LIVE: ΠΑΟ-ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ 2-1 (Τελικό)

Ο Παναθηναϊκός δίνει αυτή τη στιγμή το πρώτο του τεστ επί ελβετικού εδάφους, απέναντι στην Γιουνγκ Μπόις, σε φιλική αναμέτρηση για το Uhren Cup. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr

94' Τέλος αγώνα

81’ ΓΚΟΛ για την Γιουνγκ Μπόις! Ο Φριμπονγκ με δυνατό σουτ μείωσε σε 2-1

79’ Ωραία προσπάθεια από τον Σαλπιγγίδη, κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Βέφι

77' Κεφαλιά του Μαρντάσι από πλάγια θέση, η μπ΄λα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκαλίνοβιτς

68' Κίτρινη Κάρτα: Σαλπιγγίδης

65’ Τίποτα το ιδιαίτερο σε αυτά τα λεπτά, με το ρυθμό να έχει πέσει αρκετά στο παιχνίδι

51' Λάθος του Βύντρα, κλέβει ο Ντουμπία περνάει και τον Γκαλίνοβιτς, όμως στη συνέχεια δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα, αφού το σουτ που έπιασε πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι

46’ Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Οι Νίνης, Μενσά και Σταμπολτζίεφ στις θέσεις των Ρουκάβινα, Παντίδου και Καντέ

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρονου

45' Ημίχρονο

32’ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Καραγκούνης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0

28’ Δυνατό σουτ του Καραγκούνη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βέφι

21’ Ο Σενούλι μόνος τους πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, χωρίς όμως να ανησυχεί ο Γκαλίνοβιτς, καθώς η μπάλα πέρασε μακριά από το δεξί δοκάρι του Κροάτη

11' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Μάτος με ωραία κάθετη μπαλιά βρηκε τον Σαλπιγγίδη και το τελευταίος με αριστερό σουτ κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τους "πράσινους"

9’ Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως να έχει δημιουργηθεί κάτι το αξιόλογο σε αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

1' Έναρξη του αγώνα

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Γκαλίνοβιτς, Σαριεγκι, Καντέ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Γκάμπριελ, Καραγκούνης, Μάτος, Σαλπιγγίδης, Παντίδος, Ρουκάβινα

*Έντονη βροχόπτωση στο Γκρέχεν της Ελβετίας, όμως ο αγωνιστικός χώρος παραμένει σε αρκετά καλή κατάσταση

**Τρομερή οργάνωση από τους υπεύθενος για το Uhren Cup, καθώς έχουν ετοιμάσει και δεξίωση για τη συγκεκριμένο γεγονός, το οποίο κρατάει από το 1962