Ιαπωνία-Κόστα Ρίκα

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ιαπωνία-Κόστα Ρίκα για τον 5ο όμιλο του Μουντιάλ 2022

11:41
11:42
Είμαι η Αγγελική Καβαρνού και μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά της αναμέτρηση Ιαπωνία-Κόστα Ρίκα για την 2η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by www.sport-fm.gr
11:43
Ο αγώνας διεξάγεται στο «Ahmad bin Ali Stadium», χωρητικότητας 45.000 θεατών. by www.sport-fm.gr
11:44
Οι δύο ομάδες έχουν τεθεί αντιμέτωπες πέντε φορές σε φιλικές αναμετρήσεις και οι Ιάπωνες είναι αήττητοι με 4-1-0. by www.sport-fm.gr
11:45
11:46
Ιαπωνία (Χατζίμε Μοριγιάσου, 4-5-1): Γκόντα, Γιάμανε, Ιτακούρα, Γιοσίντα, Ναγκαμότο, Έντο, Μορίτα, Ντοάν, Καμάντα, Σόμα, Ουέντα Κόστα Ρίκα (Λουίς Φερνάντο Σοάρες, 4-4-2): Νάβας, Ουάστον, Ντουάρτε, Κάλβο, Οβιέδο, Φούλερ, Μπόργκες, Τόρες, Τεχέδα, Κοντρέρας, Κάμπελ by www.sport-fm.gr
11:47
Η βαθμολογία του 5ου ομίλου: Ισπανία 3 (7-0) Ιαπωνία 3 (2-1) Γερμανία 0 (1-2) Κόστα Ρίκα 0 (0-7) by www.sport-fm.gr
11:48
11:50
11:51
11:54
Υπενθυμίζουμε ότι η Ιαπωνία στην προηγούμενη αγωνιστική είχε επικρατήσει 2-1 της Γερμανίας, ενώ η Κόστα Ρίκα ηττήθηκε 7-0 από την Ισπανία. by www.sport-fm.gr
12:14
13' Επικίνδυνο γύρισμα από τον Ντοάν, που τελικά βγήκε πλάγιο, καθώς κανείς δεν βρήκε τη μπάλα να την σπρώξει στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
12:18
12:20
21' Οι Ιάπωνες πιέζουν συνεχώς τους Κοσταρικανούς για να τους αναγκάσουν σε λάθη, τα οποία, όμως, δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν. by www.sport-fm.gr
12:28
Στα πρώτα 25 λεπτά της αναμέτρησης βλέπουμε την Ιαπωνία να έχει την κατοχή και να προσπαθεί να βρει χώρους και να συνεργαστεί. Από την άλλη, η Κόστα Ρίκα δεν έχει καταφέρει ακόμη να απειλήσει, αλλά σίγουρα δείχνει καλύτερη από τον αγώνα κόντρα στην Ισπανία. by www.sport-fm.gr
12:31
32' Μόλις ένα σουτ εκτός στόχου έχει το ματς, αυτό του Ντοάν. Καμία άλλη φάση δεν έχει γίνει στον αγώνα. by www.sport-fm.gr
13:01
45' Διπλή αλλαγή για την Ιαπωνία. Ουέντα και Ναγκατόμο έξω, Ασάνο και Ίτο μέσα. by www.sport-fm.gr
13:02
13:03
13:05
13:05
13:06
13:08
50' Έδιωξε ο Μπόργκες, ενώ, στην εξέλιξη της φάσης ανέκτησε την κατοχή η Ιαπωνία, αλλά όλα τους τα σουτ κόντραραν στα σώματα των Κοσταρικανών. by www.sport-fm.gr
13:09
52' Προσπάθησε ο Γιοσίντα να βρει τον Ασάνο με μια βαθιά μπαλιά. Καθάρισε ο Κέιλορ Νάβας. by www.sport-fm.gr
13:10
13:14
13:16
59' Ο ρυθμός του αγώνα έχει ανέβει στο δεύτερο μέρος, ενώ, οι παίκτες της Ιαπωνίας δείχνουν πιο απειλητικοί. by www.sport-fm.gr
13:16
13:18
61' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους Ιάπωνες, λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
13:19
13:19
13:20
13:21
13:22
Διπλή αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Μπένετ και Αγκιλέρα μέσα, Κοντρέρας και Τόρες έξω by www.sport-fm.gr
13:22
13:24
13:27
13:28
70' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Ιαπωνία, ελάχιστα έξω από τη μεγάλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
13:43
Η Ιαπωνία κυκλοφορεί την μπάλα, ωστόσο δεν βρίσκει ανοιχτούς χώρους για να δημιουργήσει προϋποθέσεις. by www.sport-fm.gr
13:44
87' Η Ιαπωνία ζήτησε πέναλτι σε πτώση του Μιναμίνο, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
13:46
88' Τεράστια ευκαιρία για την Ιαπωνία, με τον Καμάντα να μην μπορεί να νικήσει τον Νάβας από κοντά, ενώ στη συνέχεια οι συμπαίκτες δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr