LIVE: ΠΑΟ-ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ 1-0 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το τελευταίο φιλικό τεστ επί αυστριακού εδάφους για τον Παναθηναϊκό. Οι «πράσινοι» αντιμετωπίσουν την γερμανική Γκλάντμπαχ και το www.sport-fm.gr θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα. Ο Σισέ στο 75' με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-0.

90+2' Τέλος αγώνας

81' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Πετρόπουλος στη θέση του Σισέ

79' Κίτρινη Κάρτα: Σισέ

77' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Λέτο

76' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Μουν έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Σισέ με εξαιρετική κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-1

62' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Οι Ζ. Σίλβα και Καραγκούνης στις θέσεις των Κατσουράνη και Σαλπιγγίδη

54' Ο Μομπαντίγια στο φάουλ, έδιωξε δύσκολα ο Τζόρβας

46' Έναρξη δευτερου ημιχρονου

45' Ημίχρονο

33' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, η μπάλα έφτασε στον Βύντρα, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά για ακόμη μία φορά ο Χάιμεροτ ήταν στη θέση του

32' Ωραίο σουτ του Κατσουράνη έξω από την περιοχή, ο Χάιμεροτ σε κόρνερ

30' Πάλι ο Σισέ βρέθηκε απέναντι από τον Χάιμεροτ, όμως το σουτ που έπιασε πέρασε ψηλά άουτ

24' Ο Σισέ έφυγε στην πλάτη της άμυνας των Γερμανών, όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χάιμεροτ

17' Ωραία σέντρα του Σπυρόπουλου από τα αριστερά, ο Σαλπιγγίδης έπιασε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

12' Δυνατό σουτ του Μάτμουρ από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Τζόρβας

9’ Ο Σισέ το σουτ από τα αριστερά, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χάιμεροτ

4’ Ο Ματμούρ από τα δεξιά έκανε το σουτ, έδιωξε με τα πόδια ο Τζόρβας. Η μπάλα κατέληξε πάλι στον ίδιο ποδοσφαιριστή της Γκλάντμπαχ, ο οποίος από τη ίδια θέση επιχείρησε για δεύτερη φορά να νικήσει τον Έλληνα πορτιέρο, όμως δεν τα κατάφερε

1' Έναρξη του αγώνα

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Τζόρβας, Καντέ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Μουν, Σιμάο, Κατσουράνης, Λέτο, Γκάμπριελ, Σαλπιγγίδης, Σισέ

Γκλάντμπαχ: Χάιμεροτ, Νέουσταντερ, Μπομπαντίγια, Μαρξ, Αράνγκο, Ντεμς, Λέβελς, Γιάντσκε, Μπράντλει, Ντάντε, Ματμούρ