ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-1 (Τελικό)

.

90' +4 Λήξη του αγώνα

88' Κίτρινη κάρτα: Ντιμπαλά

80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο Ο Κουτσόπουλος στη θέση του Ρεκόμπα

78' Ακόμα μια καλή εκτέλεση φάουλ από τον Λεονάρντο, ο Μπέλιτς έδιωξε εντυπωσιακά

73' Κίτρινη κάρτα: Σκούφαλης

72' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Λεβαδειακό Ο Ναπολεόνι δοκίμασε το μακρινό σουτ και είδε τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, καθώς ο Μπέλιτς έκανε λάθος υπολογισμό και έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του

71' Αλλαγές για τις δυο ομάδες: Ο Ντιαβαρά στη θέση του Μανιάτη και ο Κατσικογιάννης στη θέση του Μουλόπουλου

69' Μεγάλη ευκαιρία χαμένη για τον Λεβαδειακό, με τον Ναπολεόνι να δέχεται τη σέντρα από τον Λεονάρντο και να δοκιμάζει μόνος του το σουτ, όμως ο Μπέλιτς πραγματοποίησε θεαματική επέμβαση, διώχνοντας με το ένα χέρι

65' Εξαιρετική επέμβαση από τον Κόλτζο, ο οποίος έκανε το σπριντ και έκοψε κανονικά τον Σκούφαλη, που έβγαινε τετ-α-τετ με τον Μπλάζιτς

60' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό Ο Βασιλείου στη θέση του Κιάσσου

60' Αλλαγή για τον Πανιώνιο Ο Γουνδουλάκης στη θέση του Λουρένσο

58' Άπ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών

56' Κίτρινη κάρτα: Κουμορτζί

55' Ατομική προσπάθεια από τον Γκονσάγκα, ο οποίος απελευθερώθηκε από το μαρκάρισμα του Τριποτσέρη και έκανε το σουτ με το αριστερό από το ύψος του πέναλτι, στέλνοντας όμως τη μπάλα ψηλά άουτ

47' Ευκαιρία με το «καλημέρα» για τον Λεβαδειακό, με τον Λεονάρντο να μπαίνει από αριστερά στην περιοχή του Πανιωνίου και να κάνει το πλασέ από πολύ πλάγια, στέλνοντας τη μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπέλιτς

46' Έναρξη Β' μέρους

46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο Ο Έμεραν στη θέση του Ανδράλα

45' +2 Λήξη ημιχρόνου

47'' Μακρινό σουτ του Ρεκόμπα, μπλόκαρε και πάλι ο Μπλάζιτς

44' Μακρινό σουτ του Νικολάου, ο Μπλάζιτς ήταν στη σωστή θέση

42' Ωραία κίνηση από τον Γκονσάγκα, ο οποίος έφερε τη μπάλα μπροστά του και έπιασε το σουτ προτού προλάβει να τον μαρκάρει ο Τριποτσέρης, όμως το σουτ δεν είχε την ευτυχή κατάληξη και πέρασε ψηλά άουτ

41' Ακόμα μια φορά ο Λεονάρντο επιχείρησε το σουτ, αυτή τη φόρά από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, χωρίς όμως να ανησυχήσει τον Μπέλιτς

35' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Πανιώνιο Ο Σκούφαλης έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, ο Ρεκόμπα κοντρόλαρε άψογα και, αφού πρώτα άδειασε δυο αμυντικούς με προσποίηση, κέρδισε την κόντρα και βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Μπλάζιτς, μην αστοχώντας στο τετ-α-τετ

30' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ρεκόμπα, με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Μπλάζιτς

27' Ωραία κίνηση από τους παίκτες του Λεβαδειακού, με τον Ντιμπαλά να μένει όρθιος μέσα στην αντίπαλη περιοχή, να πατάει τη μπάλα στον επερχόμενο Ναπολεόνι, ο οποίος όμως γλίστρησε προτού προλάβει να απειλήσει

21' Νέα ευκαιρία χαμένη για τον Λεβαδειακό, με τον Ντιμπαλά να δοκιμάζει το σουτ από μακριά, η μπάλα κόντραρε στα πόδια των αμυντικών και κατέληξε στον Λενάρντο, που δοκίμασε το σουτ στην κίνηση και την έστειλε ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Μπέλιτς

20' Ακόμα ένα σουτ από τον Λεονάρντο, ακόμα ένα κόρνερ από τον Μπέλιτς

19' Σουτ του Ντιμπαλά από πολύ δύσκολη γωνία, ο Μπέλιτς έπεσε σωστά και έδιωξε σε κόρνερ

18' Ο Τζαβέλλας δοκίμασε το πόδι του από πολύ μακριά, με τη μπάλα να περνάει πολύ ψηλά άουτ

13' Παιχνίδι κέντρου τα τελευταία λεπτά από τις δυο ομάδες, χωρίς να σημειωθεί έστω και η παραμικρή υποψία φάσης μπροστά στις δυο εστίες

3' Πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης, με τον Λεονάρντο να βγάζει τη σέντρα στον Ντιμπαλά, η κεφαλιά του οποίου όμως ήταν αδύναμη και δεν ανησύχησε τον Μπέλιτς