ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΛΑΡΙΣΑ 0-1 (Τελικό)

.

90+ 3' Λήξη του αγώνα

90+2' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Κατσιαρός μέσα, ο Μετίν έξω.

88' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας της ΑΕΛ.

85' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Ίλιτ αντί του Φωτάκη.

80' Κίτρινη κάρτα στον Φωτάκη της Λάρισας.

80' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκαλέτι, εντελώς άστοχη.

73' Καλό σουτ του Γκαλέτι έξω από την περιοχή, ο Κοτσόλης έπεσε στη γωνία του και μπλόκαρε.

68' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Γιαννακόπουλος άφησε τη θέση του στον Πάρα.

65' Ο Ολυμπιακός έχει βγει στην κόντρα και με τον Γκαλέτι ψάχνει την σωστή προσπάθεια για να φέρει το ματς στα ίσα.

60' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πάντος στη θέση του Γκαλίτσιου και ο Ντιόγο αντί του Μενδρινού.

59' Μεγάλη ευκαρια για τους "βυσσινι". Φοβερή παράλληλη σέντρα του Βενετίδη από τα αριστερα βρήκε μόνο του τον Γιαννακόπουλο, εκείνος πλάσαρε ο Κόβατς απέκρουσε. Ο Στέλιος έγινε ξανά αποδέκτης της μπάλας, έστρωσε στον Φωτάκη αλλά το σουτ του κατέληξε στο δοκάρι των γηπεδούχων.

53' ΓΚΟΛ για τη Λάρισα. Υποδειγματική αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Γιαννακόπουλος άνοιξε στα αριστερά το παιχνίδι στον Ζουράφσκι, εκείνος μπήκε στην περιοχή προσποιήθηκε στον Κυριάκο Παπαδόπουλο και δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.

52' Ακόμη μία εκτέλεση φάουλ του Τζόρτζεβιτς με σέντρα, ο Ντάρμπισαϊρ έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

52' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκαλέτι στη θέση του Νικλιτσιώτη.

50' Ο Τζόρτζεβιτς έβγαλε τη σέντρα με εκτέλεση φάουλ, ο Ζεβλάκοφ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Κοτσόλης στη σωστή θέση μπλόκαρε.

46' Έναρξη της επανάληψης.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

38' Ωραία ενέργεια του Νικλιτσιώτη από τα δεξιά της περιοχής, επιχείρησε ένα διαγώνιο σουτ με το εξωτερικό και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

33' Μόνο με στημένενες μπάλες, περισσότερο απο το σημείο του κόρνερ, ο Ολυμπιακός μπορεί να απειλήσει, αλλά και πάλι χωρίς αποτέλεσμα.

29' Πρόβλημα στο οργανωτικό κομμάτι στον Ολυμπιακό, δεν αφήνει περιθώρια ορθολογικών επιθέσεων.

24' Μεγαλη ευκαιρία τη Λάρισα. Ο Γιαννακόπουλος έκλεψε τη μπάλα από τον Γκαλίτσιο, βγήκε μόνος του μπροστά από τον Κόβατς αλλά το πλασέ του ήταν εντελώς άστοχο.

21' Χωρίς ρυθμό το παιχνίδι μέχρι στιγμής, με πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες.

15' Καλή προσπάθεια του Νικλιτσιώτη από τα δεξιά, έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, χωρίς τύχη.

11' Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να επιβάλλει το ρυθμό του και με επιθέσεις από τα άκρα προσπαθεί να ανοίξει το παιχνίδι.

6' Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: ΚΟΒΑΤΣ, ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ, ΓΚΑΛΙΤΣΙΟΣ (60' ΠΑΝΤΟΣ), ΖΕΒΛΑΚΟΦ, ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ (60' ΝΤΙΟΓΟ), ΝΤΟΥΝΤΟΥ, ΝΤΑΡΜΠΙΣΑΙΡ, ΝΙΚΛΙΤΣΙΩΤΗΣ (52' ΓΚΑΛΕΤΙ), Γ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Κ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΖΟΡΤΖΕΒΙΤΣ

ΛΑΡΙΣΑ: ΚΟΤΣΟΛΗΣ, ΒΕΝΕΤΙΔΗΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (68' ΠΑΡΑ), ΣΑΡΜΙΕΝΤΟ, ΦΩΤΑΚΗΣ (85' ΙΛΙΤΣ), ΑΑΡΑΜΠ, ΜΕΤΙΝ (90+2' ΚΑΤΣΙΑΡΟΣ), ΙΓΚΛΕΣΙΑΣ, ΦΕΡΑΡΙ, ΒΕΜΠΕΡ, ΖΟΥΡΑΦΣΚΙ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ηλίας Σπάθας (Πειραιάς)

ΓΗΠΕΔΟ: "Γ. Καραϊσκάκης"