ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:24
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό στην Τούμπα. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες στην τρίτη θέση με 42 βαθμούς. Στους 47 η δεύτερη ΑΕΚ με το παιχνίδι της απέναντι στον Ατρόμητο να αναβάλλεται, ενώ ο Παναθηναϊκός ανέβηκε πρώτος με 48 μετά τη νίκη του επί της Λαμίας (2-0). by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Η βαθμολογία της Stoiximan Super League αυτή τη στιγμή: Εικόνα live 21974115/3597.jpg by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Χωρίς νίκη γηπεδούχου είναι τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων στο πρωτάθλημα και τα έξι συνολικά, μαζί με τις αναμετρήσεις τους για το Κύπελλο Ελλάδος το 2021-22. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Ο απολογισμός στα τέσσερα αυτά παιχνίδια είναι δύο ισοπαλίες, από μια σε κάθε έδρα και δύο νίκες φιλοξενούμενων, πάλι σε κάθε έδρα. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου με 2-1 στο Στάδιο Καραϊσκάκης, ενώ ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε στην Τούμπα, όπου επικράτησε με 2-1 για τα Stoiximan Super League Playoffs. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Η τελευταία εντός έδρας νίκη του ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα επί του Ολυμπιακού ήταν στις 18 Απριλίου 2021 με 2-0 (49’ Ζίβκοβιτς, 63’ Ζίβκοβιτς) και από τότε έχουν διεξαχθεί δύο αναμετρήσεις, με μια ισοπαλία για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος 2021-22 και η νίκη των Ερυθρολεύκων για τα Stoiximan Super League Playoffs. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Σε κανονική διάρκεια πρωταθλήματος, η τελευταία νίκη του ΠΑΟΚ είναι στις 10 Φεβρουαρίου 2019 με 3-1 (3’ Βιεϊρίνια, 19’ Μπίσεσβαρ, 82’ Άκπομ – 87’ Ποντένσε), ενώ ο Ολυμπιακός τελευταία φορά πήρε νίκη στις 23 Φεβρουαρίου 2020 με 1-0 με τον Γιαννούλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Συνολικά έχουν διεξαχθεί 67 συναντήσεις ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τον ΠΑΟΚ να έχει 32 νίκες, τον Ολυμπιακό 18 και 17 αγώνες να έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλοι. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
Το 1-0 υπέρ του ΠΑΟΚ είναι το δημοφιλέστερο σκορ νίκης στις αναμετρήσεις, αφού έχει παρουσιαστεί εννέα φορές, ενώ υπάρχουν και εννέα ισοπαλίες με 1-1. Ακολουθούν με επτά παρουσίες το 2-0 υπέρ του ΠΑΟΚ και το 0-0. Ο Ολυμπιακός έχει έξι νίκες με 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
Σε μια ώρα θα ξεκινήσει το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
19:32
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου / 4-2-3-1): Κοτάρσκι - Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες - Αουγκούστο, Ντάντας - Νάρεϊ, Κωνσταντέλιας, Ζίβκοβιτς - Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
Στον πάγκο οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Κάργας, Νάσμπεργκ, Κετζιόρα, Σβαμπ, Φελίπε Σοάρες, Μπίσεσβαρ, Ρικάρντο, Μπράντον. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
Ολυμπιακός (Μίτσελ / 4-2-3-1): Πασχαλάκης – Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ντόη, Ρέαμπτσιουκ - Εμβιλά, Χουάνγκ - Μασούρας, Χάμες, Μπιέλ – Μπακαμπού. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
Στον πάγκο οι Τζολάκης, Ραμόν, Ρέτσος, Μπουτούτσι, Βρουσάι, Βαλμπουενά, Σαμασέκου, Κανός, Ελ Αραμπί. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Διαιτητής: Κρούζλιακ (Σλοβακία) Βοηθοί: Χάντσκο, Τοντόροβιτς (Σλοβακία) Τέταρτος: Μαλούτας VAR: Οτσένας (Σλοβακία), Παπαδάκης by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Οι δύο ομάδες κάνουν το ζέσταμά τους εδώ και λίγη ώρα... by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Όπως σε όλα τα ντέρμπι, έτσι και στο σημερινό στην Τούμπα έχει τοποθετηθεί προστατευτικό δίχτυ στις θύρες 1-2-3. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
Στις 20:30 ξεκινά το ματς στην Τούμπα. Από Novasports Prime η τηλεοπτική μετάδοση, από bwinΣΠΟΡ FM 94,6 η ραδιοφωνική. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Επιστροφή σε γνώριμα λημέρια για τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη... Εικόνα live 21974115/53792.jpg Εικόνα live 21974115/67600.jpg by Γιώργος Τσανάκας
20:01
Στο γήπεδο θα βρεθεί και ο Γκουστάβο Πογέτ, προπονητής της Εθνικής Ελλάδας. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
Λιγότερο από 25 λεπτά για την έναρξη. Ας ελπίσουμε πως σε αυτό το παιχνίδι δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα... by Γιώργος Τσανάκας
20:09
20:12
Εκτός αποστολής να πούμε ότι έμειναν οι Κασάμι, Φορτούνης. Ο αποκλεισμός του δεύτερου είναι μίνι έκπληξη... by Γιώργος Τσανάκας
20:14
Παρέα στον σχολιασμό του αγώνα θα έχουμε τον Αποστόλη Λιβάνιο... by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Οι δύο ομάδες αποσύρονται στα αποδυτήρια... Θα πάρουν τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές και θα επιστρέψουν στο γήπεδο για τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
Στον αγωνιστικό χώρο ο Λέο Μάτος, θα τιμηθεί από τον ΠΑΟΚ για την προσφορά του στον σύλλογο. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
Στο γήπεδο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο... Πλησιάζει η έναρξη. by Γιώργος Τσανάκας
20:28
Πάρα πολλά καπνογόνα ανάβουν στην Τούμπα από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ... by Γιώργος Τσανάκας
20:29
12 σερί ματς χωρίς ήττα ο Ολυμπιακός, τελευταία αυτή από τον ΠΑΟΚ. Στα 10 διαδοχικά ματς αήττητος ο δικέφαλος του βορρά, τελευταία ήττα από την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
Με τις κλασικές τους εμφανίσεις οι δύο ομάδες. Ασπρόμαυρα ο ΠΑΟΚ, ερυθρόλευκα ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα... by Γιώργος Τσανάκας
20:34
Οι άνθρωποι του Ολυμπιακού ζητούν να κατέβει ένα πανό στην Τούμπα... by Γιώργος Τσανάκας
20:37
Αναμονή... Να δούμε πότε θα κατέβει το πανό, ώστε να ξεκινήσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
Οι ποδοσφαιριστές συνεχίζουν το ζέσταμά τους στον αγωνιστικό χώρο... Έχει μπόλικο κρύο άλλωστε και στη Θεσσαλονίκη. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Αυτό που γίνεται είναι το χειρότερο, προφανώς, για τους ποδοσφαιριστές. Ζεστάθηκαν και τώρα θα... κρυώσουν πάλι! by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Συμπληρώσαμε δέκα λεπτά καθυστέρησης... by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Ο διαιτητής έδωσε εντολή στις δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια από τη στιγμή που δεν κατεβαίνει το πανό! by Γιώργος Τσανάκας
20:42
Ο Κούζλιακ τους κάλεσε στα αποδυτήρια, λοιπόν. Επεισοδιακή ημέρα σήμερα... by Γιώργος Τσανάκας
20:43
20:43
20:43
Φτάνουμε στο ένα τέταρτο από τη στιγμή που θα έπρεπε να έχει ξεκινήσει το παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Το πανό αφορούσε τον μεγαλομέτοχο του Ολυμπιακού, Βαγγέλη Μαρινάκη. Ζητήθηκε από τους ερυθρόλευκους και τον διαιτητή να κατέβει, αλλά ακόμα τίποτα... by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, προφανώς θα λύθηκε το θέμα... by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Λογικά, σε λίγο θα έχουμε σέντρα. Λογικά πάντα... by Γιώργος Τσανάκας
20:48
20:48
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:48
Επανάληψη στη σέντρα. Όλα καλά! by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Ας δούμε τουλάχιστον ένα καλό παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
1' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ στα 18 δευτερόλεπτα! Σουτ του Νάρεϊ από πολύ δύσκολη γωνία μέσα από την περιοχή, το αριστερό δοκάρι της εστίας και ο Πασχαλάκης... βάζουν "στοπ". by Γιώργος Τσανάκας
20:50
Μπαίνει φουριόζος ο ΠΑΟΚ στο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
20:50
2' Νέα πολύ μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Γύρισμα μέσα στην περιοχή του Νάρεϊ, ο Ζίβκοβιτς αμαρκάριστος στο ύψος του πέναλτι πιάνει το σουτ στην κίνηση αλλά ο Πασχαλάκης το βγάζει! Στο 1:20 αυτή η φάση... by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Στοχεύει τον Ρέαμπτσουκ ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα, ποντάροντας στην ταχύτητα και την ποιότητα του Νάρεϊ! by Γιώργος Τσανάκας
20:51
3' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό τώρα! Γρήγορη ανάπτυξη των ερυθρόλευκων και υπέροχη μπαλιά-τρύπα του Χάμες, ο Μπακαμπού πάει να τελειώσει τη φάση με τσίμπημα αλλά ο Κοτάρσκι έχει βγει ταχύτητα και μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Καλησπέρα και από εμένα. Ο ΠΑΟΚ έχει μπει φουριόζος στην αναμέτρηση, το συνηθίζει άλλωστε να μπαίνει δυνατά ο «δικέφαλος του Βορρά» στα παιχνίδια του, αλλά εδώ έχει ξεκινήσει με το πόδι στο γκάζι. Ο Ολυμπιακός καλείται να αντιδράσει, ενώ δεν είναι κανόνας για τους «ερυθρόλευκους» φέτος ένα ισορροπημένο ξεκίνημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
Χαμός στην Τούμπα σε τρία λεπτά! by Γιώργος Τσανάκας
20:53
5' Ο Νάρεϊ σπάει στον Σάστρε που βάζει την μπάλα στην περιοχή του Ολυμπιακού, αλλά ο Ροντινέι απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
5' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ! Κλέβουν οι γηπεδούχοι και ο Κωνσταντέλιας γίνεται κάτοχος της μπάλας στο ημικύκλιο της περιοχής, επιχειρεί το πλασέ αλλά ο Πασχαλάκης απογειώνεται και τελικά με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει! by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Ρυθμός... Premier League στο ματς! Ροντέο από το ξεκίνημά του, με τέσσερις μεγάλες φάσεις ήδη. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
8' Σε θέση οφσάιντ ο Μασούρας, βέβαια η μπάλα έχει πάει από αντίπαλο. Ήταν πολύ πλάγια, πάντως, ο Έλληνας μεοσεπιθετικός. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Η μεγάλη επέμβαση του Πασχαλάκη στο σουτ του Ζίβκοβιτς νωρίτερα Εικόνα live 21974115/100260.jpg by Γιώργος Τσανάκας
20:58
9' Τέταρτη τελική του ΠΑΟΚ στο ματς, ο Πασχαλάκης μπλόκαρε εύκολα το σουτ του Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
21:01
12' Υπέροχη μπαλιά του Χάμες στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, σύγκρουση του Μπακαμπού με Κοτάρσκι και τελικά απομακρύνεται η μπάλα. Δεν υπήρχε κάτι! by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Με αμείωτο ρυθμό συνεχίζει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος στοχευμένα παίζει στα κόκκινα σε αυτό το διάστημα, έχει επενδύσει πολύ σε αυτόα. Ο Ολυμπιακός είχε μία καλή στιγμή με τον Μπακαμπού, αλλά παίζει πολύ μαζεμένα, περιμένοντας να κυλήσει το πρώτο 20λεπτο. Λογικό από τη μία, παραείναι παθητικός από την άλλη, άνετα θα μπορούσε να το είχε πληρώσει. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
16' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
17' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Ντόι δεν απομακρύνει σωστά, η μπάλα στρώνεται στον Κουλιεράκη ο οποίος κάνει αδύναμο τελείωμα στην αγκαλιά του Πασχαλάκη. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
18' Φωνάζει για πέναλτι ο ΠΑΟΚ, επιθετικό φάουλ δείχνει ο διαιτητής! Σωστός ο Κούζλιακ, πρώτα τραβάει ο Νάρεϊ τον Ρέαμπτσουκ και τον πετά κάτω, μετά δέχεται την τρικλοποδιά και πέφτει και αυτός! by Γιώργος Τσανάκας
21:07
19' Απειλεί ξανά ο ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Ζίβκοβιτς, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Πασχαλάκης προ του επερχόμενου Κωνσταντέλια. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
Οι γηπεδούχοι έχουν ένα εξαιρετικό-εκρηκτικό 20λεπτο αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι από τη μεριά τους προσπαθούν να παγώσουν το ματς, να ελέγξουν τον ρυθμό και να το φέρουν στα μέτρα τους. Στο 0-0 το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός... by Γιώργος Τσανάκας
21:10
22' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Οβίδα του Χάμες από τα 20 μέτρα, τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Κοτάρσκι, ο οποίος αν πήγαινε μέσα, τότε πιθανότατα θα μάζευε την μπάλα από τα δίχτυα του... by Γιώργος Τσανάκας
21:15
Στο 25' φτάσαμε με το 0-0 να παραμένει σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
29' Νέα μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Απίθανο λάθος του Ντάντας που τροφοδοτεί τον Μασούρα, αυτός σπάει στον Χουάνγκ που κάνει το σουτ αλλά ο παίκτης του ΠΑΟΚ έχει προλάβει να γυρίσει και να απομακρύνει! by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Έχει ισορροπήσει κάπως ο Ολυμπιακός, ο οποίος μπόρεσε να βγάλει ατσαλάκωτος εν τέλει τη μεγάλη πίεση του ΠΑΟΚ που δεν θα ήταν δυνατό να παίξει στα κόκκινα σε ολόκληρο το ημίχρονο. Καλύτερος ο «δικέφαλος του Βορρά» έως τώρα, αλλά αυτός που έχει πετύχει τον σκοπό του σε ουσιαστικό επίπεδο είναι ο αντίπαλός του. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
30' Απειλεί από το κόρνερ του Χάμες ο Ολυμπιακός, ωστόσο ο Ροντινέι δεν πιάνει γεμάτο σουτ μέσα από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
35' Τελική για τους ερυθρόλευκους. Πυροβολεί ξανά από τα 30 μέτρα ο Χάμες, αυτή τη φορά στην αγκαλιά του Κοτάρσκι. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
Κύριος εκφραστής των επιθέσεων του Ολυμπιακού ο Χάμες... Ηγετικός αν μη τι άλλο! by Γιώργος Τσανάκας
21:26
37' Τρομερή συνεργασία και μετάβαση από την άμυνα στην επίθεση από τους ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού, με την μπάλα να περνά από Χάμες, Ροντινέι, αλλά το σουτ του Μασούρα από πλάγια θέση πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
Τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους, το 0-0 παραμένει στην Τούμπα. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
42' Σουτ του Ντάντας, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Πασχαλάκη. by Γιώργος Τσανάκας
21:32
44' Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Ο Ζίφκοβιτς γυρίζει στον Ολιβέιρα που κάνει... πίβοτ και σουτάρει, αλλά η μπάλα περνά άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
21:33
Ένα έξτρα λεπτό στο πρώτο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
45'+1' Κάρτα στον Αουγκούστο. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
45'+2' Ο Μπακαμπού σπάει στον Μασούρα, το βολέ του τελευταίου έξω από την περιοχή θα περάσει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Εξαιρετική εκκίνηση από τον ΠΑΟΚ που είχε τον απόλυτο έλεγχο στο πρώτο 20λεπτο, αλλά οι ερυθρόλευκοι ισορρόπησαν στη συνέχεια και είχαν τις στιγμές τους. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
Καταρχάς, ήταν πολύ ωραίο ντέρμπι, για να λέμε και τα καλά. Χωρίστηκε σε δύο μέρη το πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ ήταν πάρα πολύ καλός στα πρώτα λεπτά. Έπνιξε με την πίεση του τον Ολυμπιακό, έβγαλε ευκαιρίες, αλλά του έλειψε το γκολ. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν παθητικοί, περίμεναν να περάσει το πρώτο μισό του α’ ημιχρόνου ώστε να «χτυπήσουν» στη συνέχεια, όπου ανέβασαν στροφές και τους βγήκε, υπό την έννοια, ότι έβγαλαν ατσαλάκωτοι το καλό διάστημα του «δικεφάλου του Βορρά». Η ομάδα του Λουτσέσκου είχε 3-4 πολύ καλές στιγμές στο ξεκίνημα, η ομάδα του Λουτσέσκου είχε το δοκάρι του Χάμες στο 22’, ενώ στο 29’ παραλίγο να τιμωρήσει με τον Χουάνγκ το λάθος του Ντάντας. Στα «θέλω» του ΠΑΟΚ το ματς έως το 20’, σε εκείνα του Ολυμπιακού από εκεί και μετά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
21:57
Παιχνίδι λαθών στα πρώτα λεπτά... by Γιώργος Τσανάκας
21:58
49' Βολέ του Κωνσταντέλια έξω από την περιοχή, έχει καλή τοποθέτηση και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
21:59
50' Παραλίγο να κάνει τη ζημιά ο Ολυμπιακός! Γρήγορη κόντρα των ερυθρόλευκων, με τον Σάστρε να κλείνει σε ρόλο στόπερ και να διώχνει, πριν ο Μπακαμπού κρεμάσει τον Κοτάρσκι που είχε βγει πολύ μακριά από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
53' Φάση διαρκείας στα καρέ του Ολυμπιακού! Σουτ του Ντάντας που οδεύει προς την εστία, κοντράρει και παίρνει πολύ ύψος με τον Ολιβέιρα στη συνέχεια να μην πιάνει καλή κεφαλιά. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
54' Βολέ του Αουγκούστο, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
22:06
Ο Κανός ετοιμάζεται για το ντεμπούτο του... Λογικά ένας εκ των Μασούρα-Μπιέλ θα φύγει. by Γιώργος Τσανάκας
22:09
Ένα τέταρτο συμπληρωμένο στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έχει πέσει αλλά οι δύο ομάδες δεν δείχνουν διάθεση να κλειστούν στο δικό τους μισό. by Γιώργος Τσανάκας
22:09
61' Ο Μπιέλ στρώνει στον επερχόμενο Εμβιλά, ο οποίος πιάνει το σουτ που φεύγει πάρα πολύ ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:10
61' Κανός αντί Μασούρα. Ντεμπούτο για τον Ισπανό εξτρέμ. by Γιώργος Τσανάκας
22:13
63' Σουτ του Κουλιεράκη από μεγάλη απόσταση, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:15
66' Σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Χάμες από τον Σοάρες, γλιτώνει την κάρτα. by Γιώργος Τσανάκας
22:15
Έχει πρόβλημα ο Κουλιεράκης, θα μπει στη θέση του ο Νάσμπεργκ σε λίγο. by Γιώργος Τσανάκας
22:18
69' Κάρτα στον Παπασταθόπουλο για τράβηγμα στον Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
22:19
70' Μέσα ο Νάσμπεργκ, έξω ο Κουλιεράκης για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
22:20
72' Ζίβκοβιτς, Ντάντας έξω, μέσα οι Σβαμπ, Τόμας για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
22:21
Εντελώς διαφορετικό το πρώτο μισό του β’ μέρους σε σχέση με το αντίστοιχο διάστημα στο α’ ημίχρονο. Δεν είναι τόσο θεαματικό, ο ΠΑΟΚ δεν είναι κυρίαρχος και ο Ολυμπιακός είναι πιο καλά θωρακισμένος αμυντικά. Ο ρυθμός του αγώνα είναι αισθητά πιο χαμηλός. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
72' ΤΙ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ! Απίθανη επέμβαση του Έλληνα πορτιέρε, βγάζει εξ επαφής το σουτ του Αουγκούστο και ενώ ήταν εκτός θέσης! Τρομερός! by Γιώργος Τσανάκας
22:23
75' Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
22:26
76' Ωραία σέντρα του Σβαμπ, ο Πασχαλάκης δεν μπορεί να μπλοκάρει αλλά ο Ρέαμπτσουκ απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
22:27
78' Kάρτα στον Σάστρε τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
22:29
80' Σαμασέκου και Ραμόν μέσα, έξω οι Μπιέλ, Χάμες για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
22:31
82' Κάρτα στον Ροντινέι. by Γιώργος Τσανάκας
22:33
85' Σουτ του Ράφα Σοάρες, κοντράρει. by Γιώργος Τσανάκας
22:35
86' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. by Γιώργος Τσανάκας
22:36
87' Μακρινή εκτέλεση του Αουγκούστο, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:40
4 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
22:41
90'+2' Φωνάζει για πέναλτι ο ΠΑΟΚ, κάρτα για θέατρο στον Ράφα Σοάρες δίνει ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
22:42
Ο Σοάρες έπεσε μέσα στην περιοχή, νιώθοντας το χέρι του Παπασταθόπουλου να τον αγγίζει, αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση ούτε στα πόδια ούτε στα χέρια! by Γιώργος Τσανάκας
22:42
Άριστος ο διαιτητής Κρούζλιακ! by Γιώργος Τσανάκας
22:43
90'+4' Φωνάζουν και πάλι οι γηπεδούχοι, για χέρι αυτή τη φορά... by Γιώργος Τσανάκας
22:44
Παίζετε και πάλι από τον Σλοβάκο ρέφερι... by Γιώργος Τσανάκας
22:44
Φινάλε στο ματς! ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός έμειναν στο 0-0, με τις δύο ομάδες να έχουν τις φάσεις για να πάρουν το παιχνίδι αλλά να μην τις εκμεταλλεύονται. Συνεχίζουν... χέρι-χέρι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας οι δύο ομάδες, ανεβαίνοντας στους 43 βαθμούς. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
Η βαθμολογία όπως διαμορφώνεται μετά το τέλος του ντέρμπι Εικόνα live 21974115/38563.jpg by Γιώργος Τσανάκας
22:47
Οι δύο ομάδες έχουν υποχρεώσεις για το Κύπελλο μεσοβδόμαδα. Για τα ημιτελικά του θεσμού, ο ΠΑΟΚ φιλοξενείται στη Λαμία, ο Ολυμπιακός από την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας