Champions League

ΖΕΝΙΤ- ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ 1-2 (Τελικό)

.

90+4' Λήξη του αγώνα

90+1' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ζενίτ. Πολύ καλό γύρισμα του Αρσάβιν, ο Ντάνι βρέθηκε στην πορεία της μπάλας αλλά το σουτ του κόντραρε τη τελευταία στιγμή προτού η μπάλα μπει στα δίχτυα

88΄Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Σαβιόλα στη θέση του Ιγκουαΐν.

87΄Ασφυκτική πίεση των Ρώσων, προσπαθούν να πάρουν τουλάχιστον την ισοπαλία.

82' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Ντρέντε στη θέση του Ρόμπεν.

79' Μεγάλη ευκαιρία για την Ζενίτ. Ο Αρσάβιν έκανε ένα πολύ όμορφο σουτ μέσα από την περιοχή και η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Κασίγιας.

77' Σέντρα του Αρσάβιν από τα δεξιά, ο Ζιριανόφ έπιασε την κεφαλιά αλλά πέρασε λίγο άουτ.

76' Σουτ του Πέπε έξω από την περιοχή, χωρίς τύχη.

75' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ. Τετ α τετ του Ιγκουαΐν με τον Μαλαφέεφ, ο δεύτερος βγήκε νικητής.

73' Διπλή αλλαγή για τη Ζενίτ. Φατίχ Τεκέ και Ντομίνγκεζ μέσα, εκτός οι Πογκρέμπνιακ και Χουμποσάν

69' Πολύ καλό σουτ του Ρόμπεν, ο Μαλαφέεφ έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ.

68' Ευκαρία για τη Ζενίτ. Ύστερα απο αναμπουμπούλα στην περιοχη της Ρεάλ, ο Πογκρέμπνιακ πήγε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Χάιντσε πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ.

62' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Χάβι Γκαρθία στη θέση του Φαν ντερ Φάαρτ.

61' Συντηρητικό παιχνίδι από τις δύο ομάδες. Περιμένουν το λάθος για να βγουν στην κόντρα.

56' Μακρινό σουτ του Ρόμπεν, η μπάλα μόλις άουτ

53' Περισσότερο επιθετική η Ζενίτ στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου.

48' Κίτρινη κάρτα στον Φαν Νίστελροϊ

47' Κίτρινη κάρτα στον Χουμποσάν

46' Έναρξη της επανάληψης

45' Λήξη του πρώτου μέρους.

41' Η Ρεάλ ελέγχει πλήρως την αναμέτρηση και αναζητεί το τρίτο γκολ.

36' Κίνηση του Ιγκουαΐν μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε υπό πίεση πέρασε άουτ.

33' Κίτρινη κάρτα στον Τίμοστσουκ

31' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Ρεάλ. Μια λάθος απομάκρυνση του Πουιγκρενιέ, έστρωσε τη μπάλα στον Φαν Νίστελροι και εκείνος με ένα διαγώνιο σουτ έβαλε εν νέου τη "Βασίλισσα" μπροστά στο σκορ.

26' Κίτρινη κάρτα στον Αρσάβιν

26' Πολύ καλό σουτ του Φαν ντερ Φάαρτ στα όρια της περιοχής, ο Μαλαφέεφ έδιωξε με γροθιές.

25' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Ζενίτ. Ο Αρσάβιν σέντραρε πολύ όμορφα από τα αριστερά, ο Ντάνι με προβολή πετάχτηκε και ισοφάρισε το ματς.

22' Καλό σουτ του Αρσάβιν μέσα από την περιοχή, ο Κασίγιας σε σωστή θέση μπλοκάρει.

19' Δειλές προσπάθειες των Ρώσων να βγουν μπροστά, αλλά οι όποιες μπαλιές κόβονται εύκολα από τους αντίπαλους αμυντικούς.

14' Επηρεασμένη από το γρήγορο γκολ που δέχτηκε φαίνεται η Ζενίτ, που δεν μπορεί να οργανώσει σωστά επίθεση...

7' Ο Ντε λα Ρεντ έστρωσε τη μπάλα στον Φαν Νίστελροι σε πλεονεκτική θέση, όμως το σουτ του Ολλανδού πέρασε ψηλά άουτ.

4' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τη Ρεάλ. Ο Φαν ντερ Φάαρτ έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Χουμποσάν στην προσπάθεια του να ανακόψει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

3' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Φαν Νίστελροι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ιγκουαΐν έπιασε την κεφαλιά και ο Μαλαφέεφ έδιωξε σε κόρνερ.