Εύστοχο πέναλτι του Μπελέτι

Εύστοχο πέναλτι του Κάρικ

Εύστοχο πέναλτι του Μπάλακ

Εύστοχο πέναλτι του Τέβεζ

120'+2 Οι δύο ομάδες οδηγούνται στα πέναλτι.

120+1' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Άντερσον στη θέση του Μπράουν

120+1' Αλλαγή για τη Τσέλσι. Ο Μπελέτι στη θέση του Μακελελέ.

118' Κίτρινη κάρτα στον Εσιέν της Τσέλσι.

116' Κίτρινη κάρτα στον Τέβεζ της Μάντσεστερ.

116' Κίτρινη κάρτα στον Μπάλακ και κόκκινη στον Ντρογκμπά.

112' Κίτρινη κάρτα στον Βίντιτς της Γιουνάιτεντ.

110' Εμφανής η κούραση των παικτών, όλα οδηγούν στα πέναλτι

105' Έναρξη του β' τετάρτου της παράτασης

106' Λήξη του πρώτου μέρους.

102' Αλλαγή για τους ''κόκκινους διαβόλους''. Ο Νάνι στη θέση του Ρούνεϊ

101' Φοβερή ευκαιρία για τη Μάντσεστερ. Ο Εβρά έκανε την παράλληλη πάσα στον Γκιγκς, ο τελευταίος έκανε μόνος του το σουτ σε κενό τέρμα, αλλά ο Τέρι άπλωσε το κεφάλι του και έδιωξε σε κόρνερ.

99' Αλλαγή για τη Τσέλσι. Ο Ανελκά στη θέση του Κόουλ.

93' Ακόμη ένα δοκάρι για την Τσέλσι. Ο Λάμπαρντ ελίχθηκε όμορφα μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Φαν Ντερ Σαρ.

92' Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Καλού στη θέση του Μαλουντά.

90' Έναρξη του α'μέρους της παράτασης.

90+2' Λήξη της κανονικής διάρκειας.

87' Αλλαγή για την Μάντσεστερ. Ο Γκιγκς στη θέση του Σκόουλς.

82΄Σουτ του Τέβεζ από διαγώνια- αριστερά, η μπάλα μόλις άουτ.

78' Εξαιρετικό σουτ του Ντρογκμπά έξω από την περιοχή, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Φαν Ντερ Σαρ.

72' ''Απούσα'' επιθετικά είναι η Γιουνάιτεντ, δεν έχει μπορέσει να απειλήσει στην επανάλήψη.

67' Εκτέλεση κόρνερ του Λάμπαρντ από τα αριστερά, ο Τέρι έπιασε την κεφαλιά προ του Φαν Ντερ Σαρ, αλλά πέρασε άουτ.

64' Η Τσέλσι πιέζει σε όλο το γήπεδο και έχει καταφέρει να ανοίξει χώρους από τα άκρα.

58' Καλό μακρινό σουτ του Μπάλακ, η μπάλα πέρασε άουτ.

57' Εκτέλεση κόρνερ του Λάμπαρντ από τα αριστερά, ο Ντρογκμπά έπιασε άσχημα την κεφαλιά, χωρίς τύχη

55' Καλή κίνηση του Εσιέν, έκανε το πλασέ έξω από την περιοχή, η μπάλα έξω.

50' Την πρωτοβουλία των κινήσεων διατηρεί η Μάντσεστερ.

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

45+1 Kίτρινη κάρτα στον Καρβάλιο.

45’ ΓΚΟΟΟΟΛ για την Τσέλσι. Σουτ του Εσιέν, η μπάλα κόντραρε, ευνόησε τον Λάμπαρντ, ο οποίος από κοντά πλάσαρε και έφερε στα ίσα το ματς

44΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπάλακ, η μπάλα άουτ.

44΄ Κίτρινη κάρτα στον Φέρντιναντ.

43΄ Μεγάλη ευκαιρία για τους πρωταθλητές. Ο Ρούνει έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Τέβεζ βρέθηκε στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν κατάφερε να την σπρώξει στα δίχτυα.

40' Η Τσέλσι προσπαθεί να αντεπιτεθεί, έχει κλείσει πίσω τη Μάντσεστερ, χωρίς αποτέλεσμα.

34' Η Γιουνάιτεντ απαντά... Ο Ρονάλντο έβγαλε τη σέντρα απο τα αριστερά, ο Τέβεζ έπιασε την κεφαλιά, ο Τσεχ απέκρουσε και στην επαναφορά, ο Κάρικ σούταρε και ανάγκασε τον αντίπαλο πορτιέρο σε δεύτερη εξαιρετική επέμβαση.

32' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι. Ο Ντρογκμπά γύρισε από τα δεξιά με το κεφάλι, ο Φέρντιναντ επηρεάστηκε από την πίεση του Μπάλακ και λίγο έλειψε να στείλει τη μπαλα στα δίχτυα της ομάδας του. Απέκρουσε όμορφα ο Φαν Ντερ Σαρ.

28΄Δυνατό σουτ του Μπάλακ έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.

26΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τη Γιουνάιτεντ. Σκόουλς και Μπράουν συνδιάστηκαν πολύ καλά από τα δεξιά, ο δεύτερος έβγαλε τη σέντρα και με κεφαλιά ο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ.

21' Κίτρινη κάρτα σε Μακελελέ και Σκόουλς.

17' Σέντρα του Ρονάλντο από τα αριστερά, ο Χάργκριβς πήδηξε, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το κεφάλι του.

11' Πολλά λάθη και αδυναμία από τους δύο αντιπάλους να πιάσουν ρυθμό, τα πρώτα στοιχεία του αγώνα.

6' «Μαγκωμένες» οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.