ΑΡΗΣ: Δείγμα… θετικόν!

Ελπιδοφόρα εμφάνιση που συνοδεύτηκε από νίκη πραγματοποίησε ο Άρης στο πρώτο φιλικό της χρονιάς. Η ομάδα του Ιομάρ Μαζίνιο επικράτησε 2-1 της Μπάρι στο «Νταλ Ριντάνα», με τον Λεάντρο Γκρασιάν να… ανοίγει λογαριασμό με την κιτρινόμαυρη φανέλα στο 55’, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ το δεύτερο τέρμα πέτυχε, επίσης με φάουλ, ο Βαλεντίν Ρομπέρζ. Οι Ιταλοί είχαν το προβάδισμα στο ημίχρονο, από το γκολ του Μπαρέτο (17’).

Ο Βραζιλιάνος τεχνικός των Θεσσαλονικέων άφησε εκτός τους τραυματίες Νέτο, Αμπρέου, Κουλουχέρη και Πρίττα. Το «παρών» γήπεδο έδωσαν, περίπου, 250 φίλαθλοι.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΗΣ: Σηφάκης, Βανγκέλι, Γιάχιτς, Ρονάλντο, Φλάβιο, Μπατιόν, Γκαρσία, Κάλβο, Αραβίδης, Κόκε, Κάμπορα

Δεύτερο ημίχρονο: Πιοβενζάν, Ρομπέρζ, Νασούτι, Αράνο, Βανγκέλι, Ρόβας, Ναφτί, Γκρασιάν, Χαβίτο, Λαμπριάκος, Ντέιλι

ΜΠΑΡΙ: Ζιλέ (46΄Παντέλι), Παρίζι, Ρανόκια, Τονούτσι, Μασιέλο, Αλβάρες, Γκάτσι, Πάρο, Κόμαν, Φορτούζο, Μπαρέτο

Επιμέλεια: Χρήστος Κυριαζής