LIVE: ΑΕΚ-ΠΑΟ 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο στον «τελικό» ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Παναθηναϊκό, όπου θα γίνει γνωστός ο κάτοχος του δευτέρου εισιτηρίου για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ να ανοίξει το σκορ στο 10’, όμως ο Μπάνκο σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ο Καραγκούνης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 30' έβαλε μπροστά στο σκορ τον Παναθηναϊκό, 1-0. Ο Ρουκάβινα στο 36' το 2-0 για τους «πράσινους».

90΄+3 Λήξη του αγώνα.

90΄+3 Ο Νίλσον έβγαλε τη σέντρα απ' τα δεξιά, ο Σαλπιγγίδης έκανε την προβολή, η μπάλα δίπλα απ' το δεξιά δοκάρι του Σάχα.

90΄+2 Ο Σαλπιγγίδης είχε πολύ χώρο στη διάθεσή του, αλλά προτίμησε να κάνει το σουτ το οποίο κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

84΄ Κίτρινη κάρτα στον Μάτος.

82΄ Ο Ζιλμπέρτο Σίλβα έβγαλε εξαιρετική μπαλιά στον Σαλπιγγίδη, αυτός έκανε το σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή, μπλόκαρε ο Σάχα.

80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Μάτος στη θέση του Καραγκούνη

73’ Ο Ντιουφ μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, κάνει δίνει την μπάλα στον Παυλή, ο οποίος στη συνέχεια έχασε την ισορροπία του και δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ

70' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Χετεμάι στη θέση του Κυργιάκου

69' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Νίλσον στη θέση του Γκάμπριελ

66' Ο Σαλπιγγίδης ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, ο Σάχα έδιωξε σε κόρνερ

65' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Παυλής στη θέση του Τζεμπούρ

64' Κεφαλιά του Μπλάνκο από την μικρή περιοχή, η μπάλα πέρασε κόρνερ

56' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Ντιούφ στη θέση του Μαντούκα

53' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Ρουκάβινα

50' Σουτ του Κουτρομάνου πολλά μέτρα έξω από την περιοχή, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Γκαλίνοβιτς

46' Έναρξη δευτερου ημιχρονου

45+2' Ημίχρονο

45+1' Κόρνερ για την ΑΕΚ, ο Καφές την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Τζεμπούρ, ο οποίος από ευνοϊκή θέση έστειλε την μπάλα άουτ

41' Δυνατή κεφαλιά από τον Κυργιάκο, η μπάλα πέρασε άουτ, χωρίς να ανησυχήσει ο Γκαλίνοβιτς

36’ ΓΚΟΛ! 2-0 για τον Παναθηναϊκό! Ο Καραγκούνης κάνει την πάσα από τα αριστερά και ο Ρουκάβινα με ωραίο πλασέ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σάχα

30' ΓΚΟΛ! 1-0 για τον Παναθηναϊκό! Ο Καραγκούνης αναλαμβάνει την εκτέλεση, ο οποίος δεν αστοχεί από τα 11 βήματα

29’ Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης μπήκε μέσα στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Σάχα

25’ Ο Σαλπιγγίδης φεύγει στην πλάτη τη άμυνας της ΑΕΚ, περνάει και τον Σαχα, όμως φεύγει πλάγια χωρίς να έχει κάποιο στήριγμα με αποτέλεσμα να χάσει την μπάλα

23’ Δυνατό το ξεκίνημα της ΑΕΚ στο παιχνίδι, είχαν και δοκάρι με τον Μπλάνκο, όμως στη συνέχεια ο Παναθηναϊκό κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι

17' Ο Σαλπιγγίδης πέρασε ωραία τον Μαϊστόροβιτς έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Σάχα ήταν στη θέση του και έδιωξε. Η μπάλα δεν απομακρύνθηκε με τον Γκάμπριελ να δίνει ωραία στον Καραγκούνη, όμως το σουτ του τελευταίου μέσα από την περιοχή, πέρασε ψηλά άουτ

10' Ο Τζεμπούρ από τα αριστερά κάνει το σουτ, διώχνει ο Γκαλίνοβιτς αλλά η μπάλα φτάνει ξανά στα πόδια του επιθετικού της Ενωσης και δίνει στον Μπλάνκο, ο οποίος σε κενό τέρμα από την μικρή περιοχή έστειλε στην μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

9' Ωραία ενέργεια του Σκόκο από τα αριστερά, μπήκε μέσα στην περιοχή έκανε και το σουτ, με τον Γκαλίνοβιτς να διώχνει

8' Κίτρινη Κάρτα: Σιμάο

7' Τίποτα το αξιόλογο σε αυτά τα πρωτα λεπτά της αναμέτρησης