Confederations Cup

LIVE: ΙΤΑΛΙΑ - ΒΡΑΖΙΛΙΑ 0-3 (Τελικό)

Ολοκληρώθηκε το μεγάλο παιχνίδι της τρίτης και τελευταίας αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών. Η Ιταλία αντιμετωπίζει τη Βραζιλία, η οποία έχει εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στα ημιτελικά. 3-0 προηγούνται οι Βραζιλιάνοι, από δύο γκολ του Λουίς Φαμπιάνο (37', 43') και αυτογκόλ του Ντοσένα (44'). Την ίδια ώρα, στο άλλο παιχνίδι του ομίλου κοντράρονται . 3-0 προηγούνται οι ΗΠΑ, χάρη σε γκολ των Ντέιβις (21'), Μπράντλεϊ (62') και Ντέμπσεϊ. Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων στο www.sport-fm.gr.

90+3' Τέλος του αγώνα.

85' Ο ρυθμός του αγώνα είναι γρήγορος αλλά οι προσπάθειες των δύο ομάδων είναι αποτυχημένες στο δεύτερο ημίχρονο.

65' Σουτ του Ρόσι, διώχνει ο Σέζαρ.

57' Αλλαγή για την Ιταλία, ο Τζιλαρντίνο στη θέση του Τόνι.

57' Η Βραζιλία ελέγχει πλήρως το ματς.

50' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αντρές Σάντος, άουτ.

49' Κίτρινη κάρτα στον Κιελίνι.

46' Αλλαγή για την Ιταλία, ο Πέπε στη θέση του Μοντολίβο.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45' Γκολ για τη Βραζιλία! Ένα αυτογκόλ του Ντοσένα φέρνει τη «σελεσάο» να προηγείται 3-0!

43' Γκολ για τη Βραζιλία ξανά με τον Λουίς Φαμπιάνο και 0-2! Έπειτα από εκπληκτικό συνδυασμό των Κακά, Ρομπίνιο και Λουίς Φαμπιάνο, ο τελευταίος πήρε την μπάλα, πλάσαρε τον Μπουφόν και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδς του.

38' Αλλαγή για την Ιταλία, ο Ρόσι στη θέση του Ιακουίντα.

37' Γκολ για τη Βραζιλία με τον Λουίς Φαμπιάνο! 0-1 Ο Λουίς Φαμπιάνο έφυγε στην πλάτη του Καναβάρο και της ιταλικής άμυνας, σούταρε και άνοιξε το σκορ!

33' Σουτ του Λούσιο, η μπάλα κοντράρει και χτυπά στο δοκάρι του Μπουφόν!

28' Πρώτο σουτ για την Ιταλία από τον Καμορανέζι, πάνω από τα δοκάρια του Ζούλιο Σέζαρ.

27' Μακρινό σουτ του Κακά άουτ. Λίγες οι ολοκληρωμένες προσπάθειες μέχρι στιγμής.

24' Αλλαγή για τη Βραζιλία, ο Λουιζάο στη θέση του τραυματία Ζουάν.

17' Χωρίς αξιόλογες ευκαιρίες το ματς, έπειτα από αυτή του 6'.

10' Γρήγορο ματς! Η Ιταλία ελέγχει το παιχνίδι, οι Βραζιλιάνοι όμως είχαν τη μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 6'.

6' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βραζιλία! Μετά από πάσα του Λουίς Φαμπιάνο, δυνατό σουτ του Ραμίρες στο οριζόντιο δοκάρι του Μπουφόν!

2' Το παιχνίδι παρακολουθούν, περίπου, 50.000 θεατές!

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις:

Ιταλία (Μαρτσέλο Λίπι): Mπουφόν, Κιελίνι, Καναβάρο, Τόνι (57' Τζιλαρντίνο), Ντε Ρόσι, Ιακουίντα (38' Ρόσι), Καμορανέζι, Τζαμπρότα, Μοντολίβο (46' Πέπε), Πίρλο, Ντοσένα

Βραζιλία (Κάρλος Ντούνγκα): Σέζαρ, Μαϊκόν, Λούσιο, Ζουάν (24' Λουιζάο λ.τρ.), Μέλο, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Φαμπιάνο, Κακά, Ρομπίνιο, Σάντος, Ραμίρες

Διαιτητής: Μπενίτο Αρκούντια (Μεξικό)
Γήπεδο: «Loftus Versfeld Stadium»