Euro 2008

ΣΟΥΗΔΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ 1-2 (Τελικό)

.

93' Λήξη της αναμέτρησης.

92' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! Μακρινή μπαλιά από την άμυνα προς την περιοχή των Σουηδών, τα δύο σέντερ μπακ τω Σκανδίναβών καθυστέρησαν, ο Βίγια πήρε την μπάλα, προσποιήθηκε πάνω στον Χάνσον και με καταπληκτικό πλασέ έκανε το 2-1.

89' Δυνατό σουτ του Τόρες έξω από την περιοχή, μπλόκαε ο Ισακσον.

87' Ο Κάλστρομ πήρε τη θέση του Χ. Λάρσον.

79' Φάουλ από τη μεγάλη περιοχή των Σουηδών, η μπάλα στη μεγάλη περιοχή των Ισπανών, ο Χάνσον τη γύρισε προς τους αμαρκάριστους Λάρσον και Ρόζενμπεργκ, που δεν πρόλαβαν την μπάλα την τελευταία στιγμή.

78' Ο Σ. Λάρσον πήρε τη θέση του Ελμάντερ.

72' Οι παίκτες της Ισπανίας έπαιξαν βόλεϊ μέσα στη σουηδική περιοχή, όμως η κεφαλιά του Σένα κατέληξε στην αγκαλιά του Ισακσον.

68' Δυνατό σουτ του Σένα έξω από την περιοχή, ο Ισακσον απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

64' Φάουλ του Καθόρλα και κεφαλιά του Τόρες, μπλόκαρε ο Ισακσον.

63' Τριπλή ευκαιρία για την Ισπανία, με το σουτ του Σίλβα να αποκρούεται απο τον Ισακσον, που πρόλαβε τον Βίγια πριν πλασάρει και στην εξέλιξη της φάσης, το σουτ του Τόρες κόντραραν οι αμυντικοί.

61' Σουτ του Τόρες μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.

58' Ο Καθόρλα πήρε τη θέση του Ινιέστα.

58' Ο Φάμπρεγκας πήρε τη θέση του Τσάβι.

55' Κίτρινη κάρτα στον Σβένσον.

53' Κίτρινη κάρα στον Μαρτσένα.

46' Ο Ρόζενμπεργκ πήρε τη θέση του Ιμπραϊμοβιτς.

46' Εναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

45' +1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Μαρκάρισμα στον Βίγια μέσα στην περιοχή, οι Ισπανοί ζήτησαν πέναλτι.

38' Λάθος του Σβένσον, η μπάλα στρρώθηκε έξω από την περιοχή στον Βίγια, που με δυνατό σουτ ανάγκασε τον Ισακσον σε διπλή επέμβαση.

34' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! Σέντρα του Στόορ από τα δεξιά, ο Ιμπραϊμοβιτς κατέβασε την μπάλα, γύρισε μπροστά στον Σέρχιο Ράμος και με δυνατό πλασέ νίκησε τον Κασίγιας, 1-1.

29' Φάουλ του Σβένσον και κεφαλιά του Ελμάντερ, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από τα δοκάρια.

24' Ο Αλμπιόλ πήρε τη θέση του Πουγιόλ.

22' Καταπληκτκή μπαλιά του Ιμπραϊμοβιτς προς τον Λάρσον, πουυ σε πλεονεκτική θέση μέσα από την περιοχή πλάσαρε άστοχα πάνω από τα δοκάρια.

16' Μπαλιά του Λάρσον προς τον Ελμάντερ, που μέσα δεξιά από την περιοχή σούταρε δυνατά και έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

15' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! Συνδυασμός Τσάβι-Σίλβα έξω από την περιοχή, ο τελευταίος έβγαλε την μπαλιά και ο Τόρες με προβολή μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1.

9' Ατομική προσπάθεια και χλιαρό σουτ του Λιούνγκμπεργκ, η μπάλα στην αγκαλιά του Κασίγιας.

4' Δυνατό σουτ του Ινιέστα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.