Γενικά

«Κόλλησαν» στο μηδέν

Φενέρμπαχτσε και Ντιναμό Κιέβου, σε ένα πολύ κακό ποιοτικά ματς έμειναν στο 0-0, στο «Σουκρού Σαράτσογλου», στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ για τον 7ο όμιλο. Καλύτερη η «Φενέρ», προσπαθούσε αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης.

Το ματς:

Ίσως περιμέναμε μια διαφορετική εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, τόσο από την Φενέρμπαχτσε όσο και από την Ντιναμό Κιέβου. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου 45λεπτου όμως δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν κάτι το αξιόλογο. Πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου, αρκετά κακό παιχνίδι χωρίς υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο. Η συγκεκριμένη εικόνα συνεχίστηκε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, χωρίς να αλλάζει τίποτα και ως αποτέλεσμα είχαμε τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με το αποτέλεσμα να είναι στο 0-0.

Κάποιοι θα περίμεναν πως στο δεύτερο ημίχρονο, θα βλέπαμε έναν καλύτερο αγώνα. Κάτι τέτοιο δεν έγινε, αφού η κακή εικόνα στο ματς συνεχίστηκε και στο δεύτερο 45λεπτο. Καλύτερη η «Φενέρ», όμως το πολυπόθητο τέρμα δεν ήρθε ποτέ. Έτσι μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Φενέρμπαχτσε βρίσκεται στην τέταρτη θέση με έναν μόλις βαθμό ενώ η Ντιναμό Κιέβου στην τρίτη θέση του 7ου ομίλου έχοντας δύο βαθμούς.

Οι συνθέσεις:

Φενέρμπαχτσε (Λουις Αραγονές): Βολκάν Ντεμιρέλ, Λουγκάνο, Ρομπέρτο Κάρλος, Εντού, Εμρέ Μπελόζογλου (85' Μποράλ), Καζίμ Καζίμ, Άλεξ (77' Γιλμάζ), Γκουίθα, Σελτσούκ Σαχίν, Μαλντονάδο, Γκονούλ

Ντιναμό Κιέβου (Γιούρι Σεμίν): Μπογκούς, Μπετάο, Γκιοάν, Βουκόγιεβιτς, Αλίεφ(89' Ασατιάνι), Μπανγκούρα (46' Σατσκιχ), Ερεμένγκο, Ντιακάτε, Μίκαλικ, Ελ Καντούρι (62' Νεσμάτσνι), Νίνκοβιτς

Επιμέλεια: Άγγελος Ζάχος