ΔΙΑΓΟΡΑΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-3 (Τελικό)

.

90+3 Λήξη του αγώνα.

87' Τρίτη αλλαγή για το Διαγόρα. Ο Μπικόφσκι αντί του Κορακάκη.

86' Κίτρινη κάρτα στον Τσιάτσιο.

86' Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς.

84' ΓΚΟΛ! Ο Ολυμπιακός σκοράρει με τον Κοβάσεβιτς. Ο Λέτο εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά και ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς με πολύ καλή κεφαλιά έγραψε το 3-2 υπέρ του Ολυμπιακού.

82' Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό.

81' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Διαγόρα. Ο Ρούσεφ μπαίνει στην περιοχή, πλασάρει με το εξωτερίκό φάλτσο, αλλά Ζεβλάκοφ κοντράρει και καταλήγει κόρνερ. Στο κόρνερ ο Κορακάκης εξ επαφής αποτυγχάνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Επανέναρξη αγώνα

*Περίπου 15 λεπτά μετά τη διακοπή, η βλάβη αποκαταστάθηκε. Οι ποδοσφαιριστές κάνουν ένα γρήγορο ζέσταμα πριν αρχίσει και πάλι ο αγώνας.

*Στη διάρκεια της διακοπής αρκετοί παίκτες του Διαγόρα ενημερώθηκαν πως ο συμπαίκτης τους, Γιάννης Κοσκινιάτης, αυτοκτόνησε και έχουν ξεσπάσει σε λυγμούς.

77' Συσκότιση στο γήπεδο, αφού οι πυλώνες σβήνουν!!!

76' Δεύτερη αλλαγή για τον Διαγόρα. Ο Δανάς στη θέση του Χρήστου.

73' Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σίσιτς στη θέση του Όσκαρ.

70' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφύλλου.

69' ΓΚΟΛ! Ο Ολυμπιακός απαντά αμέσως με τον Ντιόγο. Ο Βραζιλιάνος έκανε το 1-2 με τον Λέτο και με διαγώνιο σουτ ισοφάρισε.

67' ΓΚΟΛ! Ο Διαγόρας παίρνει προβάδισμα. Ο Τριανταφύλλου με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής του Ολυμπιακού στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Νικοπολίδη.

65' Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγο για σκληρό φάουλ.

55' Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Λέτο αντί του Τζόρτζεβιτς και ο Ντιόγο αντί του Μήτρογλου.

51' Mεγάλη ευκαιρία για τον Διαγόρα. Ο Σπάρταλης περνά τον Νικοπολίδη και βγαίνει πλάγια, γυρίζει την μπάλα στο σημείο του πέναλτι, αλλά ο Ζεβλάκοφ κοντράρει το σουτ του Μιλόσκοβιτς και απομακρύνεται ο κίνδυνος.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους. Πρώτη αλλαγή για το Διαγόρα, ο Σπαρτάλης στη θέση του τραυματία Φουτσίνι.

45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις.

43' Καλή σέντρα από τον Τοροσίδη, αλλά ο Κορακάκης απομακρύνει τον κίνδυνο.

42' Προσποίηση από τον Μήτρογλου, η μπάλα φτάνει στον Τζόρτζεβιτς ο οποίος από πλάγια θέση σουτάρει πολύ άουτ.

32' Επικίνδυνη αντεπίθεση για το Διαγόρα, ο Ντομί διώχνει με κεφαλιά τη σέντρα του Μιλόσκοβιτς προ του Τριανταφύλλου.

30' ΓΚΟΛ! Ο Διαγόρας φτάνει στην ισοφάριση. Ο Φουτσίνι με εξαιρετική μπαλιά από τα δεξιά βρήκε τον Τριανταφύλλου, ο οποίος΄πλάσαρε πολύ όμορφα τον εξερχόμενο Νικοπολίδη για το 1-1.

14' ΓΚΟΛ! Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με τον Όσκαρ. Ο Βελλίδης απομακρύνει ασθενώς σέντρα του Τζόρτζεβιτς, ο Τοροσίδης γεμίζει από τά δεξιά και ο Όσκαρ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα ανυπεράσπιστα αό τερματοφύλακα δίχτυα.

10' Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να απειλήσουν με αξιώσεις την αντίπαλη εστία.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Βελλίδης, Τζανής, Δήμου, Ρούσεφ, Μιλόσκοβιτς, Χρήστου, Τριανταφύλλου, Φουτσίνι, Κορακάκης, Τσιάτσιος, Πουλόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νικοπολίδης, Τοροσίδης, Ντομί, Ζεβλάκοφ, Αβ. Παπαδόπουλος, Όσκαρ, Τζόρτζεβιτς, Μενδρινός, Ντουντού, Κοβάσεβιτς, Μήτρογλου