-2 με τον Ρασπαντόρι! Αρκετοί φίλοι του Άγιαξ αποχωρούν από το γήπεδο. by Μανώλης Μουσουράκης
67' ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα! 1-1 με την Ίντερ! Σκόρερ ο Πέδρι που παίρνει το «ριμπάουντ» και εκτελεί σε κενή εστία! by Μανώλης Μουσουράκης
Θα εξεταστεί η φάση από το VAR! by Μανώλης Μουσουράκης
Δεν μετράει το γκολ! Έχει γίνει χέρι από τον Φάτι. Έξαλλος ο Τσάβι! by Μανώλης Μουσουράκης
69' ΓΚΟΛ η Πόρτο! 1-0! Σκόρερ ο Ζαϊντού, ύστερα από υπέροχη κυκλοφορία της μπάλας! by Μανώλης Μουσουράκης
73' Με δέκα ο Άγιαξ, αποβλήθηκε ο Τάντιντς! by Μανώλης Μουσουράκης
76' Αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι ο Γκριεζμάν! Χαμένη ευκαιρία της Ατλέτικο για να μειώσει! Ο Γάλλος άσος πήγε να... σπάσει το οριζόντιο δοκάρι. Παραμένει το 2-0 για την Μπριζ. by Μανώλης Μουσουράκης
Το Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Τότεναμ παραμένει το μοναδικό παιχνίδι χωρίς σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
80' Κι άλλο γκολ η Νάπολι! 1-6! Υπέροχη πάσα του Εντομπελέ, με τον Σιμεόνε να προσθέτει κι εκείνος το όνομά του στη λίστα των σκόρερ. Απίθανη νύκτα για τους Ναπολιτάνους, μετά την «τεσσάρα» (4-1) στη Λίβερπουλ και την «τριάρα» (0-3) στη Ρέιντζερς! Ναι, 13 γκολ σε τρία ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
85' Τρομερή αμυντική αντίδραση από τον Τσιμίκα, διώχνει την μπάλα πριν εκείνη περάσει τη γραμμή. Παραμένει το 2-0. by Μανώλης Μουσουράκης
87' ΓΚΟΛ η Πόρτο! 2-0! Καθαρίζει το ματς κόντρα στη Λεβερκούζεν. Σκόρερ ο Γκαλένο, μετά από ωραίο πέρασμα του Ταρεμί. by Μανώλης Μουσουράκης
90' Δοκάρι για τη Νάπολι! by Μανώλης Μουσουράκης
Στις καθυστερήσεις τα παιχνίδια. Δεν έχουν ξεκαθαρίσει τα πράγματα μόνο στο Ίντερ-Μπαρτσελόνα (1-0) και Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Τότεναμ (0-0). by Μανώλης Μουσουράκης
90'+2' Εξετάζεσαι περίπτωση πέναλτι υπέρ της Μπαρτσελόνα. Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
Δεν υπάρχει πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
Τελικό στο Άγιαξ-Νάπολι: 1-6. Η πιο βαριά ήττα του «Αίαντα» στην ιστορία του στο Champions League! by Μανώλης Μουσουράκης
Τελικά: Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Τότεναμ 0-0, Λίβερπουλ-Ρέιντζερς 2-0, Μπριζ-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0. by Μανώλης Μουσουράκης
Πιέζει για την ισοφάριση η Μπαρτσελόνα, ακόμα τρία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
Τελικό: Πόρτο-Μπάγερ Λεβερκούζεν 2-0. Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με δέκα στα τελευταία λεπτά (από το 88'). by Μανώλης Μουσουράκης