Super League 2

Έμειναν στο «χορταστικό» 2-2 ΠΑΟΚ Β και Ηρακλής σε ματς με συγκλονιστικό φινάλε!

ΠΑΟΚ Β και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι (2-2) σε ένα ένα παιχνίδι με εντυπωσιακό φινάλε για τον Α όμιλο των playouts της Super League 2.

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Α ομίλου των playouts της Super League 2 παρέμεινε ο ΠΑΟΚ Β, μετά και τη σημερινή «χορταστική» εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με αντίπαλο τον Ηρακλή, στο πλαίσιο της 9ης και προτελευταίας αγωνιστικής.

Όλο τα τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον «Γηραιό» να ανοίγει το σκορ στο 66' με τον Γκμπενιόν, με τον Γροσδή να «απαντά» με φάουλ στο 73ο λεπτό. Στο 90+2', οι φιλοξενούμενοι «αγκάλιασαν» τη νίκη με την κεφαλιά του Κούστα, με τον Παναγίδη να διαμορφώνει το τελικό σκορ δύο λεπτά αργότερα σε ένα τρομερό φινάλε!

Έτσι, οι «ασπρόμαυροι» ανέβηκαν στους 31 βαθμούς, αφήνοντας τον Ηρακλή στη 2η θέση της ειδικής βαθμολογίας με 30 πόντους.