Confederations Cup

LIVE: Ν.ΑΦΡΙΚΗ - ΙΡΑΚ 0-0

Έγινε η σέντρα στο 8ο Κύπελλο Συνομοσπονδιών στα γήπεδα της Ν. Αφρικής. Στην πρεμιέρα της πρώτης ''γεύσης'' πριν το Παγκόσμιο Κύπελλο 2010, η οικοδέσποινα εθνική υποδέχεται το Ιράκ. Στο πρώτο ημίχρονο του ματς, 0-0 το αποτέλεσμα. Στις 21:30 το δεύτερο παιχνίδι ανάμεσα σε Ισπανία και Νέα Ζηλανδία. Το www.sport-fm.gr σας μεταφέρει ζωντανά την πορεία των αγώνων.

90+2' Τέλος του αγώνα.

83' Απίστευτη ευκαιρία που χάνουν οι γηπεδούχοι! Ο Ντικακόι έπιασε κεφαλιά σε κενή εστία, όμως ο συμπαίκτης του, Πάρκερ, άθελά του, σε ρόλο αμυντικού της αντίπαλης ομάδας (!) έδιωξε πάνω στην γραμμή.

81' Κίτρινη κάρτα στον Σιμπάγια (Ν.Αφρική)

80' Σουτ του Πάρκερ, μπλοκάρει ο Μοχάμεντ Κασίντ.

79' Ο νεοεισελθών, Μασέγκο, βρίσκει τον Μοχάμεντ Κασίντβγήκε ο οποίος σε τετ α τετ με τον Μοχάμεντ Κ. έκανε το πλασέ, αλλά ο τελευταίος μπλόκαρε.

78' Αλλαγή για τη Ν. Αφρική, ο Μασέγκο αντί του Φαντένι.

76' Αλλαγή για το Ιράκ, ο Αλάα αντί του Ιμάντ Μοχάμεντ.

74' Αλλαγή για το Ιράκ, ο Χαβάρ αντί του Καράρ Γιασίμ.

73' Κίτρινη κάρτα Νασάτ (Ιράκ)

65' ''Φτωχό'' το θέαμα και λίγες οι αξιόλογες φάσεις στο ματς. Το κοινό δείχνει να απολαμβάνει πιο πολύ το γενικότερο εορταστικό κλίμα.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

30' Το παιχνίδι είναι ισορροπημένο σε γενικές γραμμές.

15' Σουτ του Σιμπάγια (Ν.Αφρική), εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μοχάμεντ Κ.

4' Σουτ του Καράρ, στην αγκαλιά του Κουν.

2' Κίτρινη κάρτα στον Φαντενί (Ν.Αφρική)

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις:

Νότιος Αφρική (Τζόελ Σαντάνα): Κουν, Γκαχά, Μασιλέλα, Μοκοένα, Μιλόνγκο, Σιμπάγια, Μοντίσε, Ντιγκακόι, Μπουθ, Πάρκερ, Φαντενί

Ιράκ (Μπόρα Μιλουντίνοβιτς): Μοχάμεντ Κ, Μοχάμεντ Αλί, Μπασέμ, Φαρίντ, Νασάτ, Ιμάντ, Γιούνους, Καράρ, Σαλάμ, Αλί Χουσεΐν, Μαχάντι

Διαιτητής: Χόρχε Λαριόντα (Ουρουγουάη)
Γήπεδο: «Ellis Park Stadium», Γιοχάνεσμπουργκ