ΟΦΗ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 4-3 (Τελικό)

.

90+5' Λήξη αγώνα

90' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Κωνσταντινίδη ο Μπεβάκουα

88' Κίτρινη κάρτα στον Μάλαρτζ του ΟΦΗ

85' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Σίμιτς ο Ρουμπάκης

84' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Βιντάλ ο πόνσε

82' ΓΚΟΛ 4-3 για τον ΟΦΗ. Ο Σφακιανάκης με δυνατό σουτ από τα 25 μέτρα δίνει προβάδισμα για τους Κρητικούς. Η μπάλα χτύπησε στο δέξι δοκάρι στη συνέχεια στο αριστερό και κατέληξε στα δίχτυα

70' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Ριέρα ο Ματάις

70' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Δημούτσου ο Στόλιτσα

65' ΓΚΟΛ 3-3 για τον Πανθρακικό. Ο Ντιαλό έκανε την κούρσα από τα αριστερά, έκανε τη πάσα στον Κωνσταντινίδη που με ψύχραιμο πλασέ ισοφάρισε

64' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ερέρα στη θέση του Πόποβιτς

61' Κίτρινη κάρτα στον Σφακιανάκη του ΟΦΗ

60' ΓΚΟΛ 3-2 για τον ΟΦΗ. Ο Μονιάκης έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Σφακιανάκης έπιασε την κέφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βρονταρά.

59' Κίτρινη κάρτα στον Ρομπίνιο του Πανθρακικού

58' Κίτρινη κάρτα στον Μπαρκαουάν του ΟΦΗ

53' κίτρινη κάρτα στον Σταυρακάκη του ΟΦΗ

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Λήξη ημιχρόνου

43' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Μάλαρτζ κάνει ασταθή απόκρουση, στην επαναφορά ο Βιντάλ σουτάρει και ο Σφακιανάκης απομακρύνει πάνω στη γραμμή.

41' Κίτρινη κάρτα στον Κανωτίδη του Πανθρακικού

33' Κίτρινη κάρτα στον Μπερτίν του ΟΦΗ

25' Ατομική ενέργεια από τον Βιντάλ, βρίσκεται απέναντι από τον Μάλαρτζ αλλά ο Πολωνός τερματοφύλακας είναι σε ετοιμότητα

23' Σουτ του Πόποβιτς η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενο και καταλήγει άουτ

20' Κίτρινη κάρτα στον Μπεθάρες του ΟΦΗ

19' Κίτρινη κάρτα στον Βελάσκο του Πανθρακικού

18' ΓΚΟΛ 2-2 για τον ΟΦΗ. Εκτέλεση φάουλ του Πόποβιτς από τα αριστερά, ο Μπαρκαουάν κάνει την κεφαλία και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Βρονταρά

15' ΓΚΟΛ 1-2 για τον Πανθρακικό. Ο Ριέρα αφού απέφυγε τον Μπαρκαουάν σούταρε στην κλειστή γωνία του Μάλαρτζ και έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους

11' ΓΚΟΛ 1-1 για τον ΟΦΗ. Ο Σφακιανάκης βρίσκει τον Πόποβιτς μέσα στην περιοχη και αυτός με δυνατό σουτ ισοφαρίζει

6' ΓΚΟΛ 0-1 για τον Πανθρακικό. Ο Κανωτίδης κάνει το μακρινό σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Μπαρκαουάν και καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του