ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΛΑΡΙΣΑ 0-1 (Τελικό)

.

90' +4 Λήξη του αγώνα

94' Κόκκινη κάρτα: Ο Φωτάκης πήρε μέσα σε λίγα λεπτά τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, ώστε να χάσει μόλις το εναρκτήριο παιχνίδι των play-off

93' Αλλαγή για τη Λάρισα Ο Κατσιαρός στη θέση του Ζουράφσκι

91' Κίτρινη κάρτα: Φωτάκης

90' Αλλαγή για τη Λάρισα Ο Τσίγκας στη θέση του Μετίν

89' Κόκκινη κάρτα: Ο Κόλτζος δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα, την ίδια στιγμή που ο Κιάσσος δέχτηκε απ' ευθείας την κόκκινη για φάουλ εκτός φάσης στον Κυριακίδη, με τον Λεβαδειακό να συνεχίζει το ματς με 9 παίκτες

86' Αλλαγή για τη Λάρισα Ο Κυριάκος στη θέση του Γιαννακόπουλου

84' Φάουλ του Λεονάρντο, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κοτσόλη

83' Κίτρινη κάρτα: Βενετίδης

81' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό Ο Κατσικογιάννης στη θέση του Ανδράλα

77' Κίτρινη κάρτα: Μπουκουβάλας

75' Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία για τη Λάρισα, με τον Μετίν να εκτελεί το κόρνερ, ο Ααράμπ να πιάνει την κεφαλιά στην κίνηση, και ο Καρακώστας, με τη βοήθεια του δοκαριού, να διώχνει τον κίνδυνο

72' Ωραία ανάπτυξη από τους παίκτες της Λάρισας, με τον Μετίν να είναι ο τελικός αποδέκτης και να δοκιμάζει το δυνατό σουτ από μακριά, με τη μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

66' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό Ο Βασιλείου στη θέση του Λέχτινεν

61' Κίτρινη κάρτα: Κόλτζος

58' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό Ο Ντιμπαλά στη θέση του Πιέτσνιακ

55' Σουτ του Κυριακίδη από μακριά, η μπάλα κατέληξε άουτ

46' Έναρξη Β' μέρους

45' +2 Λήξη ημιχρόνου

36' Κίτρινη κάρτα: Ανδράλας

32' Ευκαιρία για τη Λάρισα αυτή τη φορά, με τον Φωτάκη να πλασάρει πάνω από τον Καρακώστα και τον Μουλόπουλο να προλαβαίνει να διώξει τη μπάλα που είχε πορεία προς το τέρμα

31' Δεύτερη επικίνδυνη επίσκεψη των γηπεδούχων στα καρέ του Κοτσόλη, με τον Έλληνα τερματοφύλακα να μπλοκάρει την κοντινή κεφαλιά του Κιάσσου

30' Παραλίγο να γίνει το λάθος στο κέντρο της άμυνας των φιλοξενούμενων, με τον Ααράμπ να καταφέρνει να διώξει ανάμεσα από τους δυο επιθετικούς του Λεβαδειακού

27' Κίτρινη κάρτα: Παρασκευαΐδης

26' Κίτρινη κάρτα: Γιαννακόπουλος

12' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Λάρισα Ο Βενετίδης έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα, προωθήθηκε από αριστερά και έβγαλε συστημένη σέντρα στο κεφάλι του Μετίν, με τον Τούρκο να μην αστοχεί και να ανοίγει το σκορ από νωρίς στο γήπεδο της Λιβαδειάς

10' Απάντηση από τον Λεβαδειακό, με τον Λέχτινεν να κερδίζει τη μπάλα έξω από την περιοχή της Λάρισας και να δοκιμάζει το σουτ, το οποίο όμως ήταν άστοχο

8' ΔΟΚΑΡΙ Πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα για τη Λάρισα, με τον Ζουράφσκι από αριστερά να πασάρει πιο πίσω στον Σαρμιέντο, ο τελευταίος να δοκιμάζει το σουτ και να στέλνει τη μπάλα στη ρίζα του δεξιού δοκαριού του Καρακώστα