WRC

Αποχώρησε ο Λεμπ

Ο Σεμπαστιάν Λεμπ ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις του στο Ράλι της Σουηδίας. Ο παγκόσμιος πρωταθλητής είχε ατύχημα στην τέταρτη ειδική διαδρομή του δεύτερου αγώνα του WRC, όταν έχασε τον έλεγχο του αυτοκινήτου του και βγήκε εκτός δρόμου. Ο Γάλλος οδηγός της Citroen ήταν μέχρι τότε τρίτος πίσω από τα δύο Ford του Γίρι-Μάτι Λατβάλα και του Μίκο Χιρβόνεν. Ο Λεμπ έπεσε στην 23η θέση της κατάταξης και βρέθηκε τέσσερα λεπτά πίσω από τους πρωτοπόρους. Αν και θα έχει το δικαίωμα να επιστρέψει στον αγώνα τη δεύτερη μέρα του, θα τιμωρηθεί με συνολική ποινή 20 λεπτών, καθώς χάνει τις ειδικές διαδρομές 5 έως 8.