ΟΥΓΓΑΡΙΑ- ΕΛΛΑΔΑ 3-2 (Τελικό)

.

90+2 Γκοοοοολ για την Εθνική. Φάουλ του Γιαννακόπουλου, κεφαλιά-πάσα του Κυργιάκου, δεύτερη κεφαλιά ο Λυμπερόπουλος 3-2.

90+1 Ευκαιρία με την Ουγγαρία, με το πλασέ του Καλτάι να περνάει άουτ.

90' Αλλαγή για την Ουγγαρία. Ο Καλτάι στη θέση του Γκέρα.

83' Αλλαγή για Ουγγαρία. Ο Όροζ στη θέση του Χάιναλ.

82' Έχει πέσει φανερά ο ρυθμός του αγώνα.

78' Αλλαγή για την Εθνική. Ο Λυμπερόπουλος στη θέση του τραυματία Μπασινά

73' Μακρινό σουτ του Χάιναλ, πέρασε μόλις άουτ.

71' Ανύμπορη να αντιδράσει μοιάζει η Εθνική μας, σε αντίθεση με τους Ούγγρους που συνεχίζουν να πιέζουν.

67' Αλλαγές για την Ελλάδα. Οι Βύντρα και Πατσατζόγλου μέσα, εκτός οι Δέλλας και Σεϊταρίδης

65΄Δοκάρι για την Εθνική μας. Ο Μπασινάς έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Κυργιάκος έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στο αριστερό δοκάρι του Φούλοπ.

63' ΓΚΟΛ για την Ουγγαρία. Ο Χούστι εκτέλεσε το φάουλ, ο Βάντσακ έπιασε την κεφαλιά, ο Χαριστέας έσωσε πάνω στην γραμμή, αλλά ο επερχόμενος Βάλντοτς δεν δυσκολεύτηκε να σημειώσει το 3-1.

59' ΓΚΟΛ για την Ουγγαρία. Εκτέλεση φάουλ του Χούστι, ο Γιούχαζ έπιασε την κεφαλιά και έβαλε μπροστά την ομάδα του.

57' Πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις και έλλειψη καθαρού μυαλού παρατηρείται στους παίκτες του Ρεχάγκελ.

51' Το τέρμα ανέβασε το ηθικό των γηπεδούχων, όμως οι διεθνείς μας δείχνουν διάθεση να αντιδράσουν.

46' ΓΚΟΛ για την Ουγγαρία. Σουτ του Τζούτζακ έξω από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του Χαλκιά.

46' Διπλή αλλαγή για την Ελλάδα. Οι Σαμαράς και Γιαννακόπουλος μέσα, Γκέκας και Αμανατίδης εκτός

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

45' Λήξη του πρώτου μέρους

45' Κίτρινες κάρτες σε Κατσουράνη και Χάιναλ.

44' ΓΚΟΛ για την Εθνική μας. Ο Κατσουράνης πάσαρε με λόμπα, ο Γκέκας μπροστά από τον Φούλοπ δεν κατάφερε να σκοράρει, η άμυνα των Ούγγρων δεν έδιωξε σωστά και ο επερχόμενος Αμανατίδης έστπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα

43' Η πίεση των γηπεδούχων είναι ακατάπαυστη και δυσκολεύει τους διεθνείς μας να βγουν μπροστά.

38'Κάθετη πάσα του Μπασινά, ο Χαριστέας άργησε να το αντιληφθεί και ο Φούλοπ μάζεψε τη μπάλα.

34' Εκτέλεση κόρνερ του Χάιναλ από τα αριστερά, ο Βάντσακ έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

29' Οι Ούγγροι προσπαθούν να εκμεταλλευτούν την κακή λειτουργεία των ακράιων μπακ μας και δημιουργούν κινδύνους.

24' Πολύ καλό σουτ του Ντάρνταϊ από μεκρινή απόσταση, ο Χαλκιάς στη σωστή θέση έδιωξε σε κόρνερ

22' Αναγκαστική αλλαγή για την Εθνική μας. Ο Χαλκιάς στη θέση του Νικοπολίδη.

19' Μεγάλη ευκαιρία για τους Ούγγρους. Ο Ντάρνταϊ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Χούστι πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και η κεφαλιά του πέρασε λίγο άουτ.

16' Γύρισμα του Χαριστέα από τα δεξιά της περιοχής, η μπάλα έφτασε στον Γκέκα, ο οποίος από το σημείο του πέναλτι έχασε το κοντρόλ και δεν κατάφερε να σουτάρει.

11' Το παιχνίδι δεν έχει τίποτα να προσφέρει, μέχρι στιγμής. Και οι δυο ομάδες προσπαθούν να πιάσουν ρυθμό.

6' Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του αγώνα