Γενικά

Scottish League: Έχασε την ευκαιρία η Ρέιντζερς

Την ευκαιρία να μείνει μόνη πρώτη στην κορυφή του σκοτσέζικου πρωταθλήματος έχασε η Ρέιντζερς. Οι «διαμαρτυρόμενοι» γνώρισαν την ήττα με 1-0 στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Σεντ Μίρεν κι έτσι μοιράζονται την κορυφή με τη Σέλτικ, με τις δυο ομάδες να έχουν από 19 βαθμούς. Το γκολ της Σεντ Μίρεν πέτυχε ο ΜακΓκιν στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης. Στον αγώνα που έριξε την αυλαία της όγδοης αγωνιστικής, η Μάδεργουελ κατάφερε να νικήσει τη Φόλκερκ με το τελικό 3-2. Τα τέρματα των γηπεδούχων πέτυχαν οι Μέρφι (12’), Πόρτερ (23’) και Σάτον (55’), ενώ για τους φιλοξενούμενους είχαν ισοφαρίσει δυο φορές οι Λόβελ (22’) και Μπάρετ (48’).

Την ευκαιρία να μείνει μόνη πρώτη στην κορυφή του σκοτσέζικου πρωταθλήματος έχασε η Ρέιντζερς. Οι «διαμαρτυρόμενοι» γνώρισαν την ήττα με 1-0 στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Σεντ Μίρεν κι έτσι μοιράζονται την κορυφή με τη Σέλτικ, με τις δυο ομάδες να έχουν από 19 βαθμούς. Το γκολ της Σεντ Μίρεν πέτυχε ο ΜακΓκιν στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης. Στον αγώνα που έριξε την αυλαία της όγδοης αγωνιστικής, η Μάδεργουελ κατάφερε να νικήσει τη Φόλκερκ με 3-2. Τα τέρματα των γηπεδούχων πέτυχαν οι Μέρφι (12’), Πόρτερ (23’) και Σάτον (55’), ενώ για τους φιλοξενούμενους είχαν ισοφαρίσει δυο φορές οι Λόβελ (22’) και Μπάρετ (48’).