ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ- ΣΠΑΡΤΑ ΠΡΑΓΑΣ 1 - 0 (ΤΕΛΙΚΟ)

.

93' Λήξη του παιχνιδιού

91' Ο Σόουζα φέρνει τη μπάλα μπροστά του στο ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά τελικά ανοίγει το κοντρόλ του και επωφελείται ο Κόζαρικ που μαζεύει τη μπάλα

90' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μάτος στη θέση του Ζιλμπέρτο

89' ΓΚΟΟΟΛ Σέντρα από τα δεξιά του Γκάμπριελ, ο Σόουζα πιάνει την καρφωτή κεφαλιά και η μπάλα παιρνάει κάτω από το σώμα του Κόζαρικ και καταλήγει στα δίχτυα της Σπάρτα

88' Ο Σλέπιτσκα μπαίνει μέσα στην περιχή αλλά το πλασέ του από πλεονεκτική θέση καταλήγει άουτ

87' Ο Ντόσεκ σουτάρει από πλάγια θέση, η μπάλα καταλήγει άουτ

86' Αποκρούει δύσκολα ο Γκαλίνοβιτς, στην επαναφορά ο Ντόσεκ είναι οφσάιντ

84' Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα

84' Εκπληκτικό φαλτσαριστό σουτ του Καραγκούνη από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής, ο Κόζατσικ διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ

83' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γκάμπριελ μπαίνει στη θέση του Σαλπιγγίδη

82' Ο Ροντρίγκο Σόουζα μπαίνει από τα αριστερά μέσα στη μεγάλη περιοχή αλλά το συρτό σουτ που επιχειρεί μπλοκάρει εύκολα ο Κόζατσικ

78' Ο Μπέργκερ εκτελεί φάουλ από καλή θέση, η μπάλα προσκρούει στο τείχος και στη δεύτερη ευκαιρία, ο Τσέχος σουτάρει ψηλά άουτ

78' Αλλαγή για τη Σπάρτα. Ο Χολέντα μπαίνει στη θέση του Κούλιτς

77' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο

74' Ο Νίνης μπαίνει από τα αριστερά στη μεγάλη περιοχή, γυρίζει παράλληλα τη μπάλα, παρεμβάλεται ο Σαλπιγγίδης, αλλά ο Κόζατσικ διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

72' Άλλη μία αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, ο Σαλπιγγίδης φεύγει από τα δεξιά και επιχειρεί την παράλληλη σέντρα, αλλά την ύστατη στιγμή έδιωξε μακριά ο Ρέπκα πριν παρεμβληθεί ο Σόουζα

70' Κίτρινη κάρτα στον Σλέπιτσκα

67' Εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη στη ευθεία της εστίας, μπάλα καταλήγει ψηλά άουτ

66' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Κλέιτον ο Νίνης

62' Αλλαγή για τη Σπάρτα. Ο Ζέμαν στη θέση του Κουσνίρ

61' Ο Καραγκούνης εκτελεί το κόρνερ, ο Σαριέγκι πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα παιρνά ψηλά άουτ

60' Ο Σπυρόπουλος από τα αριστερά σεντράρει προς τον Σόουζα, ο οποίος κάνει καλό κοντρόλ και εξαιρετική προσποίηση αλλά το σουτ που επιχείρησε από το ύψος του πέναλτι κόντραρε και η μπάλα πέρασε κόρνερ

57' Είναι εμφανές πως η Σπάρτα έχει αναβάσει τις γραμμές της για να πιέσει την άμυνα του Παναθηναϊκού και οι παίκτες του "τριφυλλιού" βγαίνουν άνετα στην αντεπίθεση

56' Ο Κουσνίρ μπαίνει μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, αλλά από πολύ πλάγια και υπό την πίεση του Νίλσον έστειλε τη μπάλα άουτ.

55' Βγαίνουν τέσσερις παίκτες του Παναθηναϊκού με πολύ καλές προϋποθέσεις, αλλά ο Καραγκούνης από τα αριστερά δεν έκανε καλή σέντρα και η μπάλα πέρασε άουτ

50' Ο Βόρισεκ εκτελεί φάουλ από αριστερά και από μεγάλη απόσταση, προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Γκαλίνοβιτς, ο οποίος τεντώνει το αριστερό του χέρι και διώχνει σε κόρνερ

49' Κίτρινη κάρτα στον Σαλπιγγίδη για δυνατό μαρκάρισμα

46' Κόρνερ του Καραγκούνη από τα αριστερά, κεφαλιά του Βύντρα στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει εύκολα ο Κόζατσικ

46' Αλλαγή για τη Σπάρτα. Ο Ντότσεκ στη θέση του Βάτσεκ

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' +1 Λήξη ημιχρόνου

45' Κίτρινη κάρτα στον Κουσνίρ

45' Συρτό δυνατό σουτ του Κούσνιρ, ο Γκαλίνοβιτς θα πέσει σωστά και θα διώξει σε κόρνερ

38' Θεαματική απόκρουση με γροθιές από τον Μάριο Γκαλίνοβιτς στο πολύ καλό φάουλ του Πάτρικ Μπέργκερ

36' Παράλληλη σέντρα του Νίλσον αυτή τη φορά, ο Κόζατσικ θα βγει πρώτος, στερώντας την ευκαιρία από τον Σαλπιγγίδη να σκοράρει.

34' Παράλληλη σέντρα του Μπέργκερ από αριστερά, ο Σλέπιτσκα με το σουτ στην κίνηση δεν θα σημαδέψει σωστά και θα στείλει τη μπάλα άουτ

31' Η μεγαλύτερη ευκαιρία του Παναθηναϊκού στο ματς, με το πολύ δυνατό σουτ του Καραγκούνη εκτός περιοχής, η μπάλα θα χτυπήσει το δεξί κάθετο δοκάρι και θα καταλήξει εκτός

28' Σέντρα- σουτ του Σπυρόπουλου από αριστερά, ο Κόζατσικ θα μπλοκάρει επιτυχημένα

21' Βραζιλιάνικη συνεργασία Κλέιτον- Ροντρίγκο, το σουτ του πρώτου θα διώξει ο Κόζατσικ σε κόρνερ.

19' Σωστή αντίδραση της «πράσινης» άμυνας, όταν σε δυο σέντρες που επιχείρησε ο Μπέργκερ από αριστερά, τη μια ο Σαριέγκι και την άλλη ο Σπυρόπουλος έδιωξαν επιτυχημένα

16' Κίτρινη κάρτα στον Κλαντρούμπσκι

15' Σε διπλό χρόνο, ο Κόζατσικ θα μπλοκάρει το φάουλ του Σαλπιγγίδη

12' Πρώτη καλή φάση για την Σπάρτα, ο Κούτσερα θα βρεθεί μόνος του στην περιοχή, αλλά ο Γκαλίνοβιτς θα διώξει σε κόρνερ τη μπάλα. Η εξέλιξη της φάσεις δεν έκρυβε άλλους κινδύνους για την ελληνική ομάδα.

5' Ωραία μπαλιά του Καραγκούνη στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Κόζατσικ θα προλάβει να μπλοκάρει πριν ο Σαλπιγγίδης γίνει επικίνδυνος

1' Έναρξη του αγώνα

Παναθηναϊκός: Γκαλίνοβιτς, Σαριέγκι, Βύντρα, Νίλσον, Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο Σίλβα 90' Μάτος), Σιμάο, Καραγκούνης, Κλέιτον (66' Νίνης), Σαλπιγγίδης (83' Γκάμπριελ), Ροντρίγκο Σόουζα

Σπάρτα Πράγας: Κόζατσικ, Ρέπκα, Κούτσερα, Μπέργκερ, Σλέπιτσκα, Κούσνιρ (62' Ζέμαν), Κλαντρούμπσκι, Βόρισεκ, Κάντλετς, Βάτσεκ (46' Ντότσεκ), Κούλιτς (78' Ντροχέντα)