ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΡΗΣ 1-2 (Τελικό)

.

90+3' Λήξη του αγώνα

88' Κόκκινη κάρτα στον Παπάζογλου του Πανσερραϊκού. Ο άσος των "λιονταριών" είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

87' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό να κάνει το 2-2, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Σηφάκη από το σουτ του Διγκόζη.

83' Κίτρινη κάρτα στον Πρίττα του Άρη.

82' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Πρίττας στη θέση του Καμπόρα.

80' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Ζουντί στη θέση του Μπράιτ.

79' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Κωνσταντινίδης στη θέση του Γεωργιάδη.

79' ΓΚΟΛ. 1-2 για τον Άρη. Ο Ρεγκέιρο βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

68' Κόκκινη κάρτα στον Γκαρσία του Άρη. Ο Βολιβιανός μέσος των "κιτρινόμαυρων" είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

68' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Μπανγκουρά στη θέση του Μπούλε.

60' ΓΚΟΛ. 1-1 για τον Άρη. Ο Κόκε εκτέλεσε φάουλ και ο Κάμπορα από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ίλιτς

59' Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου του Πανσερραϊκού.

59' Κίτρινη κάρτα στον Γιάχιτς του Άρη.

55' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σιστόν στη θέση του Τιάγκο.

52' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία του Άρη.

50' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με τον Ανάκογλου να βγάζει τη σέντρα, αλλά ο Μπούλε μέσα στην περιοχή δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει την ευκαιρία.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

42' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Καμπόρα στη θέση του Ματιόν

39' Κίτρινη κάρτα στον Καράμπελα του Άρη.

30' Κεφαλιά από τον Μπράιτ ο Σηφάκης απομάκρυνε την μπάλα.

25' Καλό σουτ του Νάτσο Γκαρσία έξω από την περιοχή αλλά ο Ίλιτς ήταν σε ετοιμότητα και κατάφερε να αποκρούσει.

15' Ευκαιρία για τον Άρη με τον Ρεγκέιρο αλλά το σουτ που επιχείρησε απέκρουσε ο Ίλιτς.

3' ΓΚΟΛ. 1-0 για τον Πανσερραϊκό. Ο Γεωργιάδης μπήκε από τα πλάγια στη μεγάλη περιοχή του Σηφάκη, πέρασε τον Ρομπέρζ και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

1': Έναρξη αγώνα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Μπρος): Ίλιτς, Γαλανόπουλος, Γεωργιάδης, Πιπίνης, Μιλένκοβιτς, Μπούλε, Ανάκογλου, Παπάζογλου, Μπράιτ, Μπαϊκαρά, Διγκόζης

ΑΡΗΣ (Μαζίνιο): Σηφάκης, Νέτο, Καράμπελας, Ρομπέρζ, Γιάχιτς, Γκαρσία, Μπατιόν, Τιάγκο, Χαβίτο, Κόκε, Ρεγκέιρο

Διαιτητής: Γ. Δαλούκας (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Δ. Μπιτσίδης (Θράκης), Π.Τρύφων (Δράμας)
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Σερρών