Γενικά

«Χρυσός» ο Παπαδόπουλος

Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία κάτω των 84 κ. του καράτε κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος, στο πλαίσιο των Μεσογειακών Αγώνων της Πεσκάρα. Ο Έλληνας αθλητής επικράτησε με 1-0 του Ιταλού Σαλβατόρε Λορία στον τελικό της διοργάνωσης. στην κολύμβηση.

Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία κάτω των 84 κ. του καράτε κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος, στο πλαίσιο των Μεσογειακών Αγώνων της Πεσκάρα. Ο Έλληνας αθλητής επικράτησε με 1-0 του Ιταλού Σαλβατόρε Λορία στον τελικό της διοργάνωσης. Ο πρωταθλητής μας στον πρώτο γύρο του τουρνουά νίκησε με 4-0 του Σαντί Αλ Αλί από τη Συρία. Στα προημιτελικά επικράτησε με 4-0 του Βόσνιου Αλέμ Κουπούσοϊβτς και στα ημιτελικά ξεπέρασε με 1-0 το εμπόδιο του Αιγύπτιου Χάνι Κεστά.

Επιμέλεια: Σταύρος Καλογεράκης