ΑΡΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-0 Τελικό

.

90' +6 Λήξη του αγώνα

94' Κίτρινη κάρτα στον Κόκε και στον Ντιόγκο

90' Σουτ του Μπελούτσι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

86' Αλλαγή για τον Άρη Ο Καράμπελας στη θέση του Νάτσο Γκαρσία

81' Εκ νέου υποδειγματική αντεπίθεση από τους γηπεδούχους, με τους Χαβίτο και Κόκε να επαναλαμβάνουν την ευκαιρία του 51' και τον τελευταίο να επιχειρεί το ίδιο σουτ, αλλά αυτή τη φορά η μπάλα κόντραρε στα σώματα

79' Σέντρα του Λεονάρντο από αριστερά, ο Ντιόγκο πάσαρε με το στήθος στον Κοβάσεβιτς, αλλά ο Βιτόλο έδιωξε σωτήρια

76' Κίτρινη κάρτα στον Νάτσο Γκαρσία

76' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Λεονάρντο να βγάζει τη σέντρα από αριστερά και την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το κεφάλι του Κοβάσεβιτς

74' Ωραίο, φαλτσαριστό σουτ του Χαβίτο, ο Νικοπολίδης έπεσε σωστά στη γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ

69' Κίτρινη κάρτα στον Τοροσίδη

68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Ο Λεονάρντο στη θέση του Όσκαρ

67' Σέντρα του Γκαλέτι από δεξιά, ο Σηφάκης έδιωξε προσωρινά, αλλά ο επερχόμενος Μπελούτσι δεν κατάφερε να κρατήσει την μπάλα χαμηλά, με το σουτ του να περνάει ψηλά άουτ

66' Κίτρινη κάρτα στον Μπελούτσι

64' Σέντρα του Τοροσίδη στο κέντρο της άμυνας, ο Σηφάκης μπλόκαρε σε δεύτερο χρόνο

63' Πρώτο σουτ από τον Ρεγκέιρο, ο Νικοπολίδης είδε την μπάλα να σκάει μπροστά του και αναγκάστηκε σε δύσκολη επέμβαση

61' Αλλαγές για τον Άρη Ο Σιστόν στη θέση του Νεμπεγλέρα και ο Ρεγκέιρο στη θέση του Κάλβο

56' Κίτρινη κάρτα στον Κάλβο

53' Αλλαγή γαι τον Ολυμπιακό Ο Κοβάσεβιτς στη θέση του Λέτο

51' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να διπλασιάσει τα τέρματά του, που βρέθηκε με 5 παίκτες έναντι τριών στην άμυνα των ερυθρολεύκων, αλλά ο Κόκε που ήταν τελικός αποδέκτης δεν στόχευσε σωστά, παρά το ότι δεν πιεζόταν

48' Κεφαλιά από τον Νάτσο Γκαρσία, ο Νικοπολίδης έλεγχε την πορεία της μπάλας και την άφησε να περάσει άουτ

46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Ο Γκαλέτι στη θέση του Πάντου

46' Έναρξη Β' μέρους

45' +2 Λήξη ημιχρόνου

45' Κίτρινη κάρτα στον Λέτο

44' Δυνατό σουτ του Κάλβο από τα όρια τις μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγα εκατοστά άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Νικοπολίδη

40' Ο Κόκε βρέθηκε απέναντι στον Νικοπολίδη, άργησε να πλασάρει και αναγκάστηκε να γυρίσει προς τα πίσω, με τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού να τον μαρκάρει μέχρι τη γωνία της μεγάλης περιοχής! Στη συνέχεια ο Νικοπολίδγς κέρδισε το φάουλ

34' Δυνατό σουτ από φάουλ του Ντουντού, η μπάλα πέρασε λίγα μέτρα πάνω από τα δοκάρια του Σηφάκη

31' Σουτ του Νάτσο Γκαρσία, η μπάλα χτύπησε στο τείχος

29' Φάουλ του Μπελούτσι, ο Παπαδόπουλος βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Σηφάκης απέκρουσε εξ επαφής με το πόδι

18' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη Σέντρα του Κόκε από αριστερά, ο Χαβίτο βρέθηκε μόνος του στη μικρή περιοχή και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην αντίθετη γωνία από αυτή που κινήθηκε ο Νικοπολίδης

17' Σέντρα του Τοροσίδη στην περιοχή, ο Ντιόγκο έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα να περάσει δίπλα από τη συμβολή των δοκών

14' Σουτ του Τοροσίδη από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε πολύ ψηλά άουτ

12' Κάθετη πάσα προς τον Ντιόγκο, ο Σηφάκης πρόλαβε και έπιασε τη μπάλα

6' Κεφαλιά του Τοροσίδη, ο Σηφάκης σε νέα επέμβαση

6' Μπελούτσι και Λέτο κάνουν το ένα-δύο, με τον τελευταίο να πιάνει το σουτ και τον Σηφάκη να αποκρούει εντυπωσιακά

4' Κόρνερ του Κάλβο, η μπάλα στρώθηκε έξω στον Νέτο, το σουτ του οποίου όμως ήταν αδύναμο και πέρασε άουτ

4' Σουτ του Λέτο από μακριά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Σηφάκη

2' Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Κόκε, από το ημικύκλιο της περιοχής, με τη μπάλα να περνάει ψηλά άουτ