ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-3 (Τελικό)

.

90+3' Λήξη του αγώνα

88' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Λάτκα βρέθηκε μπροστά από τον Κόβατς αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.

84' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μπάρκογλου αντί του Κοντοέ.

77' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα των γηπεδούχων.

73' Κίτρινη κάρτα στον Μαϊστόροβιτς του Πανιώνιου.

72' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Γκαλέτι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ντουντού κατέβασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και με κοντινό πλασέ έκανε το 3-2. Αυτή τη στιγμή και ενώ το παιχνίδι στην Τρίπολη του Παναθηναϊκού είναι 1-1, ο Ολυμπιακός παίρνει το πρωτάθλημα

70' Φοβερό σουτ του Ντουντού από τα όρια της περιοχής ανάγκασε τον Μπέλιτς σε εξαιρετική απόκρουση με το πόδι.

68' Εκπληκτική κάθετη πάσα του Ρεκόμπα, έβγαλε μόνο του τον Εστογιανόφ αλλά ο Κόβατς είχε καταλάβει τη φάση, πήρε σωστή θέση και απέκρουσε το πλασέ..

66' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σκούφαλης αντί του Λουρένσο.

65' Σουτ του Γκαλέτι στο ημικύκλιο της περιοχής, μόλις άουτ.

65' Καλή προσπάθεια του Εστογιανόφ, που μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ αλλά δεν είχε τύχη.

61' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Τζόρτζεβιτς από τα αριστερά επιχείρησε να κάνει το γύρισμα, η μπάλα κόντραρε στον Μανιάτη, πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα. 2-2.

58' Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπελούτσι στη θέση του Πατσατζόγλου.

56' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μαϊστόροβιτς αντί του Νικολάου.

54' Καλό σουτ του Γκαλέτι έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

51' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο. Ο Ρεκόμπα έκανε το συρτό σουτ έξω από την περιοχή, ο Κόβατς στην προσπάθεια του να μπλοκάρει είδε τη μπαλα να περνά κάτω από τα πόδια και προτού την πιάσει ο Άντερσον ήρθε με προβολή να βάλει μπροστά την ομάδα του.

46' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νικοπολίδης υπέστη τράβηγμα και τη θέση του πήρε ο Κόβατς.

46' Έναρξη της επανάληψης.

45+3' Λήξη του πρώτου μέρους.

45+1' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο. Εξαιρετική σέντρα του Μανιάτη από τα δεξιά, ο Λουρένσο πρόλαβε προ του Τοροσίδη και με κεφαλιά έκανε το 1-1.

43' Κίτρινη κάρτα στον Τζόρτζεβιτς του Ολυμπιακού.

42' Σέντρα του Τζόρτζεβιτς από τα αριστερά, ο Ντάρμπισαϊρ έπιασε υπό πίεση την κεφαλια απο το ύψος της μικρής περιοχής και έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

37' Καλό σουτ του Πατσατζόγλου έξω από την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

36' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκαλέτι στη θέση του Όσκαρ.

35' Δεκαπέντε (!) κόρνερ έχει κερδίσει ο Πανιώνιος έναντι ενός του Ολυμπιακού, δείγμα της πίεσης που ασκεί στο γήπεδο.

33' Κίτρινη κάρτα στον Λουρένσο του Πανιωνίου.

31' Οι γηπεδούχοι πιέζουν πολύ τον Ολυμπιακό στα τελευταία λεπτά και επιχειρούν με σέντρες απο τα άκρα να πετύχουν την ισοφάριση.

26' Ξαφνικό σουτ του Ρεκόμπα από πλάγια δεξιά, ο Νικοπολίδης μπλόκαρε.

22' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουντού έκανε το σουτ από διαγώνια δεξιά της περιοχής, ο Μπέλιτς απέκρουσε και στην επαναφορά από θέση οφσάιντ ο Ντάρμπισαϊρ έκανε την κεφαλιά- ψαράκι και άνοιξε το σκορ.

19' Ο Πανιώνιος πιέζει περισσότερο και καταφέρνει να φτάσει πολλές φορές έξω από την περιοχή του αντιπάλου. Λείπει όμως η τελική προσπάθεια.

14' Κίτρινη κάρτα στον Ντάρμπισαϊρ του Ολυμπιακού.

14' Ωραία ενέργεια του Εστογιανόφ από τα δεξιά της περιοχής, προσποιήθηκε μπροστά απο τον Ντομί αλλά το σουτ δεν ήταν καλό και πέρασε άουτ.

12' Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμές και αδυναμία στην ανάπτυξη και για τις δύο ομάδες.

7' Πολύ καλό σουτ του Όσκαρ έξω από την περιοχή, ο Μπέλιτς έπεσε και έδιωξε.

6' Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά.