ΗΡΑΚΛΗΣ-ΛΑΡΙΣΑ 0-2 (Τελικό)

.

90' Λήξη του αγώνα

90' Αλλαγή για τη Λάρισα Ο Κυριακίδης στη θέση του Ζουράφσκι

86' Αλλαγή για τη Λάρισα Ο Ίλιτς στη θέση του Γιαννακόπουλου

83' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Λάρισα Ο Μετίν εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ασίστ του Φωτάκη και κατάφερε με πλασέ να δώσει προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του

82' Αλλαγή για τον Ηρακλή Ο Ιωαννίδης στη θέση του Κατσαμπή

82' Κίτρινη κάρτα: Σαρμιέντο

80' Κίτρινη κάρτα: Ντιε

73' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Λάρισα Ο Ζουράφσκι βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Ηρακλη και με ψύχραιμο πλασέ έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας των γηπεδούχων

67' Αλλαγή για τον Ηρακλή Ο Γκαρσία στη θέση του Βούκοβιτς

63' Ακόμα μια χαμένη ευκαιρία για τη Λάρισα, και μάλιστα διπλή, με τους Φωτάκη αρχικά και Νταμπίζα στη συνέχεια να μην μπορούν να ανοίξουν το σκορ για την ομάδα τους

58' Αλλαγή για τη Λάρισα Ο Μετίν στη θέση του Ιγκλέσιας

56' Πλασέ από κοντά του Ζουράφσκι, ο Μπαντής και πάλι αντέδρασε σωστά και απέκρουσε με τα πόδια

53' Αλλαγή για τον Ηρακλή Ο Αγρίτης στη θέση του Κονέ

51' Μεγάλη ευκαιρία χαμένη για τον Ηρακλή, με τον Μπούρμπο να κάνει την προβολή προ κενής εστίας και τον Βέμπερ να διώχνει πάνω στη γραμμή

48' Σουτ του Γιαννακόπουλου εκτός της μεγάλης περιοχής, ο Μπαντής έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ

46' Έναρξη Β' μέρους

45' Λήξη ημιχρόνου

38' Νέα ευκαιρία για τον Ηρακλή, με τον Κατσαμπή να πιάνει το σουτ έπειτα από το κόρνερ του Μάρτος και τον Κοτσόλη να μπλοκάρει επιτυχημένα

37' Κίτρινη κάρτα: Φωτάκης

33' Ο Μάρκες δέχτηκε τη μπάλα μετά από γέμισμα του Μπούρμπου, απέφυγε με ωραία κίνηση τον Νταμπίζα και βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Κοτσόλη, όμως ο τερματοφύλακας της Λάρισας κατάφερε να αποκρούσει

29' Κίτρινη κάρτα: Ιγκλέσιας

23' Πρώτο σουτ του αγώνα, με τον Σαρμιέντο να πιάνει ένα σχετικά αδύναμο σουτ μέσα από την περιοχή, και τον Μπαντή να πέφτει στη γωνία του και να διώχνει σε κόρνερ

9' O Ηρακλής κατάφερε με τον Μάρκες να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Κοτσόλη, όμως ο τέταρτος βοηθός υπέδειξε τον Ισπανό μέσο σε θέση οφσάιντ. Λάθος υπόδειξη από τον κύριο Νικολακόπουλο, καθώς ο Μαρκές δέχτηκε τη μπάλα από λάθος πάσα αντίπαλου αμυντικού