Γενικά

«Κόλλησαν» στο μηδέν…

Δεν ανέδειξε νικητή ο δεύτερος αγώνας της ημέρας, ανάμεσα στην Ιταλία και την Σερβία με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής για τον πρώτο όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U-21. Νωρίτερα, η Σουηδία επικράτησε της Λευκορωσίας.

Δεν ανέδειξε νικητή ο δεύτερος αγώνας της ημέρας, ανάμεσα στην Ιταλία και την Σερβία με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής για τον πρώτο όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U-21. Νωρίτερα, η Σουηδία επικράτησε 5-1 της Λευκορωσίας.

Καλύτεροι οι Ιταλοί στο πρώτο ημίχρονο, είχαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, όμως οι παίκτες της «σκουάντρα ατζούρα» δεν κατάφεραν να βρουν τον στόχο. Η εικόνα παρέμεινε ίδια και στο δεύτερο 45λεπτο, με τους «ατζούρι» να μη φτάνουν στο πολυπόθητο τέρμα.