ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ- ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 1-0 (Τελικό)

.

90+3 Λήξη του αγώνα.

89' Ο Μήτρογλου κερδίζει τις «μάχες» μέσα στη μικρή περιοχή και από θέση μέσα-αριστερά πλασάρει, όμως η μπάλα περνά λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Καρακώστα.

86' Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν τον πλήρη έλεγχο, χωρίς να απειλούνται.

80' Κάθετη πάσα του Ντουντού, ο Μήτρογλου κάνει κίνηση μέσα στην περιοχή, όμως από δύσκολη θέση πλασάρει με το αριστερό και η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Καρακώστα.

77' Σέντρα ακριβείας του Τζόρτζεβιτς από αριστερά, κακή έξοδος του Καρακώστα, ο Όσκαρ παίρνει την κεφαλιά όμως δεν καταφέρνει να σπρώξει τη μπάλα στην κενή εστία.

75' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Ο Όσκαρ στη θέση του Γκαλέτι.

75' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό Ο Κόλτζος στη θέση του Τζορμπατζάκη.

73' Κίτρινη κάρτα στον Πάντο του Ολυμπιακού.

71' Σουτ του Ανδράλα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στα χέρια του πορτιέρο των "ερυθρόλευκων"

70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου στη θέση του Κοβάσεβιτς

69' Πολύ καλή κάθετη πάσα του Γκαλέτι από τα αριστερά, εξ επαφής σουτ του Κοβάσεβιτς η μπάλα άουτ.

67' Σέντρα του Ραούλ Μπράβο από τα αριστερά, ο Γκσλέτι έπιασε το μονοκάμματο σουτ, αλλά κατέληξε άουτ.

65' Κίτρινη κάρτα στον Τζωρμπατζάκη του Λεβαδειακού.

63' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τζόρτζεβιτς στη θέση του Λέτο

62' Καλό σουτ του Ντουντού από τα όρια της μεγάλης περιοχής, στα χέρια του Καρακώστα

58' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Κατσικογιάννης στη θέση του Γκεοργκίεφ.

55' Διαγώνιο σουτ του Λέτο μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

51' Προσπάθειες για το δεύτερο τέρμα τους επιχειρούν οι "ερυθρόλευκοι"

46' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μπασαλά Τουρέ αντί του Λεονάρντο.

46' Έναρξη της επανάληψης

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους

39΄Καλό πλασέ, αλλά αδύναμο επιχείρησε ο Λεονάρντο, η μπάλα στην αγκαλιά του Νικοπολίδη

37' Σέντρα σουτ του Λεονάρντο, η μπάλα άουτ. Η πρώτη επίσκεψη των φιλιξενούμενων μετά από αρκετά λεπτά.

32' Ανοιχτό παιχνίδι αναμένεται από εδώ και στο εξής, με τον Λεβαδειακό να αναζητεί την ισοφάριση

28' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό. Φοβερή κάθετη πάσα του Λέτο προς τον Μπελούτσι, ο δεύτερος έσπασε το τεχνιτό οφσάιντ και ανενόχλητος πλάσαρε εύστοχα τον Καρακώστα

24' Μακρινό σουτ του Λέτο, πάνω από την εστία του Λεβαδειακού

23' Πρόβλημα στην τελική προσπάθεια έχουν οι "ερυθρόλευκοι'' που δυσκολεύονται να ανοίξουν χώρους προς την αντίπαλη περιοχή.

18' Σουτ του Λεονάρντο έξω απο την περιοχή, δεν ανησύχησε τον πορτιέρο του Ολυμπιακού

14' Αμυντικά αγωνίζονται οι φιλοξενούμενοι και προσπαθούν με αντεπιθέσεις να βγουν μπροστά.

9' Δυνατό σουτ του Ανδράλα έξω από την περιοχή, ψηλά από την εστία του Νικοπολίδη

8' Καλύτερος ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, προσπαθεί για το γρήγορο γκολ

3' Σέντρα του Γκαλέτι από τα δεξιά, ο Κοβάσεβιτς έπιασε από το ύψος του πέναλτι την κεφαλιά, χωρίς ωστόσο να ανησυχήσει τον Καρακώστα