Νότια Κορέα-Πορτογαλία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 3η αγωνιστική του 8ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

16:43
16:44
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Νότια Κορέα-Πορτογαλία, για την 3η και τελευταία αγωνιστική του 8ου ομίλου του Παγκόσμιου Κυπέλλου. by www.sport-fm.gr
16:44
16:45
16:45
16:46
Νότια Κορέα: Κιμ Σονγκ-Γκιου - Κιμ Μουν Χουάν, Μιν-Τζάε Κιμ, Γου-Γιάνγκ Γιούνγκ. Γιν-Σου Κιμ - Χουάνγκ Ινμπέομ, Γιουνγκ Γου-Γιουνγκ – Κουόν Τσανγκ-χουν, Γου-Γεόνγκ Τζονγκ, Σον – Τσο. by www.sport-fm.gr
16:46
16:50
Πορτογαλία: Ντιόγκο Κόστα - Νταλότ, Πέπε, Αντόνιο Σίλβα, Κανσέλο - Ρούμπεν Νέβες, Ματέους Νούνιες, Βιτίνια, Ζοάο Μάριο - Βιτίνια, Ρονάλντο, Ρικάρντο Όρτα. Αρκετές αλλαγές από τον Φερνάντο Σάντος, με τον Ρονάλντο ωστόσο να είναι βασικός. by www.sport-fm.gr
16:51
16:54
H Πορτογαλία έχει εξασφαλίσει ήδη την πρόκρισή της και με νίκη ή ισοπαλία απέναντι στη Νότια Κορέα θα τερματίσει στην 1η θέση. Από την άλλη, η Νότια Κορέα θέλει μόνο νίκη και να γκελάρει η Γκάνα. by www.sport-fm.gr
17:06
5' ΓΚΟΛ η Πορτογαλία! 0-1! Σκόρερ ο Όρτα! Στην πρώτη φάση του αγώνα. Ο Νταλότ πάτησε περιοχή από δεξιά, έσπασε στο ύψος της μικρής περιοχής, με τον άσο της Μπράγκα να σκοράρει με πλασέ στην κίνηση. by www.sport-fm.gr
17:09
8' Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους Νοτιοκορεάτες, ωστόσο ο Σον δεν μπορεί να κοντρολάρει μέσα στην περιοχή της Πορτογαλίας. by www.sport-fm.gr
17:12
17:12
17:17
Αρχίζει και ανεβάζει στροφές η Νότια Κορέα, έχουσα ως κύριο εκφραστή των προσπαθειών της τον Σον. by www.sport-fm.gr
17:17
17:20
17:22
Επικό σκηνικό με τον -τιμωρημένο- τεχνικό της Νότιας Κορέας, Πάουλο Μπέντο, ο οποίος δέχεται παράπονα από θεατή επειδή του καλύπτει τη θέα! by www.sport-fm.gr
17:23
17:25
23' Επικίνδυνο γέμισμα προς τον Ρονάνλτο, απομακρύνει την τελευταία στιγμή ο Κιμ Γιουνγκ Κιμ. by www.sport-fm.gr
17:26
17:27
26' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τη Νότια Κορέα. Κέρδος το κόρνερ. by www.sport-fm.gr
17:27
27' ΓΚΟΛ η Νότια Κορέα! 1-1! Σκόρερ ο Κιμ Γιουνγκ-Γουόν Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η Ρονάλντο έκανε πολύ κακό διώξιμο, ουσιαστικά στρώνοντας στον Κιμ που σκόραρε με ωραία προβολή. by www.sport-fm.gr
17:31
30' Ευκαιρία για την Πορτογαλία με χαμένο τετ-α-τετ του Ρονάλντο, αλλά είναι ως μη γενόμενη. Εμφανώς εκτεθειμένος ο αστέρας των Ιβήρων. by www.sport-fm.gr
17:33
17:35
17:35
17:38
17:39
17:41
40' Στιγμή για τη Νότια Κορέα. Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Σον, μπλοκάρει ο Ντιόγκο Κόστα. by www.sport-fm.gr
17:44
42' Διπλή χαμένη ευκαιρία για την Πορτογαλία. Σε πρώτο χρόνο ο Κιμ αποκρούει το δυνατό σουτ του Βιτίνια (μακρινό τελείωμα, αφού απελευθερώθηκε ωραία), με τον Ρονάλντο να παίρνει το «ριμπάουντ», να πιάνει κεφαλιά-ψαράκι, χωρίς όμως να μπορεί να δώσει στην μπάλα κατεύθυνση προς την εστία. by www.sport-fm.gr
17:45
44' Φάση για την Πορτογαλία. Πάλι μετά από ωραία ενέργεια του Βιτίνια, η μπάλα φτάνει στον Όρτα, το σουτ του οποίου μπλόκαρε ο Κιμ. by www.sport-fm.gr
17:46
17:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες (1-1) θα πάνε ισόπαλες στα αποδυτήρια. Άνοιξε το σκορ ο Όρτα στο 5', με τον Κιμ Γιουνγκ Γουόν να απαντά στο 27'. Η Νότια Κορέα με ένα γκολ περνά στους «16» ως δεύτερη πίσω από την Πορτογαλία. by www.sport-fm.gr
17:50
17:50
18:03
18:03
18:10
52' Ακόμα μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Ρολάντο, για την οποία σηκώνεται σημαιάκι. Πολύ οριακή φάση... by www.sport-fm.gr
18:14
56' Φάση για την Νότια Κορέα. Εξαιρετική εκδήλωση αντεπίθεσης από τους Νοτιοκορεάτες, με το σουτ του Σον να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
18:20
63' Ωραίες προσποιήσεις από τον Κανσέλο, πατά περιοχή, αλλά δεν του βγαίνει η φάση. by www.sport-fm.gr
18:23
18:24
66' Τριπλή αλλαγή για την Πορτογαλία: Οι Αντρέ Σίλβα, Λεάο και Παλίνια στις θέσεις των Ρονάλντο, Νέβες και Ματέους Νούνιες. by www.sport-fm.gr
18:25
67' Ευκαιρία για τη Νότια Κορέα με τον Ινμπέομ Χουάνγκ. Δυνατό σουτ του άσου του Ολυμπιακού από το ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής, με τον Ντιόγκο Κόστα να αποκρούει. by www.sport-fm.gr
18:29
71' Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τη Νότια Κορέα. Σε γύρισμα του Σον. Ωστόσο, φαίνεται η μπάλα να μη βρίσκει στο χέρι του Κανσέλο. Περισσότερο στο σώμα. by www.sport-fm.gr
18:30
Θυμίζουμε ότι με ένα γκολ -κι εφόσον παραμείνει το 2-0 της Ουρουγουάης επί της Γκάνας- η Νότια Κορέα θα προκριθεί, αφού θα υπερτερεί στο κριτήριο της καλύτερης επίθεσης. by www.sport-fm.gr
18:31
18:33
18:33
18:35
18:37
Αγχωμένος ο Πάουλο Μπέντο στις κερκίδες! Υπενθυμίζεται ότι ο πρώην προπονητής του Ολυμπιακού και νυν της Νότιας Κορέας είναι τιμωρημένος. by www.sport-fm.gr
18:38
18:41
81' Τώρα η αλλαγή, ο Ουί-Τζο στη θέση του Γιουνγκ Γουόν. Θα μπει και ο Χουάνγκ Χι-Τσαν στη θέση του Λι. by www.sport-fm.gr
18:45
18:48
18:48
18:49
90'+1' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 2-1 Η ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ! Υποδειγματική αντεπίθεση από τους Ασιάτες -μετά από κόρνερ της Πορτογαλίας (!)- με τον Σον να τρέχει το μισό γήπεδο με την μπάλα και να περνά στον νεοεισελθόντα Χι-Τσαν Χουάνγκ, ο οποίος πλασάρει εύστοχα! by www.sport-fm.gr
18:52
Μ' αυτά τα δεδομένα, περνά ως δεύτερη η Νότια Κορέα λόγω καλύτερης επίθεσης! by www.sport-fm.gr
18:54
18:54
18:55
ΤΕΛΟΣ! Η Νότια Κορέα έκανε τρομερή ανατροπή, επικράτησε 2-1 και περιμένει το άλλο ματς! Η Πορτογαλία έχει περάσει σίγουρα ως πρώτη. by www.sport-fm.gr
18:58
18:58
18:58
Τέλος και στο άλλος παιχνίδι! Η Ουρουγουάη δεν θα καταφέρει να πετύχει άλλο γκολ κι έτσι η Νότια Κορέα θα περάσει ως δεύτερη! Αυτά από εμάς. Καλή συνέχεια! by www.sport-fm.gr