Ολλανδία-Κατάρ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

16:42
16:43
Είμαι ο Δημήτρης Κάππας και μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την αναμέτρηση της Ολλανδίας με το Κατάρ για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by www.sport-fm.gr
16:47
Το Κατάρ έχει ήδη αποκλειστεί από τη διοργάνωση. Από την άλλη, η Ολλανδία με νίκη εξασφαλίζει την πρόκριση και την πρωτιά του ομίλου, με ισοπαλία προκρίνεται, αλλά η η θέση που θα τερματίσει θα κριθεί από την έκβαση του άλλου παιχνιδιού του ομίλου (Εκουαδόρ-Σενεγάλη), ενώ και σε ήττα με λιγότερα από 2 γκολ περνάει ως δεύτερη. by www.sport-fm.gr
16:49
Η βαθμολογία του 1ου ομίλου: 1. Ολλανδία 4 (3-1) 2. Εκουαδόρ 4 (3-1) 3. Σενεγάλη 3 (3-3) 4. Κατάρ 0 (1-5) by www.sport-fm.gr
16:50
Oι ενδεκάδες του αγώνα: Ολλανδία (Φαν Χάαλ): Νόπερτ, Τίμπερ, Φαν Ντάικ, Ακέ, Ντούμφρις, Ντε Ρον, Ντε Γιονγκ, Μπλιν, Κλάαζεν, Μέμφις, Χάκπο. Κατάρ (Σάντσεθ): Μπαρσάμ, Μοχάμεντ, Μιγκέλ, Κούκι, Χασάν, Αχμέντ, Χαϊντός, Μαντιμπό, Χατέμ, Αλί, Αφίφ. by www.sport-fm.gr
16:59
Υπενθυμίζουμε πως ο Μέμφις Ντεπάι ξεκινά για πρώτη φορά ως βασικός σε αυτό το Παγκόσμιο Κύπελλο. by www.sport-fm.gr
17:00
17:02
1' Ο Βαν Ντάικ βρήκε με μακρινή μπαλιά τον Ντεπάι, αλλά δεν κατάφερε να τελειώσει όπως θα ήθελε την φάση. Η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
17:02
17:03
17:04
4' Τριπλή ευκαιρία για τους Ολλανδούς να ανοίξουν το σκορ, ωστόσο οι Κλάασεν και Μπλιντ δεν κατάφεραν να στείλουν από κοντά την μπάλα στα δίχτυα του Κατάρ by www.sport-fm.gr
17:05
5' Διακοπή στο παιχνίδι με τον Μοχάμεντ να βρίσκεται στο έδαφος, έπειτα από μία σύγκρουση με τον Ακέ by www.sport-fm.gr
17:06
17:07
17:09
9' Ακόμη μία σύγκρουση κεφάλι με κεφάλι, αυτή τη φορά μεταξύ Αλί και Μπλιντ. by www.sport-fm.gr
17:09
17:11
17:12
12' Καλή ευκαιρία για την Ολλανδία, ωστόσο Κλάασεν και Γκάκπό δεν κατάφεραν να απειλήσουν, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στην αγκαλιά του Μπαρσάμ. by www.sport-fm.gr
17:14
Η Ολλανδία έχει την υπεροχή, έχει απειλήσει σε τέσσερις περιπτώσεις, από την άλλη το Κατάρ παίζει αρκετά αμυντικά. by www.sport-fm.gr
17:15
17:15
17:16
17:18
18' Προσπάθεια του Κλάασεν να μπει στην περιοχή του Κατάρ, η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
17:18
19' Κεφαλιά του Κλάασεν από την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μπαρσάμ. by www.sport-fm.gr
17:19
17:19
17:23
17:24
17:24
17:26
26' Ο Ντεπάι βρέθηκε μέσα στην περιοχή της Ολλανδίας, κατάφερε με περίεργο τρόπο να κοντρολάρει την μπάλα, αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε τα σώματα. by www.sport-fm.gr
17:26
26' ΓΚΟΛ για την Ολλανδία! Φανταστική συνεργασία από τους Ολλανδούς, με Χάκπο, Κλάασεν και Ντεπάι, με τον πρώτο να γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με ένα όμορφο σουτ εκτός περιοχής, άνοιξε το σκορ για τους Ολλανδούς! by www.sport-fm.gr
17:29
17:30
17:33
Το Κατάρ προσπαθεί να «πάρει» μέτρα στο γήπεδο, μετά την επίτευξη του τέρματος της Ολλανδίας. by www.sport-fm.gr
17:34
17:35
17:38
Η Ολλανδία μετά το γκολ του Χάκπο έχει κατεβάσει ρυθμό και κυκλοφορεί την μπάλα στο ύψος της μεσαίας γραμμής. by www.sport-fm.gr
17:39
Φυσικά, ο μεσοεπιθετικός της Αϊντχόβεν σκοράρει για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι! by www.sport-fm.gr
17:40
41' ο Χάκπο απειλεί και πάλι, αλλά η φάση δεν μετρά, καθώς βρισκόταν σε θέση οφσάιντ by www.sport-fm.gr
17:42
17:45
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Σενεγάλη σκοράρει με πέναλτι του Ισμαΐλα Σαρ και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στη 2η θέση του ομίλου με 6 βαθμούς, έναν πίσω από την Ολλανδία. by www.sport-fm.gr
18:07
49' ΓΚΟΛ για την Ολλανδία! Ο Ντε Γιονγκ παίρνει το ριμπάουντ από το σουτ του Ντεπάι και διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του! by www.sport-fm.gr
18:11
18:16
Η Ολλανδία και πάλι έχει ρίξει αισθητά το ρυθμό, έχοντας δώσει την μπάλα στο Κατάρ. by www.sport-fm.gr
18:17
18:18
18:19
18:24
64' Τριπλή αλλαγή για το Κατάρ: Ασάντ, Μουντάρι, Μπαντιάφ στη θέση των Μαντιπό, Αλ Χαϊντός και Αλί by www.sport-fm.gr
18:25
66' Διπλή αλλλαγή για την Ολλανδία: Γιάνσεν και Μπέργκχαους στη θέση των Ντεπάι και Κλάασεν. by www.sport-fm.gr
18:26
67' Ο Μπεργκχάους σκοράρει σε κενή εστία, ωστόσο το γκολ ακυρώνεται για χέρι του Χάκπο στην αρχή της φάσης by www.sport-fm.gr
18:30
Το Κατάρ έχει πάρει την κατοχή της μπάλας, η Ολλανδία πιέζει ψηλά προσπαθώντας να κλέψει την μπάλα και να φύγει σε αντεπίθεση by www.sport-fm.gr
18:31
18:31
18:33
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Σενεγάλη προηγείται του Εκουαδόρ με 2-1, με τον Καισέδο να ισοφαρίζει προσωρινά για τους Λατινοαμερικάνους και τον Κουλιμπαλί να δίνει ξανά κεφάλι στο σκορ στην ομάδα του! by www.sport-fm.gr
18:35
18:38
80' Καλή ευκαιρία για το Κατάρ, ο Νόπερτ ήταν στο σωστό σημείο και απομάκρυνε. by www.sport-fm.gr
18:40
18:41
83' Διπλή αλλαγή για την Ολλανδία: Βέγκχορστ και Κοπμάινερς αντί των Χάκπο και Ντε Ρον. by www.sport-fm.gr