Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προημιτελικά του Μουντιάλ.

16:18
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για τα προημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, ανάμεσα στο Μαρόκο και την Πορτογαλία! by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τον νικητή του Αγγλία - Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
16:21
Ο τρίτος μεταξύ τους αγώνας θα είναι ο 12ος σε φάση νοκ-άουτ Μουντιάλ ανάμεσα σε ευρωπαϊκή και αφρικανική ομάδα. Δύο οι προκρίσεις των Αφρικανών: 2-1 η Σενεγάλη στην παράταση το 2002 στην Ιαπωνία επί της Σουηδίας και η νίκη στα πέναλτι του Μαρόκου επί της Ισπανίας στο φετινό Μουντιάλ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:21
Σε έξι συναντήσεις της με αφρικανικές ομάδες σε τελική φάση Μουντιάλ, η Πορτογαλία έχασε μόνο από το Μαρόκο (4-1-1). by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
Σε περίπτωση πρόκρισης, το Μαρόκο θα γίνει η πρώτη αφρικανική ομάδα που φτάνει στα ημιτελικά. Οι τρεις προηγούμενες σταμάτησαν στα προημιτελικά: Καμερούν το 1990 από την Αγγλία στην παράταση, Σενεγάλη το 2002 στην παράταση από την Τουρκία και Γκάνα το 2010 στα πέναλτι από την Ουρουγουάη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
Η Πορτογαλία σκόραρε έξι γκολ επί της Ελβετίας, όσα στα προηγούμενα έξι παιχνίδια της σε Μουντιάλ. Ο προπονητής του Μαρόκου, Ουαλίντ Ρεγκραγκί, έγινε ο πρώτος Αφρικανός προπονητής που φτάνει στα προημιτελικά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:24
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Φακούντο Τέγιο από την Αργεντινή, ενώ το ματς θα διεξαχθεί στο Al Thumama Stadium με χωρητικότητα 40 χιλιάδες θέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
Μαρόκο (4-3-3): Μπόνο – Χακίμι, Ελ Γιαμίκ, Σαΐς, Ατιά-Αλά – Αμραμπατ, Ουνάχι, Άμαλα – Ζιγιέκ, Εν-Νεσίρι, Μπουφάλ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
Πορτογαλία (4-3-3): Ντιόγκο Κόστα – Νταλότ, Πέπε, Ντίας, Γκερέιρο – Νέβες, Μπ. Σίλβα, Οτάβιο – Μπρούνο Φερνάντες, Γκονζάλο Ράμος, Φέλιξ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο βρίσκεται ξανά στον πάγκο της Πορτογαλίας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
4' Φάουλ για την Πορτογαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
5' Καλή στιγμή για τους Πορτογάλους! Καρφωτή κεφαλιά του Φέλιξ μέσα από την περιοχή, μεγάλη επέμβαση του Μπόνο που διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
6' Κόρνερ για το Μαρόκο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
Ο Εν-Νεσίρι πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει ξυστά πάνω από την εστία του Ντιόγκο Κόστα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
17:11
17:13
13' Σουτ από κοντά ο Γκερέιρο, έδιωξε η άμυνα του Μαρόκου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
18' Το Μαρόκο έχει ανέβει τα τελευταία λεπτά και προσπαθεί να βρει χώρους για να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
18' Ωραίο δυνατό σουτ ο Ζιγιέκ, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
21' Μακρινό σουτ ο Ζιγιέκ, βγήκε και μπλόκαρε ο Ντιόγκο Κόστα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
22' Κόρνερ για το Μαρόκο. Στα καπάκια κερδίζει κι άλλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
23' Έκοψε την προσπάθεια του Φέλιξ ο Χακίμι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
26' Ευκαιρία για το Μαρόκο! Ο Εν-Νεσίρι πήρε την κεφαλιά μετά από φάουλ, με την μπάλα να περνάει ξυστά από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
17:30
31' Μεγάλη ευκαιρία για την Πορτογαλία! Πολύ ωραίο σουτ του Φέλιξ, η μπάλα κόντραρε και βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
Έχουμε συμπληρώσει τη μισή ώρα στο ματς και το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε Μαρόκο και Πορτογαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
35' Μεγάλη ευκαιρία για το Μαρόκο! Ωραίο γύρισμα από τον Ατιά-Αλά, ο Άμαλα κάνει κάκιστο σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
36' Σουτ ο Μπουφάλ, μπλόκαρε ο Ντιόγκο Κόστα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
17:37
38' Δυνατή πάσα ο Εν-Νεσίρι, βγήκε και μπλόκαρε ο Ντιόγκο Κόστα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
17:39
39' Σέντρα ο Ζοάο Φέλιξ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
17:40
17:41
42' Γκοοοοοοοοολ το Μαρόκο! Τρομερή καρφωτή κεφαλιά από τον Εν-Νεσίρι, προλαβαίνει την κακή έξοδο του Ντιόγκο Κόστα και δίνει προβάδισμα στους Αφρικανούς! Έχει πηδήξει στον… Θεό ο Εν-Νεσίρι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
45' Μεγάλη ευκαιρία για τους Πορτογάλους! Σέντρα σουτ ο Μπρούνο Φερνάντες, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
45+1' Πέσιμο του Μπρούνο Φερνάντες στην περιοχή από μαρκάρισμα του Ελ Γιαμίκ, παίζετε από τον διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
45+2' Μεγάλη ευκαιρία για το Μαρόκο! Ταχύτατη αντεπίθεση για τους Αφρικανούς, ο Μπουφάλ σπάει στον Ατιά-Αλά αλλά το τελείωμά του περνά λίγο άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Το Μαρόκο προηγείται από το 42ο λεπτό με γκολάρα του Εν-Νεσίρι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
17:49
17:49
Το Μαρόκο απέχει 45 λεπτά από το να γράψει ιστορία και να γίνει η πρώτη ομάδα από την Αφρική που προκρίνεται σε ημιτελικά Παγκοσμίου Κυπέλλου! by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
47' Κόρνερ για τους Πορτογάλους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
18:06
Ο Κριστιάνο σηκώθηκε για ζέσταμα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
49' Μεγάλη ευκαιρία για το Μαρόκο! Εκτέλεσε το φάουλ ο Ζιγιέκ, κανείς από τους συμπαίκτες του δεν πρόλαβε να βρει την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
51' Κανσέλο και Ρονάλντο μέσα για την Πορτογαλία, έξω Γκερέιρο και Νέβες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
56' Ευκαιρία για το Μαρόκο! Δυνατό σουτ ο Ουνάχι. η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
58' Ο Ντάρι στη θέση του τραυματία Σαΐς για το Μαρόκο. Έχουν χάσει και τα δύο βασικά τους στόπερ οι Αφρικανοί! by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
58' Φάση για την Πορτογαλία. Κεφαλιά του Γκονσάλο Ράμος, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
18:17
18:20
62' Σέντρα ο Μπρούνο Φερνάντες, δεν προλαβαίνει ο Ράμος, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
18:21
64' Μεγάλη ευκαιρία για την Πορτογαλία! Ωραίο σουτ του Μπρούνο Φερνάντες στα όρια της περιοχής, η μπάλα ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
65' Αλλαγές για το Μαρόκο. Άμαλα και Εν-Νεσίρι έξω, μέσα οι Σεντίρα, Μπενούν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
18:25
67' Μετά την είσοδο του Ρονάλντο έχει ανέβει η Πορτογαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
69' Αλλαγές για την Πορτογαλία. Βιτίνια και Λεάο μέσα, έξω οι Ράμος, Οτάβιο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
71' Κίτρινη ο Ντάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
18:31
74' Κόρνερ για την Πορτογαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
75' Ευκαιρία για το Μαρόκο! Τρομερή αντεπίθεση των Αφρικανών που αλλάζουν ταχύτατα την μπάλα αλλά ο Σεντίρα το παρακάνει στην περιοχή και δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
18:37
79' Μέσα ο Όρτα στην θέση του Νταλότ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
81' Αλλαγές για το Μαρόκο. Αμπουκλάλ και Ζαμπράνε μέσα, Μπουφάλ και Ζιγιέκ έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
83' Τεράστια φάση για την Πορτογαλία, απίθανη επέμβαση του Μπόνο! Σουτάρα του Φέλιξ, η μπάλα οδεύει προς το δεξί "Γ" της εστίας αλλά ο Μπόνο απογειώνεται και κάνει μυθική επέμβαση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Άγγιξε την ισοφάριση η Πορτογαλία, άντεξε το Μαρόκο στη συγκεκριμένη φάση... by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Πέντε λεπτά ακόμα ως τα 90', το σκορ παραμένει ως έχει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Όλη η Πορτογαλία μπροστά, όλο το Μαρόκο πίσω! by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
87' Γέμισμα στην περιοχή, έδιωξε ο Ελ Γιαμίκ. Φώναξαν για χέρι οι Πορτογάλοι, παίζετε από τον διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
87' Κάρτα στον Βιτίνια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Στο 89' φτάσαμε... Άλλο ένα λεπτό για τα 90'! by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Συμπληρώσαμε τα 90', οκτώ λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
90'+1' Μεγάλη φάση για την Πορτογαλία! Κάθετη στον Κριστιάνο Ρονάλντο, κάνει το σουτ στην κίνηση αλλά ο Μπόνο το βγάζει και αυτό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
90'+2' Κάρτα στον Σεντίρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
90'+3' Αποβολή για τον Σεντίρα! Δεύτερη κίτρινη, πριν από ένα λεπτό έφαγε την πρώτη! by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Γεμίζουν διαρκώς στην άμυνα του Μαρόκου οι Πορτογάλοι, διώχνουν με κάθε τρόπο οι Αφρικανοί. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
90'+4' Κόρνερ για την Πορτογαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
Ανεκμετάλλευτο πέρασε, αλλά η Πορτογαλία έχει την κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
Άλλα τρία λεπτά στο ματς... by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
90'+6' Απίθανη φάση για το Μαρόκο! Ο Αμπουκλάλ φεύγει μόνος του απέναντι από τον Ντιόγκο Κόστα, πάει να κάνει τη λόμπα και χάνει τεράστια ευκαιρία να τελειώσει την πρόκριση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Δραματικά τα τελευταία λεπτά... Άλλα δύο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
90'+7' Τεράστια φάση για την Πορτογαλία! Μετά από σέντρα στην καρδιά της περιοχής, ο Πέπε πηδάει αμαρκάριστος αλλά η κεφαλιά του περνάει άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
Αγγίζει την ισοφάριση η ομάδα του Φερνάντο Σάντος... by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
ΤΕΕΕΕΕΛΟΟΟΟΟΟΣ! ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΡΟΚΟ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ 1-0 ΤΗΣ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΜΟΥΝΤΙΑΛ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Εν-Νεσίρι ο σκόρερ, Μπόνο ο λυτρωτής και το Μαρόκο είναι η πρώτη αφρικανική ομάδα στην ιστορία που βρίσκεται στα ημιτελικά Παγκοσμίου Κυπέλλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
Έχει... πλαντάξει στο κλάμα ο Κριστιάνο Ρονάλντο μετά τον αποκλεισμό της Πορτογαλίας! Απίστευτες στιγμές, οι Πορτογάλοι κλαίνε, οι Μαροκινοί το διασκεδάζουν με την ψυχή τους! by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
Το Μαρόκο θα περιμένει το νικητή του Αγγλία-Γαλλία για να μάθει αντίπαλο στα ημιτελικά! by Αναστασία Βοσνάκη