Γενικά

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-3 (Τελικό)

.

90' Λήξη αναμέτρησης.

89' Αλλαγή: Ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Μάντζιου.

83' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Ζιλμπέρτο Σίλβα άνοιξε στον Μουν στα δεξιά, αυτός μπήκε στην περιοχή σέντραρε η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών και στρώθηκε στον Τζιόλη, ο οποίος έκανε το σουτ εκτός περιοχής και έκανε το 3-0.

80' Ο Γκαλίνοβιτς έδιωξε σε κόρνερ σε σουτ του Σανόγκο.

79' Αλλαγή: Ο Γκούμας στη θέση του Καραγκούνη.

75' Αλλαγή: Ο Μουν στην θέση του Γκάμπριελ .

70' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Καραγκούνης πήρε την μπάλα σε πλάγια θέση στα ασριστερά και με εκπληκτικό δεξί βολέ "κρέμασε" τον Βίζε κάνοντας το 2-0.

68' Αλλαγή: Ο Σανόγκο στη θέση του Φριτζ.

64'Αλλαγή: Ο Χαντ στη θέση του Βράνιες.

58' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Τζιόλης έδωσε κάθετα στον Μάντζιο, αυτός απέφυγε με προσποίηση τον αντίπαλο του και από το ύψος της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Βίζε και έκανε το 1-0.

55' Ο Ζιλμπέρτο Σίλβα άνοιξε στα δεξιά στον Νίλσον αυτός μπήκε στην ππεριοχή έκοψε και την μπάλα, αλλά ο Καραγκούνης δεν πλάσαρε όπως θα ήθελε και η μπάλα πέρασε αουτ.

46' Αλλαγή: Ο Φριτζ στη θέση του Πρεντλ.

46' Έναρξη δεύτερου μέρους.

45' Λήξη του πρώτου μέρους.

40' Μοναδική ευκαιρία για το τριφύλλι. Ο Μάντζιος μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή, αντί να πασάρει στους επερχόμενους έκανε μόνος του το πλασέ και η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο αμυντικό...

35' Έχει ανεβάσει την απόδοσή της η Βέρντερ και πιέζει καλά τον αντίπαλο.

29' Φοβερή επέμβαση του Γκαλίνοβιτς. Ο Ντιέγκο εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα πέρασε απ' όλους, ακούμπησε στον Πιζάρο και ο Κροάτης εξ΄ επαφής απέκρουσε

23' Πολύ δυνατο σουτ του Ρόζενμπεργκ, ο Γκαλίνοβιτς δεν μπόρεσε να μπλοκάρει καθώς η μπάλα χτύπησε στο στήθος του και απομακρύνθηκε.

20' Ακίνδυνοι μέχρι στιγμής οι Γερμανοί, δεν μπορούν να κάνουν το παιχνίδι τους.

15' Σουτ του Γκάμπριελ έξω από την περιοχή, η μπάλα στα χέρια του Βίζε.

13' Μεγάλη ευκαιρία για τους πράσινους. Ο Καραγκούνης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά η κεφαλιά του Μάντζιου δεν ήταν καλη και μπλόκαρε ο Βίζε

12' Χωρίς καλές στιγμές συνεχίζεται το ματς

7' Καλο σουτ του Ντιέγκο έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Σιμάο και κατέληξε κόρνερ.

6' Καλά ξεκίνησε την αναμετρηση ο Παναθηναϊκός. Πρεσάρει καλά στο γήπεδο και αναγκάζει τον αντίπαλο να κάνει λάθη.