ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ 0-3 (Τελικό)

.

90'+ 3 Λήξη του αγώνα

90' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Ο Βιεϊρίνια στη θέση του Σορλέν

88' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Ο Χούτος στη θέση του Μουσλίμοβιτς

85' Σουτ από τον Μπαλάφα, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Καρακώστα

78' Κίτρινη κάρτα: Λίνο

77' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Ο Μπαλάφας στη θέση του Ίβιτς

76' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό Ο Κατσιοκογιάννης στη θέση του Μασάντο

71' Σουτ του Ανδράλα, η μπάλα πέρασε πολύ κοντά στη συμβολή των δοκών

70' Σουτ από τον Ντιμπαλά, ο Χαλκιάς μπλόκαρε

69' Σουτ του Ναπολεόνι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ

61' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό Ο Πιέτσνιακ στη θέση του Μπούσι

58' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ Ο Ίβιτς δεν αστοχεί στο πέναλτι που παραχώρησε ο Μασάντο, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του

57' Κίτρινη κάρτα: Μασάντο

56' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό Ο Ναπολεόνι στη θέση του Κιάσσου

55' Μεγάλη ευκαιρία χαμένη για τον ΠΑΟΚ, με τον Μουσλίμοβιτς να βγάζει μόνο του τον Ίβιτς και από πολύ κοντά να καταφέρνει να βγάλει τη μπάλα άουτ

51' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ Έπειτα από υποδειγματική αντεπίθεση, οι παίκτες του ΠΑΟΚ άλλαξαν πολλές πάσες, με τη μπάλα να καταλήγει στον Σορλέν, ο οποίος΄μπήκε από αριστερά και με συρτό σουτ έδωσε προβάδισμα δυο γκολ στην ομάδα του

46' Έναρξη Β' μέρους

45' +1 Λήξη ημιχρόνου

36' Κίτρινη κάρτα: Έμεραν

35' Κίτρινη κάρτα: Ίβιτς

35' Μεγάλη ευκαιρία χαμένη για τον ΠΑΟΚ, με τον Ίβιτς να βρίσκεται μόνος του μέσα στην περιοχή και, χάνοντας την ισοροπία του, να πασάρει πίσω στον Σορλέν, το σουτ του οποίου πέρασε΄μόλις άουτ

31' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο από το ημικύκλιο της περιοχής η μπάλα κόντραρε στα σώματα, με τον ίδιο παίκτη να δοκιμάζει το σουτ στην επαναφορά και να στέλνει τη μπάλα άουτ

29' Σουτ από μακριά του Λεονάρντο, με τη μπάλα να περνάει μακριά από τη συμβολή των δοκών

23' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο, ο Χαλκιάς έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

21' Κίτρινη κάρτα: Κονσεϊσάο

19' Ο Λίνο δέχτηκε τη μπάλα από τον Μουσλίμοβιτς και έβγαινε τετ-α-τετ με τον Καρακώστα, όμως η μπάλα κόλλησε στη λάσπη και δεν του μπόρεσε έτσι να απειλήσει ουσιαστικά

17' Κίτρινη κάρτα: Αραμπατζής

15' Πιέζει συνεχώς η ομάδα του ΠΑΟΚ για ένα δεύτερο γκολ, με τους γηπεδούχους να δείχνουν σαστισμένοι μετά το γκολ που δέχτηκαν

9' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ Ο Καρακώστας πραγματοποίησε λανθασμένη έξοδο και η μπάλα κατέληξε στον Κονσεϊσάο, ο οποίος από πλάγια θέση δεν δυσκολεύτηκε να τη στείλει στα δίχτυα της κενής εστίας

6' Πρώτη αξιοσημείωτη φάση του αγώνα για τον ΠΑΟΚ, με τον Κοντρέρας να πιάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και να στέλνει τη μπάλα άουτ