LIVE: ΠΑΟΚ- ΒΑΛΕΡΕΝΓΚΑ 0-1 (Τελικό)

Ο ΠΑΟΚ έχασε με 1-0 από τη Βαλερένγκα, αλλά χάρη στο υπέρ του 2-1του πρώτου αγώνα πέρασε στα πλέι οφ του Europa League. To μοναδικό τέρμα σημείωσε ο Μπέρε στο 59.

90+4' Λήξη του αγώνα

90+2' Κίτρινη
στον Παπάζογλου του ΠΑΟΚ.

90' Μοναδική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και το πλασέ του Κουτσιανικούλη μπροστά από τον Πέρκινς δεν βρήκε στόχο.

88' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπάζογλου βγήκε τετ-α-τετ με τον Πέρκινς, αλλά το πλασέ του ήταν εντελώς άστοχο.

79’ Αλλαγή για τη Βαλερένγκα. Ο Φέλα αντί του Λέιγκ

77’ Τελευταία αλλαγή για τον «δικέφαλο του Βορρά». Ο Παπάζογλου πέρασε στη θέση του Κονσεϊσάο.

73' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουτσιανικούλης αντί του Αναστασάκου.

70' Γύρισμα του Κονσεϊσάο από τα δεξιά, ο Αναστασάκος έπιασε την κεφαλιά, αλλά αστόχησε.

66' Σουτ του Σορλέν από τα όρια της περιοχής, δεν ανησύχησε τον Πέρκινς.

64’ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Φιλομένο στη θέση του Ίβιτς.

59' ΓΚΟΛ για τη Βαλερένγκα. Στιγμή αδράνειας στην άμυνα του ΠΑΟΚ. Ο Χαλκιάς μπερδεύτηκε με τον Μπιζέρα σε μια διεκδίκηση, η φάση ευνόησε τον Μπέρε, ο οποίος με κοντινή κεφαλιά έβαλε μπροστά την ομάδα του.

57' Καλό σουτ του Κονσεϊσάο μέσα από την περιοχή, ο Πέρκινς έπεσε και έβγαλε κόρνερ.

56' Όμορφη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, ο Αναστασάκος έγινε τελευταίος αποδέκτης της μπάλας, αλλά καθυστέρησε και το σουτ του κόντραρε.

51' Χωρίς κάτι το άξιο αναφοράς συνεχίζεται η αναμέτρηση.

46' Έναρξη της επανάληψης

45' Λήξη του πρώτου μέρους.

41' Σέντρα- σουτ του Λίνο από θέση διαγώνια- αριστερά, ο Πέρκινς έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

39' Δυνατό σουτ του Ζάγιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χαλκιά.

38’ Ισορρόπησαν το παιχνίδι οι Νορβηγοί, οι οποίοι πλέον προσπαθούν να αναπτυχθούν με ηρεμία.

33' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βαλερένγκα! Σέντρα από τα αριστερά, ο Σετέρνες "πετάχτηκε" μέσα στην περιοχή και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του ΠΑΟΚ.

29' Κίτρινη κάρτα στον Χάγκεν της Βαλερένγκα.

26' Πολύ καλή πάσα του Σορλέν στον Φωτάκη, ο δεύτερος με σουτ μέσα απο την περιοχή έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία του Πέρκινς.

21' Ούτε τώρα ο ΠΑΟΚ κατάφερε να σκοράρει. Ο Κονσεϊσάο έβγαλε τη μπαλιά από τα δεξιά, ο Ίβιτς έπιασε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι της Βαλερένγκα!

19' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Εξαιρετική πάσα του Γκαρσία στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Φωτάκης κατέβασε τη μπάλα όμως το σουτ του πέρασε έξω.

16' Κυριώς με σέντρες από τα άκρα και προσπάθειες με τη μία, τα πρώτα στοιχεία των Θεσσαλονικιών.

11' Άνετα κυκλοφορεί τη μπάλα ο "δικέφαλος του Βορρά" και προσπαθεί να ανοίξει χώρους για να γίνει απειλητικός.

6' Εκπληκτική προσπάθεια του ΠΑΟΚ, με τον Φωτάκη να πασάρει παράλληλα από τα δεξιά, αλλά το σουτ στην κίνηση του Κονσεϊσάο πέρασε άουτ.

4' Σέντρα του Λίνο από τα αριστερά, ο Αναστασάκος έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε έξω από το δεξί δοκάρι των Νορβηγών.

2' Επιθετικά ξεκίνησε το παιχνίδι ο ΠΑΟΚ. Απευθείας φάουλ του Λίνο, πάνω από τα δοκάρια της Βαλερένγκα.