LIVE: Χόνβεντ- Παναθηναϊκός 2-2 (Τελικό)

Ο Παναθηναϊκός φιλοξενείται στην Ουγγαρία από την Χόνβεντ και στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ είναι 2-2. Το www.sport-fm.gr σας μεταφέρει ζωντανά όλη την πορεία της αναμέτρησης.

Λήξη παιχνιδιού

86' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Στην θέση του Μουν πέρασε ο Μελίσσης και σε αυτή του Νίνη ο Ρουκάβινα.

79’ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σεντρίκ Καντέ έδωσε τη θέση του στον Γιόσου Σαριέγκι.

78’ Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, οι «πράσινοι» προσπάθησαν με τον Σωτήρη Νίνη να κάνουν κάτι καλό αλλά ο νεαρός καθυστέρησε χαρακτηριστικά και χάθηκε η ευκαιρία.

68' Γκολ για την Χόνβεντ. Σουτ του Μάτσκο μέσα απο την περιοχή και δεξιά, η μπάλα μάλλον βρήκε στον Καντέ και κατέληξε στο βάθος της εστίας του Τζόρβα για το 2-2.

66’ Κίτρινη κάρτα για τον Φίλιππο Δάρλα.

58' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στο παιχνίδι πέρασε ο Φίλιππος Δάρλας στη θέση του Νίκου Σπυρόπουλου.

55’ Κεφαλιά του Ζόρνε, ο οποίος κέρδισε στον αέρα τον Μουν, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

Λήξη ημιχρόνου

45’ ΓΚΟΛ Οι Ούγγροι μειώνουν σε 2-1 με τον Μάτσκο με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

43’ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ Κόρνερ από δεξιά για τον Παναθηναϊκό, πρώτη κεφαλιά από τον Πετρόπουλο, δεύτερη από τον Λέτο και 2-0.

41' ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛ. Εκτέλεση φάουλ από τον Λέτο, ο Γκάμπριελ πήρε την κεφαλιά και έκανε το 1-0 για τους «πράσινους».

40’ Το κόρνερ εκτελέστηκε από τον Λέτο, ο Σιμάο πήρε την κεφαλιά και η μπάλα προσέκρουσε στο αριστερό κάθετο δοκάρι της Χόνβεντ, ο Νίνης πήρε το ριμπάουντ αλλά δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

39’ Σπουδαία ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Αντώνη Πετρόπουλο, ο οποίος από θέση πλάγια αριστερά μέσα από την περιοχή, σούταρε με το αριστερό και ο τερματοφύλακας της Χόνβεντ έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ

24’ Σέντρα-σουτ από τον Σεμπάστιαν Λέτο, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ.

23’Εκτέλεσε φάουλ από τον Νίνη, ο Σιμάο έκανε την προβολή αλλά η μπάλα κατέληξε στη αγκαλιά του γκολκίπερ της Χόνβεντ.

20’ Συμπληρώθηκε το πρώτο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης και εκτός από τη φάση που δημιούργησε ο Σωτήρης Νίνης, δεν έχει υπάρξει τίποτα άλλο αξιόλογο στο ματς.

11’ Εκτέλεσε φάουλ από τον Λέτο, ο Σπυρόπουλος πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε κόρνερ έπειτα από παρέμβαση αμυντικού των γηπεδούχων.

10’ Σουτ του Πετρόπουλου από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά πάνω από τα δοκάρια του τέρματος της Χόνβεντ.

8’ Τα πολλά νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα του Παναθηναϊκού είναι λογικό να προκαλούν προβλήματα χημείας. Οι παίκτες του «τριφυλλιού» δείχνουν κάπως μουδιασμένοι ενώ οι περισσότεροι ψάχνουν να βρουν τα πατήματα τους στα πρώτα λεπτά χωρίς να απειλούνται από τους Ούγγρους.

3’ Πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς για τον Παναθηναϊκό με τον Σωτήρη Νίνη να πλασάρει αλλά ο τερματοφύλακας της Χόνβετ έδιωξε με το πόδι σε κόρνερ.