Ουαλία-Αγγλία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

20:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ουαλία-Αγγλία, για την 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Μουντιάλ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
Η Αγγλία δεν έχει εξασφαλίσει την πρόκριση, αλλά είναι στα χέρια της η κατάσταση. Αν δεν χάσει περνάει σίγουρα. Αν ηττηθεί, θα πρέπει να χάσει με τουλάχιστον 4 γκολ για να μείνει εκτός. Ο στόχος της, πάντως, είναι η 1η θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
Η Ουαλία αναζητά ένα θαύμα για να συνεχίσει στη διοργάνωση. Θέλει οπωσδήποτε νίκη και ισοπαλία στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ώστε να ευνοηθεί σε ισοβαθμία με το Ιράν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Ουαλία (Πέιτζ, 4-2-3-1): Γουόρντ - Γουίλιαμς, Μεφάμ, Ροντόν, Ντέιβις - Άλεν, Αμπαντού - Μπέιλ, Ράμσεϊ, Τζέιμς - Μουρ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Αγγλία (Σάουθγκεϊτ, 4-3-3): Πίκφορντ - Γουόκερ, Στόουνς, Μακγουάιρ, Σο - Χέντερσον, Μπέλιγχαμ, Ράις - Ράσφορντ, Φόντεν, Κέιν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
Τα κριτήρια ισοβαθμίας: 1. Καλύτερη διαφορά τερμάτων σε όλα τα ματς του ομίλου 2. Καλύτερη επίθεση σε όλα τα ματς του ομίλου 3. Οι βαθμοί των ομάδων στα μεταξύ τους ματς 4. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους ματς 5. Η καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους ματς 6. Λιγότεροι βαθμοί ποινής σε όλα τα ματς του ομίλου (κάθε κίτρινη κάρτα τιμωρείται με 1 πόντο, οι δύο κίτρινες στο ίδιο ματς με 3 πόντους, ενώ η απευθείας κόκκινη κάρτα με 4 πόντους) 7. Κλήρωση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
Διαιτητής: Σλάβκο Βίντσιτς (Σλοβακία) by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
Γήπεδο: «Ahmad bin Ali Stadium» (45.032) by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Τιμωρημένος ο βασικός γκολκίπερ Χένεσι από την Ουαλία και τη θέση του πήρε ο Γουόρντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Από την Αγγλία, δεν είναι βασικός τελικά ο Γκρίλις. Βασικός ο Γουόκερ, ο οποίος ξεπέρασε το προβλημά του. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Είναι κατάμεστο το γήπεδο, όπως αναμενόταν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
Η Αγγλία έχει νικήσει στις 6 τελευταίες αναμετρήσεις με την Ουαλία με τα γκολ να είναι 11-1. Η πιο πρόσφατη νίκη των «δράκων» σημειώθηκε το 1984. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
Κατοχή της μπάλας από την Αγγλία στο ξεκίνημα, με την Ουαλία στο γνώριμο παιχνίδι της να περιμένει πίσω by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
Δίχως κάποια φάση ή υποψία φάσης το ματς έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
10' Μεγάλη ευκαιρία για την Αγγλία. Ο Ράσφορντ βρέθηκε φάτσα με τον Γουόρντ (από εξαιρετική κάθετη του Κέιν) που του είπε "όχι" by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
21:17
Στημένη μπάλα για την Αγγλία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
19' Κεφαλιά του Μαγκουάιρ από γέμισμα του Σο, η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Κόρνερ ήταν κανονικά, δόθηκε άουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Είναι χαρακτηριστικό το γεγονός ότι η κατοχή της μπάλας κυμαίνεται στο 28%-72% by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Μονότονο το σκηνικό στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
22' Γύρισμα του Χέντερσον, έδιωξε ο Μεφάμ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
Στο έδαφος ο Γουίλιαμς, ο οποίος δέχθηκε την μπάλα στο κεφάλι από δυνατό σουτ του Ράσφορντ. Μικρή διακοπή στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
21:29
30' Κίτρινη ο Τζέιμς για την Ουαλία λόγω σκληρού μαρκαρίσματος στον Στόουνς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Θα κάνει αλλαγή η Ουαλία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Γουίλιαμς, ο οποίος είχε δεχθεί την μπάλα στο κεφάλι νωρίτερα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Ο Ρόμπερτς έχει βάλει τη φανέλα του ώστε να πάρει τη θέση του by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
36' Ρόμπερτς αντί Γουίλιαμς για την Ουαλία. Δεν μετράει στις αλλαγές, βάσει του νέου πρωτοκόλλου, επειδή είναι λόγω διάσεισης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
38' Ευκαιρία για την Αγγλία. Μετά από συνεργασία Μπέλιγχαμ και Ράις, ο Φόντεν έπιασε το σουτ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι, έχοντας σώματα μπροστά του και αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
39' Γυριστό σουτ του Ράσφορντ, η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
Την ίδια ώρα, Ιράν-ΗΠΑ 0-1. Σκορ πρόκρισης για τους Αμερικανούς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:45
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
45+3' Σουτ του Κέιν από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα εκτός σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
45+4' Κεφαλιά του Στόουνς, μπλόκαρε ο Γουόρντ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
45+5' Απειλεί η Ουαλία. Στην πρώτη φορά που βγήκε μπροστά, έπιασε δυνατό σουτ ο Άλεν και έστειλε την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51

Ημιχρονο στο ματς: Ουαλία-Αγγλία 0-0!

Ανώτεροι οι Άγγλοι, που είχαν δύο καλές φάσεις, με κορυφαία του Ράσφορντ στο 10', ενώ στο 38' απείλησε με τον Φόντεν. Στις καθυστερήσεις η Ουαλία απείλησε με τον Άλεν στη μοναδική περίπτωση που ξεμύτισε. Υπενθυμίζεται ότι η παρέα του Μπέιλ ψάχνει μόνο τη νίκη απόψε και με τα τωρινά δεδομένα σφραγίζουν εισιτήριο για τους "16" οι ΗΠΑ μαζί με την Αγγλία by Αποστόλης Λιβάνιος
22:04
22:04
22:05
Αλλαγή για την Ουαλία: Έξω ο Μπέιλ, μέσα ο Τζόνσον. Δεν υπάρχει ενημέρωση για τραυματισμό του by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
Κερδισμένο φάουλ για την Αγγλία by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
50' ΓΚΟΛ η Αγγλία, 0-1! Ο Ράσφορντ εκτέλεσε το φάουλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με πολύ δυνατό χτύπημα. Βοήθησε και ο Μαγκουάιρ, ο οποίος ήταν στο τείχος, καθώς έσκυψε την κατάλληλη στιγμή με αποτέλεσμα να κάνει δύσκολη τη ζωή του αντίπαλου τερματοφύλακα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:13
51' ΓΚΟΛ η Αγγλία, 0-2! Νέο χτύπημα από την Αγγλία, με τον Κέιν να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και τον Φόντεν να εκτελεί από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
Η βαθμολογία τώρα 1. Αγγλία 7 (+6) 2. ΗΠΑ 5 (+1) 3. Ιράν 3 (-3) 4. Ουαλία 1 (-4) by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
56' Απειλεί η Ουαλία. Ο Μουρ έκανε κακό σουτ αλλά ο Μαγκουάιρ έβαλε το κεφάλι του και άγχωσε τον Πίκφορντ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:18
57' Αλλαγές για την Αγγλία: Γουίλσον, Άρνολντ και Φίλιπς μέσα, Γουόκερ, Κέιν και Ράις εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:18
Σε πολύ ρηχά νερά η Ουαλία έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
59' Μορέλ αντί Ντέιβις για την Ουαλία. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
61' Κίτρινη για την Ουαλία, την αντίκρισε ο Ράμσεϊ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
22:22
22:25
65' Αλλαγή για την Αγγλία: Τρίπιερ αντί Σο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:28
68' ΓΚΟΛ η Αγγλία, 0-3! Σκόρερ ο Ράσφορντ που έκανε εξαιρετική κίνηση και "τρύπησε" τον Γουόρντ, αφού πρώτα άδειασε τον Ρόμπερτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:32
72' Φάση για το 0-4 από την Αγγλία. Ο Ράσφορντ βρέθηκε ξανά σε θέση βολής και εκτέλεσε, αλλά ο Γουόρντ προστάτεψε την κλειστή του γωνία και στέρησε στον άσο της Μάντσετσερ Γιουνάιτεντ το χατ-τρικ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:35
22:36
Έφτασε τα 100 γκολ σε Μουντιάλ η Αγγλία by Αποστόλης Λιβάνιος
22:36
77' Αλλαγή για την Ουαλία: Γουίλσον αντί Τζέιμς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:37
77' Τρομερή ευκαιρία για την Αγγλία. Ο Ράσφορντ πλάσαρε αρχικά και ο Γουόρντ έδιωξε, ενώ στη συνέχεια ο Φόντεν αστόχησε σε κενή εστία, καθώς δεν είχε καλή ισορροπία. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
22:40
81' Κόλγουιλ αντί Άλεν για την Ουαλία by Αποστόλης Λιβάνιος
22:44
84' Πολύ άστοχο σουτ του Κόλγουιλ για την Ουαλία by Αποστόλης Λιβάνιος
22:50
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:52
90+2' Άστοχος ο Στόουνς από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος