Champions League

ΜΠΑΓΕΡΝ Μ.-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 1-1 (Τελικό)

.

90' Λήξη του αγώνα

85' Απευθείας χτύπημα φάουλ του Τσάβι Ερνάντεθ, η μπάλα λίγο έξω από τη συμβολή των δοκαριών της εστίας του Μπουτ.

84' Κίτρινη κάρτα για τον Λελ της Μπάγερν.

82' Κίτρινη κάρτα για τον Μπορόφσκι της Μπάγερν

78' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Στη θέση του Ινιέστα, ο Χλεμπ.

78' Αλλαγές για την Μπάγερν. Στη θέση του Σόσα, ο Αλτιντόπ και στου Ζε Ρομπέρτο ο Μπορόφσκι.

73' ΓΚΟΛ! 1-1 για την Μπαρτσελόνα. Τρεις παίκτες της Μπαρτσελόνα άλλαξαν πολύ ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή του Μπουτ και ο Κεϊτά με ένα όμορφο σουτ έκανε το 1-1.

69' Ο Μέσι έβγαλε την μπαλιά για τον Ετό ο οποίος ήταν έτοιμος να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Λούσιο επενέβη τελευταία στιγμή και απομάκρυνε την μπάλα.

50' Σέντρα του Άλβες, ο Μέσι έκανε την προβολή αλλά δεν μπόρεσε να πιάσει την μπάλα και βγήκε σε κόρνερ.

47' ΓΚΟΛ! 1-0 για την Μπάγερν. Ο Ριμπερί πήρε την κάθετη μπαλιά από τον Ζε Ρομπέρτο και με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

44' Ευκαιρία για την Μπάγερν αλλά το σουτ του Τόνι δε βρήκε στόχο.

42΄Κίτρινη κάρτα για τον Ντεμικέλις της Μπάγερν.

36' Κίτρινη κάρτα για τον Λούσιο της Μπάγερν.

34' Οι Καταλανοί πιέζουν για να πετύχουν ένα τέρμα. Σουτ του Άλβες αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι του Μπουτ.

34' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα με τον Μέσι να βγάσει την κάθετη μπαλιά ο Ετό σούταρε και κέρδισε το κόρνερ.

25' Κίτρινη κάρτα για τον Πουγιόλ της Μπαρτσελόνα

18' Κίτρινη κάρτα για τον Άλβες της Μπαρτσελόνα.

6' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν να ανοίξει το σκορ με τον Σόσα να κάνει τη σέντρα, αλλά ο Λούκα Τόνι δεν έπιασε την κεφαλιά όπως ήθελε και η μπάλα κατέληξε σε πλάγιο υπέρ της Μπαρτσελόνα.