ΕΘΝ. ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1-3 (Τελικό)

.

90+3 Λήξη του ματς

86' Κίτρινη κάρτα στον Σιμάο του Παναθηναϊκού.

81' Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Αναστασιάδης έπιασε την κεφαλιά, με τη μπάλα να φεύγει έξω από το δεξί δοκάρι του Γκαλίνοβιτς.

80΄Αλλαγή για τους "πράσινους". Ο Δάρλας στη θέση του Καραγκούνη.

79' Έχει "παγώσει ο ρυθμός του αγώνα.

71' Κίτρινη κάρτα στον Αναστασιάδη του Αστέρα.

68' Ολοκλήρωσαν τις αλλαγές τους οι γηπεδούχοι με την είσοδο του Μήτρου αντί του Αρχοντούλη.

66' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Αστέρα. Μετά από εκτέλεση φάουλ λίγο μπροστά από το κέντρο, ο Μπενίσκος έπιασε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και μείωσε για την ομάδα του.

64' Κίτρινη κάρτα στον Μαστρογιάννη του Εθνικού Αστέρα.

62' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σαριέγκι στη θέση του Νίλσον.

61' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο Μαιστρέλης έπιασε την κεφαλιά και ο Γκαλίνοβιτς εκτοξεύθηκε στην δεξιά του γωνία και έδιωξε.

57' Ακόμα μια αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Λιόσης άφησε την θέση του στον Μπενίσκο.

53' Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Κουτσοκώστας στη θέση του Σακελλαρίου.

51' Κίτρινη κάρτα στον Φύσσα των "πρασίνων".

49' ΓΚΟΟΟΟΟΛ. Ο Ν'Ντόι βρέθηκε στον άξονα, πάσαρε εκπληκτικά στον Μάντζιο και εκείνος μόνος του απέναντι στον Γκίτκο δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 3-0.

46' Ο Τζανετάκος σούταρε λίγο έξω από την περιοχή, αλλά ο Γκαλίνοβιτς απομάκρυνε.

46' Έναρξη του β' μέρους.

45+΄2 Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Κόκκινη κάρτα στον Ρομέρο του Παναθηναϊκού. Ο Αργεντινός δέχτηκε την κίτρινη κάρτα, η οποία ήταν η δεύτερη, για διαμαρτυρία ύστερα από το φάουλ που υπέπεσε.

42' Ο Λιόσης απέφυγε τον Σιμάο, επιχείρησε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Γκαλίνοβιτς.

37' Γρήγορος ο ρυθμός του παιχνιδιού στα τελευταία λεπτά.

31' Κίτρινη κάρτα στον Προβατίδη του Εθνικού Αστέρα

29' Κίτρινη κάρτα στον Ρομέρο του Παναθηναϊκού.

25' ΓΚΟΟΟΟΟΛ και πάλι από τον Παναθηναϊκό. Ο Νίλσον έκλεψε την μπάλα από τα δεξιά, έβγαλε την σέντρα μέσα στη περιοχή, βρήκε μόνο του τον Μάντζιο και εκείνος με απευθείας σουτ έδωσε "αέρα" δύο τερμάτων στην ομάδα του.

25' Πιέζουν για την ισοφάριση οι γηπεδούχοι.

20' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τους "πράσινους". Ο Καραγκούνης εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά στην "καρδιά" της αντίπαλης περιοχής, εκεί βρέθηκε ο Ν'Ντόι και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

19' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης εκτέλεσε το φάουλ από μακρινη απόσταση, ο Ν'Ντοι βρέθηκε στο ύψος του πέναλτι, έπιασε τη κεφαλια και εκείνη κατέληξε στο αριστερό δοκάρι

18' Κίτρινη κάρτα στον Βαζαίο

17' Κίτρινη κάρτα στον Μαιστρέλη του Εθνικού Αστέρα

16' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαιστρέλη, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκαλίνοβιτς

15' Αμφότερες οι ομάδες αναζητούν το γκολ

8' Ο Καραγκούνης εκτέλεσε το πέναλτι, που είχε κερδίσει πριν ένα λεπτό ο Ν'Ντόι, αλλά ο αντίπαλος πορτιέρο απέκρουσε

7' Κίτρινη κάρτα στον Τζανετάκο του Αστέρα, που ανέτρεψε μέσα στη περιοχή τον Ν΄Ντόι

3' Δοκάρι: O Βλαστέλης επιχείρησε το μακρινό σουτ, αιφνιδίασε τον πορτιέρο του "τριφυλλιού", αλλά η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

1' Μακρινό σουτ του Τζανετάκου, δεν ανησύχησε τον Γκαλίνοβιτς