Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «8» του Μουντιάλ.

20:15
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την σπουδαία αναμέτρηση ανάμεσα στην Ολλανδία και την Αργεντινή, για τα προημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου! by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και - εφόσον χρειαστεί - η διαδικασία των πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί εννέα φορές στο παρελθόν και η Αργεντινή έχει μόλις μία νίκη, έναντι τεσσάρων των Ολλανδών (1-4-4). Από το 1930 που έχασε τον τελικό από την Ουρουγουάη, η Αργεντινή αποκλείστηκε ή έχασε αγώνα νοκ-άουτ από 9 ευρωπαϊκές ομάδες και μόνο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Η ομάδα του Λιονέλ Σκαλόνι καλείται να σπάσει την «κατάρα» που συνοδεύει την κάτοχο του Κόπα Αμέρικα, η οποία δεν κατέκτησε ποτέ Μουντιάλ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Αντόνιο Ματέου Λαόθ από την Ισπανία, ενώ το ματς θα διεξαχθεί στο Lusail Iconic Stadium με χωρητικότητα 80 χιλιάδες θέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
20:31
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Ολλανδία (Λουίς Φαν Χάαλ / 3-4-1-2): Νοπέρτ - Άκε, Φαν Ντάικ, Τίμπερ - Ντάμφρις, Ντε Ρόουν, Ντε Γιονγκ, Μπλιντ – Μπεργκβάιν - Γκάκπο, Ντεπάι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
Αργεντινή (Λιονέλ Σκαλόνι / 5-3-2): Εμ. Μαρτίνες – Μολίνα, Λισ. Μαρτίνες, Ρομέρο, Οταμέντι, Ακούνια – Ντε Πολ, Έντσο Φερνάντες, ΜακΆλιστερ – Μέσι, Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
20:51
Όλα είναι έτοιμα σιγά-σιγά... by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
Στις κερκίδες βρίσκονται ίσως και περισσότεροι από 50 χιλιάδες οπαδοί της Αργεντινής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
Οι δυο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
Πρώτα η ανάκρουση του εθνικού ύμνου της Ολλανδίας και στην συνέχεια της Αργεντινής! by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
3' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
5' Καλή στιγμή για την Αργεντινή! Έκανε το γύρισμα ο Άλβαρες, έδιωξε αρχικά η άμυνα της Ολλανδίας και στην συνέχεια το σουτ του Φερνάντες σταμάτησε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
21:07
by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
8' Λίγο έλειψε ο Άλβαρες να κλέψει την κάκιστη πάσα του Νοπέρτ. Θα μπορούσε να σκοράρει σε κενή εστία... by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
10' Ο Μέσι σπάει στον Ακούνια, αλλά κάνει τραγικό γύρισμα και η μπάλα φεύγει... πλάγιο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
21:14
21:16
16' Ευκαιρία για την Ολλανδία! Παράλληλο γύρισμα του Ντάμφρις, δεν κατάφερε κανείς από τους συμπαίκτες του να βρει την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
18' Μπαλιά του Τίμπερ προς τον Γκάκπο, βγήκε και μάζεψε ο Μαρτίνες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
21' Κόρνερ για την Ολλανδία, πρώτο στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
21:21
22' Σουτ ο Μέσι, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
24' Συρτό σουτ ο Ντεπάι, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
27' Φάουλ για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
Συμπληρώσαμε μισή ώρα στο παιχνίδι και το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε Ολλανδία και Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
31' Κίτρινη δίνει ο ρέφερι στον βοηθό του Σκαλόνι, Βάλτερ Σάμουελ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
33' Σουτ ο Ντε Πολ μετά από πάσα του ΜακΆλιστερ, μπλοκάρει ο Νοπέρτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
35' Γκοοοολ η Αργεντινή! Μαγική κάθετη μπαλιά του Μέσι, τρυπάει την άμυνα της Ολλανδίας και ο Μολίνα που βρέθηκε σε ρόλο φορ, με απίθανο τελείωμα με το εξωτερικό, νικάει τον Νοπέρτ για το 1-0 της Αργεντινής. Δεν υπάρχει η κάθετη του Μέσι, ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΙΚΗ ΜΠΑΛΙΑ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
21:38
21:38
21:39
40' Γύρισμα ο Μέσι μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Νοπέρτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
41' Φάουλ για την Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
Καταλογίζεται φάουλ υπέρ της Αργεντινής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
21:42
43' Κίτρινη ο Τίμπερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
44' Κίτρινη και ο Ακούνια. Αν περάσει η Αργεντινή θα χάσει τον ημιτελικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
45' Κίτρινη ο Ρομέρο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
21:45
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
45+1' Φώναξαν για πέναλτι οι Ολλανδοί μετά από πέσιμο του Άκε, παίζετε έδειξε ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
45+3' Κίτρινη ο Βέγκορστ, ο οποίος είναι στον πάγκο για τους Ολλανδούς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
45+3' Κεφαλιά ο Γκάκπο από κοντά, μπλόκαρε ο Μαρτίνες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
Ημίχρονο στο ματς! Η Αργεντινή προηγείται 1-0 της Ολλανδίας, χάρη στο τέρμα του Μολίνα που προήλθε από... άρρωστη ασίστ του Λιονέλ Μέσι! Ανώτερη στα σημεία η "αλμπισελέστε" σε ένα αρκετά ισορροπημένο πρώτο μέρος, με την τεράστια ποιότητα του "Λίο" να κάνει τη διαφορά ως τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
Πρώτο γκολ του Μολίνα με τη φανέλα της Αργεντινής, έβδομη ασίστ του Μέσι σε Παγκόσμιο Κύπελλο και πέμπτη σε νοκ-άουτ φάση, κάτι που δεν έχει καταφέρει κανείς άλλος στην ιστορία της διοργάνωσης! by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
22:06
22:06
46' Αλλαγές για τους Ολλανδούς. Μπεργκχάους και Κουπμάινερς αντί Ντε Ρόουν και Μπεργκβάιν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
47' Κόρνερ για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:09
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
51' Κάθετη ο Ντε Πολ στον Μέσι, βγαίνει και τον προλαβαίνει ο Νοπέρτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
22:20
59' Μεγάλη ευκαιρία για την Αργεντινή! Με τρομερή πάσα ο Μέσι ξεκλειδώνει την άμυνα της Ολλανδίας, αλλά στη συνέχεια ο Ντε Πολ τα χαλάει και δεν κάνει καλό γύρισμα ενώ δύο συμπαίκτες των περίμεναν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
62' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
63' Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Μέσι, ελάχιστα πάνω από το αριστερό «Γ» η μπάλα! by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
65' Λουκ Ντε Γιονγκ αντί Μπλιντ για την Ολλανδία. Βγάζει μπακ, βάζει σέντερ φορ ο Φαν Χάαλ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
22:27
66' Έξω ο Ντε Πολ, μέσα ο Παρέδες για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:32
71' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ! Ο Ντάμφρις έφαγε την ντρίμπλα από τον Ακούνια και τον ανέτρεψε, με τον ρέφερι Λαόθ να δείχνει σωστά την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
73' ΓΚΟΟΟΛ για την Αργεντινή! Ψύχραιμος ο Λιονέλ Μέσι, θα αφήσει άγαλμα τον Νοπέρτ και στέλνει την μπάλα στην αριστερή του γωνία για το 2-0! Ο ηγέτης βγαίνει ξανά μπροστά και καθαρίζει άλλο ένα ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
22:36
Ο Λιονέλ Μέσι έπιασε τον Μπατιστούτα και έγινε ο πρώτος σκόρερ με την φανέλα της Αργεντινής, μετρώντας 10 γκολ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
76' Κίτρινες κάρτες σε Ντε Γιόνγκ, Ντεπάι και Λ. Μαρτίνες. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
22:38
77' Έπεσε στην περιοχή ο Γκάκπο, παίζετε από τον διαιτητή. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι... by Αναστασία Βοσνάκη
22:39
78' Ταλιαφίκο και Πετζέλα αντί Ακούνια και Ρομέρο για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:39
78' Μέσα ο Βέγκχορστ, έξω ο Ντεπάι για την Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:40
Να δούμε τι άλλο μας επιφυλάσσει το σημερινό παιχνίδι. Στο 79ο λεπτό βρισκόμαστε πλέον, η Αργεντινή προηγείται 2-0 της Ολλανδίας. by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
Η Ολλανδία αρχίζει να παίζει με σέντρες, ψάχνοντας τα δύο ψηλά φορ που έχει βάλει ο Φαν Χάαλ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
81' Γύρισμα του Άλβαρες, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Νοπέρτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
82' Μέσα ο Λαουτάρο, έξω ο Άλβαρες για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:44
83' Γκοοοολ για την Ολλανδία! Μετά από σέντρα του Μπέργκχαους στην καρδιά της περιοχής, ο Βέγκχορστ κάνει τρομερή γυριστή κεφαλιά και εκτελεί τον Ντίμπου Μαρτίνες για να μειώσει σε 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
Έχουμε ξανά ματς, πλέον... by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
Η Ολλανδία χτυπάει σαν την Αυστραλία και κάνει δραματικό το φινάλε... by Αναστασία Βοσνάκη
22:46
85' Μεγάλη φάση για την Ολλανδία! Κεφαλιά πάσα του Φαν Ντάικ, ο Μπέργκχαους κάνει το σουτ στην κίνηση που κοντράρει και καταλήγει ξυστά από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
22:47
Η Ολλανδία πιέζει για την ισοφάριση, πλέον ο Φαν Ντάικ έχει περάσει σε ρόλο σέντερ φορ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:48
88' Κάρτα στον Μπέργκχαους τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:50
89' Χαμός μετά από τάκλιν του Παρέδες, που στη συνέχεια σούταρε την μπάλα στον πάγκο της Ολλανδίας. by Αναστασία Βοσνάκη
22:50
Όλος ο πάγκος της Ολλανδίας μέσα, ο Παρέδες θα πάρει κάρτα ενώ και Φαν Ντάικ πρέπει να πάρει που έσπρωξε τον αντίπαλό του. by Αναστασία Βοσνάκη
22:51
90' Κάρτα στον Παρέδες και στον Φαν Ντάικ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:51
22:52
10 λεπτά καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
22:52
Δραματικό φινάλε... by Αναστασία Βοσνάκη
22:52
90'+1' Φάουλ για την Ολλανδία σε εξαιρετικό σημείο. Στο ημικύκλιο της περιοχής. by Αναστασία Βοσνάκη
22:53
90'+1' Κάρτα στον Οταμέντι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:54
90'+3' Πάνω στο τείχος η εκτέλεση του Μπεργκχάους. by Αναστασία Βοσνάκη
22:54
Βγήκε η πρώτη άμυνα από τις αρκετές που έχει ακόμη η Αργεντινή στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
22:54
Οταμέντι και Λισάντρο Μαρτίνες συγκρούστηκαν, στο έδαφος ο πρώτος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:55
Έχουμε παίξει τέσσερα λεπτά. Τουλάχιστον έξι ακόμη, ίσως παραπάνω. by Αναστασία Βοσνάκη
22:56
Σε θέση άμυνας η Αργεντινή, όλοι πίσω. Τώρα μαρκάρει και ο Μέσι και όλοι! by Αναστασία Βοσνάκη
22:57
90'+6' Φάουλ κερδίζει ο Οταμέντι από τον Ντε Γιονγκ, ανάσες για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:59
90'+8' Κερδισμένο φάουλ στο κέντρο για την Αργεντινή, το πανηγυρίζει σαν να σκόραρε ο Παρέδες! by Αναστασία Βοσνάκη
23:00
Δύο λεπτά ακόμα! by Αναστασία Βοσνάκη
23:00
90'+9' Διώχνει όπως όπως ο Μολίνα σε πλάγιο, πιέζει η Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
90'+10' Φάουλ ξανά έξω από την περιοχή για την Ολλανδία! Σε πολύ καλό σημείο ξανά! by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
90'+10' Κουπμάινερς και Γκάκπο πάνω από την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
Στο κατακόρυφο η αγωνία... by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
90'+11' Κάρτα και στον Μέσι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:02
90'+11' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ! Απίστευτο γκολ, ο Κουπμάινερς εκτελεί με πάσα για τον Βέγκχορστ, ο οποίος εκτελεί από κοντά τον Μαρτίνες. Απίθανη κομπίνα, δεν υπάρχει! by Αναστασία Βοσνάκη
23:03
Μυθικό αυτό που έκαναν οι Ολλανδοί, δεν υπάρχει!!!! by Αναστασία Βοσνάκη
23:04
Τέλος, έχουμε παράταση! Αργεντινή και Ολλανδία έμειναν στο 2-2, με τους οράνιε να βρίσκουν γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα με απίστευτη κομπίνα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:04
Απίστευτη ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων, πάλι στο φινάλε γίνεται χαμός! by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
Παράταση στο ματς, αφού η Αργεντινή κατάφερε να απωλέσει προβάδισμα δύο τερμάτων και έδωσαν την ευκαιρία στην Ολλανδία να βγάλει μια μυθική κομπίνα στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων και ο Βεγκχορστ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα εκτέλεσε τον Ντιμπου Μαρτινες για το 2-2. by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
Σέντρα στην παράταση! by Αναστασία Βοσνάκη
23:13
94' Πήγε να κάνει το σουτ ο Μέσι μέσα από την περιοχή, έδιωξε με κεφαλιά ο Ντε Γιόνγκ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:14
95' Σέντρα ο Γκάκπο, η μπάλα πάνω από την εστία του Μαρτίνες. by Αναστασία Βοσνάκη
23:16
23:16
23:18
99' Φάουλ για την Ολλανδία σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
23:19
23:20
102' Φάουλ για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
23:21
23:23
104' Ευκαιρία για την Αργεντινή! Ο Μέσι εκτέλεσε το φάουλ, αλλά ο Οταμέντι δεν πρόλαβε με προβολή να σκοράρει! by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
106' Κόρνερ για την Αργεντινή. by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
Μπλόκαρε ο Νοπέρτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:31
109' Φάουλ για την Αργεντινή σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:32
110' Έκανε ένα σουτ ο Μέσι, η μπάλα πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
111' Μέσα ο Ντι Μαρία για την Αργεντινή, έξω ο Λ. Μαρτίνες. by Αναστασία Βοσνάκη
23:34
112' Κίτρινη ο Πετζέλα για μαρκάρισμα στον Γκάκπο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:35
113' Έξω ο Γκάκπο, μέσα ο Λανγκ για την Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:36
114' ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαμένη ευκαιρία για την Αργεντινή! Τρομερή ενέργεια του Φερνάντες, γυρίζει στον Λαουτάρο που πιάνει το σουτ αλλά η μπάλα σταματάει στον Φαν Ντάικ και ενώ πήγαινε καρφί για τα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:37
115' ΝΕΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ! ΤΙ ΧΑΝΟΥΝ! Σουτ του Φερνάντες, κοντράρει και πάει να κρεμάσει τον Νοπέρτ αλλά περνάει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
116' Κόρνερ για τους Αργεντινούς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
Κεφαλιά του Πετζέλα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Πιέζει η Αργεντινή, αντέχει η Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:39
118' Σέντρα του Λανγκ, με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε ο Μαρτίνες. by Αναστασία Βοσνάκη
23:41
119' Μεγάλη φάση για την Αργεντινή. Σουτάρα του Λαουτάρο, δύσκολα ο Νοπέρτ θα διώξει. by Αναστασία Βοσνάκη
23:42
120' Συρτό σουτ του Μέσι, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:42
Νέο κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:43
120' Δοκάρι για την Αργεντινή! Σουτάρα του Έντσο Φερνάντες, στο δεξί δοκάρι της εστίας! Απίστευτο! by Αναστασία Βοσνάκη
23:43
Πάμε στα πέναλτι! Ολλανδία-Αργεντινή 2-2! Ούτε στην παράταση κατάφεραν οι δυο ομάδες να βρουν τη λύση και οδηγούμαστε στα πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:49
Απίστευτα ψύχραιμος... Απίστευτα! Ίσα που έφτασε η μπάλα στο τέρμα, από την άλλη μεριά ο Νοπέρτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:49
Ο Μπεργκχάους τώρα θα εκτελέσει... by Αναστασία Βοσνάκη
23:49
Ο ΝΤΙΜΠΟΥΥΥΥ ΞΑΝΑΑΑΑ! ΑΠΙΘΑΝΟΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:50
Τους έχει ψαρώσει και τους δύο, σε διαφορετικές γωνίες πέφτει και τα βγάζει! by Αναστασία Βοσνάκη
23:55
Αν σκοράρει, η Αργεντινή στα ημιτελικά, αν το χάσει το δράμα συνεχίζεται... by Αναστασία Βοσνάκη
23:55
Γκοοοολ, 4-3 και η Αργεντινή στον ημιτελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου! by Αναστασία Βοσνάκη
23:56
Λαουτάρο, ο λυτρωτής της Αργεντινής! Όσες ευκαιρίες έχασε ως τώρα στο Μουντιάλ, τις εξαργυρώνει σήμερα με αυτό το πέναλτι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:56
Όλη η πρόκριση είναι του Ντίμπου Μαρτίνες, ο οποίος έβγαλε τα δύο πρώτα πέναλτι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:56
Στον Ντίμπου πήγε ο Μέσι και σωστά, αυτός ηγήθηκε της πρόκρισης! by Αναστασία Βοσνάκη
23:56
Αργεντινή-Κροατία ο πρώτος ημιτελικός! by Αναστασία Βοσνάκη
23:57
Έντονοι πανηγυρισμοί από τους Αργεντινούς, οι Ολλανδοί κλαίνε αφού δεν το πιστεύουν! by Αναστασία Βοσνάκη
23:57
Τελευταία ήττα του Φαν Χάαλ σε Μουντιάλ, το 2014 και πάλι από την Αργεντινή στα πέναλτι! by Αναστασία Βοσνάκη