Παρακολουθήστε σε real-time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση του Εργοτέλη με τον Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας!
17:54
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Εργοτέλη με τον Παναιτωλικό που θα γίνει στο Παγκρήτιο στάδιο για την πέμπτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:58
Μετά την ευρεία επικράτηση επί της Νίκης στο Βόλο ο Εργοτέλης θέλει να συνεχίσει θετικά την πορεία του, ενώ η ομάδα του Αγρινίου κυνηγάει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, ώστε να ξεκολλήσει απ’ τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.
17:59
Ο Εργοτέλης ξεκινάει το παιχνίδι με τους Τσέρνι, Τζανακάκη, Μεγί, Γιοβάνοβιτς, Λυκογιάννη, Κοζορώνη, Μπογκντάνοφ, Βλαχοδήμο, Γιουσούφ, Χαλκιαδάκη και Νόσκοβιτς.
18:00
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους έμειναν οι: Καβουσάκης, Πίτσος, Γκέντσογλου, Ρέντζας, Κουρέζ, Κούτρης και Στράους.
18:01
Ο Μάκης Χάβος από την άλλη παρέταξε τον Παναιτωλικό με τους Μπρακάλι, Κουτρομάνο, Μαρτίνες, Κούσα, Μαλεζά, Γοδόι, Κόρμπο, Κάπελ, Φωτάκη, Μαρτίνες και Μορένο
18:01
Στον πάγκο έμειναν οι: Στεφανάκης, Εντζενγκέλε, Μπαχαράνο, Άλβες, Καλογέρης, Παπουτσογιαννόπουλος και Μύγας.
18:08
Και οι δύο ομάδες πάντως «καίγονται» για τους τρεις βαθμούς, με τον Εργοτέλη να βρίσκεται στην 15η θέση με 4 βαθμούς και τον Παναιτωλικό στην προτελευταία θέση έχοντας δύο βαθμούς στα τέσσερα πρώτα ματς του πρωταθλήματος.
18:15
Το παιχνίδι ξεκίνησε
18:19
3' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Εργοτέλη. Ο Μεγί έπιασε δυνατή κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Λυκογιάννη, όμως ο Μπρακάλι μπλόκαρε εύκολα
18:26
Με χαμηλό ρυθμό και χωρίς ιδιαίτερες φάσεις συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο του ματς
18:30
15' Το σουτ του Μορένο λίγο έξω απ' την περιοχή «έσπασε» την επιθετική αδράνεια του ματς, όμως η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Μέγι και κατέληξε στην αγκαλιά του Τσέρνι.
18:35
20' Μακρινό σουτ του Βλαχοδήμου από αριστερά πέρασε λίγο έξω απ’ τα δοκάρια της εστίας του Παναιτωλικού.
18:37
22' Βλαχοδήμος και Λυκογιάννης συνεργάστηκαν ωραία από αριστερά, όμως το σουτ που δοκίμασε ο τελευταίος πέρασε ψηλά πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι
18:38
23' Μακρινό σουτ του Φωτάκη, λίγο έξω απ' τα δοκάρια του Τσέρνι
18:39
24' Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Νόσκοβις έπιασε την προβολή, όμως πέρασε λίγο άουτ.
18:39
24' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
18:41
Ο Κάπελ έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Μορένο με τακουνάκι έκανε το 1-0.
18:41
25΄ Κίτρινη κάρτα στο Μορένο για τον πανηγυρισμό του στο γκολ.
18:43
Η βροχή που άρχισε να πέφτει στο Ηράκλειο κάνει πιο δύσκολη την προσπάθεια των παικτών των δύο ομάδων.
18:44
28' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη, αιφνιδίασε τον Μπρακάλι, όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω απ' το δεξί δοκάρι του Παναιτωλικού
18:48
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μορένο βρέθηκε προ κενής εστίας, μετά από άστοχη έξοδο του Τσέρνι, όμως έστειλε τη μπάλα πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι.
18:50
34' Ο Βλαχοδήμος τροφοδότησε ωραία τον Τζανακάκη, όμως το σουτ που επιχείρησε ο τελευταίος μπλόκαρε ο Μπρακάλι
19:00
44' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Κάπελ εκπεμεταλλεύτηκε λάθος του Εργοτέλη στη μεσαία γραμμή και βγήκε στο τετ α τετ με τον Τσέρνι, όμως ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη μπλόκαρε
19:00
45' Κίτρινη κάρτα στον Κοζορώνη για φάουλ
19:01
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, χωρίς να κρατηθούν καθυστερήσεις
19:02
Με ένα έξυπνο τακουνάκι του Μορένο ο Παναιτωλικός προηγείται του Εργοτέλη με 1-0 στο ημίχρονο της αναμέτρησης που γίνεται στο Παγκρήτιο. Οι γηπεδούχοι έχουν την κατοχή, όμως οι Αγρινιώτες είχαν δύο ακόμα σημαντικές ευκαιρίες, με τον Κάπελ και τον Μορένο να διευρύνουν το προβάδισμά τους.
19:17
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:17
Χωρίς αλλαγές επιστρέφουν στο γήπεδο οι δύο ομάδες
19:20
Κούρες, Λεονάρντο και Γκέντσογλου προθερμαίνονται για τον Εργοτέλη, ενώ Μύγας, Καλογέρης και Μπαχαράνο για τον Παναιτωλικό
19:23
52' Εκτέλεση φάουλ του Λυκογιάννη έξω απ' την περιοχή, πέρασε ψηλά άουτ
19:26
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Χαλκιαδάκης σούταρε από κοντά, όμως ο Μπρακάλι απέκρουσε
19:27
55' Κίτρινη κάρτα στον Βλαχοδήμο
19:30
59' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Κόρμπου ο Παπουτσογιαννόπουλος
19:32
60' Σουτ του Τζανακάκη, η μπάλα κόντραρε και ο Ράφαελ έδιωξε σε κόρνερ
19:32
60' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!
19:33
Στην εκτέλεση του κόρνερ ο Λυκογιάννης έπιασε την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας και έκανε το 1-1
19:36
63' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπογκντάνοφ, ο Μπρακάλι μπλόκαρε εύκολα
19:37
54%-46% η κατοχή, υπέρ του Εργοτέλη
19:39
67' Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Κοζορώνη, ο Γκέντζογλου.
19:43
71' Κίτρινη κάρτα ο Κουτρουμάνος για σκληρό μαρκάρισμα
19:44
72' Κίτρινη κάρτα βλέπει και ο Γιουσούφ
19:45
73' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Κάπελ, ο Μύγας
19:53
81' Αναγκαστική η δεύτερη αλλαγή του Εργοτέλη. Ο Λυκογιάννης ζήτησε να αποχωρήσει απ' τον αγωνιστικό χώρο και τη θέση του πήρε ο Λεονάρντο.
20:01
89' Τελευταία αλλαγή για τοπν Παναιτωλικό. Στη θέση του Φωτάκη, ο Καλογέρης.
20:03
91' Μεγάλγη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Μορένο πέρασε λίγο έξω απ' τα δοκάρια.
20:05
Τέλος στο ματς.
20:06
Εργοτέλης και Παναιτωλικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1, μετά από ένα μοιρασμένο ματς στο Παγκρήτιο.